Nastavení e-mailu

Návod na nastavení e-mailové schránky, díky kterému už nikdy nepřijdete o žádný důležitý e-mail z 331 Dance Studia Olomouc.

Všechna nastavení, o kterých se dnes budeme zmiňovat, je potřeba provést se všemi e-mailovými adresami 331 Dance Studia Olomouc, tj.

  • studio@331.cz (důležité informace k tanečním kurzům i dalším akcím)

  • dejv@331.cz (novinky, připravované akce, 331family zpravodaj)

  • objednavky@331.cz (objednávky, faktury, potvrzení o platbě) - pouze systémový e-mail, nelze na něj odpovědět

Problém č. 1:
E-mail nedorazil do Doručené pošty

Nejčastějším problémem je, že e-mail nenajdete ve složce Doručená pošta (Gmail), resp. Doručené (Seznam).

Proč se to děje:

Zdaleka ne každý e-mail, který dostanete, skončí v doručené poště. Algoritmy e-mailových systémů rozdělují příchozí poštu do několika složek. Typickým příkladem jsou složky Sociální sítě, Aktualizace Fóra nebo Promo akce u Gmailu, resp. Hromadné u Seznamu.

Problém č. 2:
E-mail spadne do Nevyžádané pošty (spamu)

Mnoho e-mailů končí v nevyžádané poště, i když ve skutečnosti o spam nejde.

Proč se to děje:

Automatické označování spamů není bezchybné. Jako spam je často označována i vyžádaná pošta typicky od firem, které mají mnoho klientů a rozesílají tak mnoho e-mailů. Roli však hraje mnoho faktorů, které není jednoduché ovlivnit.

Řešení obou problémů

Oba dva problémy lze vyřešit stejně a prakticky najednou. Najděte jakýkoliv e-mail od 331 Dance Studia Olomouc jinde než v doručené poště, tj. ve složkách Spam, Sociální sítě, Promo akce, Fóra, Aktualizace nebo Hromadné.

Přesuňte jej do složky Doručená pošta (Gmail), resp. Doručené (Seznam), a to buď myší nebo prostřednictvím menu Přesunout. Systém by si měl zapamatovat, že e-maily od tohoto odesílatele chcete dostávat přímo do doručené pošty.

Tento postup musíte zopakovat se všemi e-mailovými adresami (studio@331.cz, dejv@331.cz, objednavky@331).

Vytvoření filtru aneb když chcete mít jistotu

Výše uvedené řešení by mělo fungovat. Pokud ale chcete mít jistotu (a také v případě, že zrovna žádný e-mail od 331 Dance Studia Olomouc nemůžete najít), máme pro vás ještě jedno řešení. Zabere vám dvě minuty navíc, bude ale stoprocentní.

Přejděte do nastavení své e-mailové schránky na záložku Filtry (Filtry a zablokované adresy u Gmailu, resp. Pravidla u Seznamu). Vytvořte nový filtr, resp. nové pravidlo, ve kterém určíte, že e-maily ze všech našich adres (studio@331.cz, dejv@331.cz, objednavky@331.cz) mají být doručovány do doručené pošty.

Přidání adres do kontaktů aneb Jak snadno zvýšit důvěryhodnost

Jak jednoduchým, ale velmi účinným způsobem své e-mailové schránce říct, že je konkrétní kontakt důvěryhodný? Přidejte si jej do svého adresáře kontaktů.

Pokud tedy používáte Gmail, přidejte si jej do Google kontaktů (pozor, jedná se o samostatnou aplikaci). Stejně tak to proveďte i v případě, že máte e-mailovou schránku na Seznamu.

Jak je to na mobilu?

Všechny výše uvedené tipy můžete provést na PC, resp. notebooku. Jak je to v případě, že e-maily čtete na mobilu?

Pokud používáte originální aplikace od Googlu nebo Seznamu, neměl by být problém všechny tyto úpravy udělat i na mobilu.

Malou komplikací je, pokud používáte nějakou aplikaci třetí strany. Typickým případem jsou aplikace, které byly v mobilu předinstalované (od Samsungu, Huawei, Xiaomi, Applu, atd.).

Tyto aplikace totiž často stahují pouze e-maily z doručené pošty. Pokud tedy čtete e-maily pouze na mobilu, zprávy ze složek Sociální sítě, Aktualizace, Fóra, Promo akce, Hromadné nebo Spam si nikdy nepřečtete. Je proto potřeba se na svůj e-mailový účet přihlásit z PC nebo notebooku a výše uvedené úpravy provést tam.

Proč všechna tato nastavení provést co nejdříve?

Všechny problémové složky, o kterých je dnes řeč, tj. Sociální sítě, Promo akce, Fóra, Aktualizace, Hromadné nebo Spam zprávy uchovávají e-maily pouze 30 dnů a poté je nenávratně mažou.

Znamená to, že e-mail, který jste od nás dostali před více než měsícem a skončil v některé z uvedených složek, už bohužel nenajdete. Je proto důležité úpravy nastavení provést co nejdříve, abyste nepřišli o další e-maily.