Úvod » Taneční styly » Taneční styl Waacking

Taneční styl Waacking

Co je to Waacking

Waacking (můžete se setkat i s označením Whacking) vznikl na začátku 70. let v amerických (Los Angeles) gay klubech. Je silně ovlivněn funkovou a disco érou, proto je to velice energický a zábavný taneční styl. Pro ženy je Waacking styl, ve kterém ukazují svůj sexappeal, ženskost a ve kterém jsou vítané nejrůznější emoce. Používá především rychlé pohyby rukou i celým tělem do rychlý beatů disco music.

Waacking dotával hodně prostoru v legendárním televizním pořadu Soul Train, kde jej propagoval Tyrone Proctor, který je považován za “otce” Waackingu. Ujal se mezi především mezi tanečníky černé a latino komunity. Mezi další typické představitele waackingu patří Shabba Doo, Anna “Lollipop” Sanchez, Princess Lockeroo, Tony Basil, Jeffrey Daniel, Jody Watley, atd.

V současné době zažívá Waacking znovuzrození a stává se opět velmi populárním. Mohou za to především Imperial House Of Waacking (USA, zakladatel Tyrone Proctor), The Waackers (USA, zakladatelka Kumari Suraj), Waackititiooners (Anglie) nebo Werkaholics (Dánsko, zakladatelka Eva Schou).

Taneční styl Waacking | 331 Dance Studio Olomouc
Taneční styl Waacking | 331 Dance Studio Olomouc

Taneční kurzy Waackingu v Olomouci

Streetdance Adults

  • věk: 16 – 29 let
  • taneční styly: Hip Hop, House Dance, Dancehall, Popping, Locking, Break Dance

Streetdance Styles

  • věk: neomezeno
  • taneční styly: Hip Hop, Hype, House Dance, Popping, Locking, Break Dance