Úvod » Taneční styly » Taneční styl LYRICAL DANCE (Lyrický tanec)

Taneční styl LYRICAL DANCE (Lyrický tanec)

Lyrical Dance je taneční style, který kombinuje techniku baletu a plynulost jazzového tance. Kde jej tancovat v Olomouci?

Taneční styl Lyrical Dance | 331 Dance Studio Olomouc

Co je to Lyrical Dance

Lyrical Dance (lyrický tanec) začal jako odnož Jazz Dance a z tohoto důvodu byl původně nazýván jako „lyrický jazz“.

Tento taneční styl v sobě kombinuje techniku baletu a plynulost jazzového tance. Unikátním rysem lyrického tance je důraz na emoce (láska, radost, romantické touhy, zlost, atd.), výraz a vyprávění. Pohyb může být choreografován nejen podle rytmu, ale také podle slov či dynamiky písně.

V lyrickém tanci tedy jde o spojení techniky baletu a prvků jazzu v ladných a plynulých pohybech s důrazem na emoce tanečníka, přičemž pohyb je často v souladu se slovy písně. Hudební žánry používané v lyrickém tanci jsou velmi různorodé. Lyrical Dance se tancuje na pop, rock, blues, hip hop nebo různou etnickou a světovou hudbu.

Lyrical Dance je stejně jako jeho komerční varianta Lyrical Hip Hop (L.A. Style) hojně využíván v současné popkultuře. Mezi tanečníky jej pomohla zpropagovat televizní taneční soutěž So You Think You Can Dance.

Kurzy tanečního stylu Lyrical Dance v Olomouci

Chcete se naučit tancovat? V Olomouci si můžete vybrat z několika tanečních kurzů, které organizuje 331 Dance Studio Olomouc. Jsou určeny pro děti i dospělé, pro úplné začátečníky i pokročilé tanečníky.

Taneční kurzy zaměřující se na moderní a současný tanec nazýváme termínem Contemporary Dance, protože respektujeme taneční vývoj, máme úctu k zakladatelům a rozlišujeme názvosloví. Vědomě se věnujeme souvislostem tak, aby z našich tanečníků vyrostli všestranně vzdělaní umělci.

Contemporary Kids

Contemporary Juniors

Contemporary Adults

Články nejen o Lyrical Dance

Zajímáte se o Contemporary Dance (současný tanec), Modern Dance (moderní tanec), Jazz Dance (jazzový tanec), Lyrical Dance (lyrický tanec) nebo Balet? Na našem blogu najdete spoustu článků o těchto tanečních stylech – novinky, zajímavosti, taneční videa, atd.

Přehled tanečních stylů

STREET DANCE

Zobrazit taneční styly, které zařazujeme pod Street Dance (pouliční tanec).