Úvod » Taneční styly » Taneční styl VOGUE (Voguing)

Taneční styl VOGUE (Voguing)

Vogue je vysoce stylizovaný houseový tanec inspirovaný fotkami póz modelek v časopisech typu Vogue. Kde jej tancovat v Olomouci?

Taneční styl Vogue | 331 Dance Studio Olomouc

Co je to Vogue

Vogue (Voguing) je forma moderního houseového tance vytvořená americkou gay komunitou v roce 1980. Je inspirován fotkami póz modelek v časopisech jako např. stejnojmenný Vogue nebo Elle. Jde o vysoce stylizovaný taneční projev, který se prezentuje lineárními pohyby pevných rukou. K široké veřejnosti se dostal především díky choreografii v klipu k písni Vogue od Madonny (1990) a dokumentu Paris Is Burning, který vyhrál hlavní cenu na filmovém festivalu Sundance (1991). V hlavní roli zde vystupuje Willi Ninja, zakladatel The Legendary House Of Ninja, dodnes nejznámějšího a nejúspěšnějšího vogue seskupení.


V současné době existují tři vogueové taneční směry:

  • Old Way (před rokem 1990) – styl založený na utváření symetrických a precizních linií
  • New Way (po roce 1990)- propracovanější forma využívající tanečníkovu obratnost
  • Vogue Fem (po roce 1995) – moderní forma voguingu stylyzovaná pro ženy využívající přehnané pohyby ovlivněné baletem doplněné o skoky a nejrůznější triky

Komerčně nejznámějším prvkem Voguingu je “dip”, někdy nesprávně pojmenovaný jako “5000”, “shablam” nebo “shabam”.

Kurzy tanečního stylu Vogue v Olomouci

Chcete se naučit tancovat? V Olomouci si můžete vybrat z několika tanečních kurzů, které organizuje 331 Dance Studio Olomouc. Jsou určeny pro děti i dospělé, pro úplné začátečníky i pokročilé tanečníky.

Streetdance Adults

Streetdance Styles

Články o tanečním stylu Vogue

Zajímáte se o Vogue? Na našem blogu najdete spoustu článků o tomto tanečním stylu – novinky, zajímavosti, taneční videa, atd.