Úvod » Taneční styly » Taneční styl WAACKING (Whacking, Wacking)

Taneční styl WAACKING (Whacking, Wacking)

Waacking (whacking, wacking) je typický disco tanec vytvořený americkou LGBT komunitou v roce 1970. Kde jej tancovat v Olomouci?

Taneční styl Waacking | 331 Dance Studio Olomouc

Co je to Waacking

Waacking (můžete se setkat i s označením Whacking nebo Wacking) vznikl na začátku 70. let v amerických (Los Angeles) LGBT klubech. Je silně ovlivněn funkovou a disco érou, proto je to velice energický a zábavný taneční styl. Pro ženy je Waacking styl, ve kterém ukazují svůj sexappeal, ženskost a ve kterém jsou vítané nejrůznější emoce. Používá především rychlé pohyby rukou i celým tělem do rychlý beatů disco music.

Waacking dotával hodně prostoru v legendárním televizním pořadu Soul Train, kde jej propagoval Tyrone Proctor, který je považován za “otce” Waackingu. Ujal se mezi především mezi tanečníky černé a latino komunity. Mezi další typické představitele waackingu patří Shabba Doo, Anna “Lollipop” Sanchez, Princess Lockeroo, Tony Basil, Jeffrey Daniel, Jody Watley, atd.

V současné době zažívá Waacking znovuzrození a stává se opět velmi populárním. Mohou za to především Imperial House Of Waacking (USA, zakladatel Tyrone Proctor), The Waackers (USA, zakladatelka Kumari Suraj), Waackititiooners (Anglie) nebo Werkaholics (Dánsko, zakladatelka Eva Schou).

Kurzy tanečního stylu Waacking v Olomouci

Chcete se naučit tancovat? V Olomouci si můžete vybrat z několika tanečních kurzů, které organizuje 331 Dance Studio Olomouc. Jsou určeny pro děti i dospělé, pro úplné začátečníky i pokročilé tanečníky.

Streetdance Adults

Streetdance Styles

Články o tanečním stylu Waacking

Zajímáte se o Waacking? Na našem blogu najdete spoustu článků o tomto tanečním stylu – novinky, zajímavosti, taneční videa, atd.