Úvod » Taneční styly » Taneční styl HIP HOP

Taneční styl HIP HOP

Hip Hop je momentálně zřejmě nejpopulárnější taneční styl, který se tancuje na hiphopovou hudbu. Kde jej tancovat v Olomouci?

Taneční styl Hip Hop | 331 Dance Studio Olomouc

Co je to Hip Hop

Hip Hop můžeme popsat jako souhrn několika tanečních stylů, které se tančí na hiphopovou hudbu. Historie Hip Hopu se začala psát v osmdesátých letech minulého století, kdy se v rámci rozvoje hiphopové kultury začala objevovat první komerčně úspěšná hiphopová hudba. Vývoj poměrně věrně kopíruje vývoj mnoha dřívějších černošských tanců, např. afro dance, step, lindy hop, rocking, atd. Zároveň je zde ale velmi důležitý i vliv přímých předchůdců Hip Hopu, což jsou funkové styly (tzv. funk styles) a B-boying (Break Dance).

Stejně jako u většiny tanečních stylů zařazovaných pod Street Dance, nelze ani tady jednoznačně ukázat na jednoho konkrétního zakladatele. Existují však taneční legendy, které pomohly tento taneční styl komerčně prosadit. Nejznámější tanečník, kterého si lze s rozvojem Hip Hopu spojit, je Buddha Stretch (Brooklyn, New York), člen legendárních crew Mop Top a později Elite Force Crew. Ten je považován za vůbec prvního hiphopového choreografa a jeho práci dnes znáte např. díky videoklipům od Willa Smithe (Men In Black), Michaela Jacksona (Remember The Time) a mnoha dalších.

Základem tohoto tanečního stylu je ale improvizace, kdy tanečník spontánně reaguje na hudbu, která zrovna hraje. Proto se nejen v USA velmi často setkáte s označením Freestyle Dance nebo Hip Hop Freestyle.

Z časového hlediska můžeme tento tanec rozdělit do třech skupin. Old School (80. léta), Middle School (90. léta, v této době vznikl taneční styl Hype) a New School / New (York) Style (cca rok 2000 a dále).

Mezi oldschoolové taneční kroky patří např. „smurf“, „prep“, „wop“, „soul train“, „pump“, atd.
Mezi middle school kroky patří např. „bart simpson“, „steve martin“, „criss cross“, „roger rabbit“, „running man“, „party maschine“ „mike tyson“, atd.
New newschoolové taneční kroky patří např. „monastery walk“, „bankhead bounce“, „atlanta stomp“, „harlem shake“, „shamrock“, „walk it out“, atd.


Kurzy tanečního stylu Hip Hop v Olomouci

Chcete se naučit tancovat? V Olomouci si můžete vybrat z několika tanečních kurzů, které organizuje 331 Dance Studio Olomouc. Jsou určeny pro děti i dospělé, pro úplné začátečníky i pokročilé tanečníky.

Streetdance Mini

Streetdance Kids

Streetdance Juniors

Streetdance Adults

Streetdance Seniors

Streetdance Styles

Články nejen o tanečním stylu Hip Hop

Zajímáte se o Hip Hop? Na našem blogu najdete spoustu článků o tomto tanečním stylu – novinky, zajímavosti, taneční videa, atd. Tady je malá ochutnávka …