Úvod » Taneční styly » Taneční styl LYRICAL DANCE (Lyrický tanec)

Taneční styl LYRICAL DANCE (Lyrický tanec)

Lyrical Dance je taneční style, který kombinuje techniku baletu a plynulost jazzového tance. Kde jej tancovat v Olomouci?

Taneční styl Lyrical Dance | 331 Dance Studio Olomouc

Co je to Lyrical Dance

Lyrical Dance (lyrický tanec) začal jako odnož Jazz Dance a z tohoto důvodu byl původně nazýván jako „lyrický jazz“.

Tento taneční styl v sobě kombinuje techniku baletu a plynulost jazzového tance. Unikátním rysem lyrického tance je důraz na emoce (láska, radost, romantické touhy, zlost, atd.), výraz a vyprávění. Pohyb může být choreografován nejen podle rytmu, ale také podle slov či dynamiky písně.

V lyrickém tanci tedy jde o spojení techniky baletu a prvků jazzu v ladných a plynulých pohybech s důrazem na emoce tanečníka, přičemž pohyb je často v souladu se slovy písně. Hudební žánry používané v lyrickém tanci jsou velmi různorodé. Lyrical Dance se tancuje na pop, rock, blues, hip hop nebo různou etnickou a světovou hudbu.

Lyrical Dance je stejně jako jeho komerční varianta Lyrical Hip Hop (L.A. Style) hojně využíván v současné popkultuře. Mezi tanečníky jej pomohla zpropagovat televizní taneční soutěž So You Think You Can Dance.

Kurzy tanečního stylu Lyrical Dance v Olomouci

Chcete se naučit tancovat? V Olomouci si můžete vybrat z několika tanečních kurzů, které organizuje 331 Dance Studio Olomouc. Jsou určeny pro děti i dospělé, pro úplné začátečníky i pokročilé tanečníky.

Taneční kurzy zaměřující se na moderní a současný tanec nazýváme termínem Contemporary Dance, protože respektujeme taneční vývoj, máme úctu k zakladatelům a rozlišujeme názvosloví. Vědomě se věnujeme souvislostem tak, aby z našich tanečníků vyrostli všestranně vzdělaní umělci.

Contemporary Kids

Contemporary Juniors

Contemporary Adults

Články nejen o Lyrical Dance

Zajímáte se o Contemporary Dance (současný tanec), Modern Dance (moderní tanec), Jazz Dance (jazzový tanec), Lyrical Dance (lyrický tanec) nebo Balet? Na našem blogu najdete spoustu článků o těchto tanečních stylech – novinky, zajímavosti, taneční videa, atd.

Přehled tanečních stylů

STREET DANCE

Zobrazit taneční styly, které zařazujeme pod Street Dance (pouliční tanec).

Zápis nových tanečníků

Zápis nových tanečníků do 331 Dance Studia Olomouc

Vyberte si z tanečních kroužků pro děti nebo tanečních kurzů pro dospělé a začněte tancovat v 331 Dance Studiu Olomouc.