Fitness Dance

Fitness Dance | 331 Dance Studio Olomouc

FITNESS DANCE

Fitness Dance je jednoduchý tanec s prvky aerobního cvičení a posilování, který se zaměřuje na fyzickou kondici. Jak a kde se jej naučit tancovat? To vše se dozvíte na této stránce. 

Tak jako nepoužívané železo rezaví a stojatá voda zahnívá,

tak tělo bez cvičení leniví.“

Co je to Fitness Dance?

Fitness Dance je pojem, kterým taneční školy a studia označují lekce kombinující jednoduché prvky moderních tanců a různou formu aerobních cvičení. Kromě Fitness Dance se můžete setkat s označeními: 

  • Fit Dance
  • Workout Dance
  • Cardio Dance
  • HIIT Dance 

Jde o druh skupinového cvičení, které má za cíl zatraktivnit klasický aerobní (kardio) pohyb a posilování díky hudbě a zařazení jednoduchých tanečních kroků. Hlavním cílem účastníků je zapracovat na své fyzické kondici. Fitness Dance pomáhá spalovat tuky (je tedy vhodný pro hubnutí) i posilovat svaly (je tedy vhodný pro formování postavy). 

Hlavním principem Fitness Dance (Workout Dance, Cardio Dance, HIIT Dance) je tzv. intervalový trénink. Pro něj je typické, že se střídají svižné části s pomalými pasážemi. Právě v této kombinaci totiž dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování celého těla. Taneční cvičení zvyšuje fyzickou a psychickou kondici, pružnost svalových skupin a propojuje pohyb s hudbou.


Taneční část tréninků je většinou velmi jednoduchá a slouží pouze ke zatraktivnění cvičení. Využívají se jednoduché a často opakující se taneční kroky pouličního tance. Můžete se setkat s prvky tanečních stylů Hip Hop, House Dance, Dancehall nebo MTV Dance, záleží na zaměření konkrétního Fitness Dance tréninku.  

Aerobic / Zumba

Mnoho lidí si v souvislosti s Fitness Dance vybaví Dance Aerobic nebo taneční cvičení nazvané Zumba. Obě tyto pohybové aktivity můžeme dnes označit jako předchůdce Fitness Dance a v rámci lekcí Workout Dance, Cardio Dance nebo HIIT Dance se s nimi můžete setkat. 


Za zakladatelku Dance Aerobicu je považována Jacke Sorensenová, která v 60. letech objevila kouzlo cvičení v doprovodu rytmické hudby. Proslavila jej herečka Jane Fond, která natočila mnoho mezi ženami oblíbených videokazet. V Česku byla zase velmi populární Olga Šípková, která vybojovala zlatou medaili na Mistrovství světa ve sportovní verzi tohoto cvičení. 


Zumba je v podstatě modifikací Dance Aerobicu. Vznikla náhodou, když si fitness trenér Alberto Peréz vzal na svou hodinu aerobicu špatnou nahrávku s hudbou. Musel použít tu, kterou poslouchal po cestě, a improvizovat. Lekce ale sklidila velký ohlas, zumba se rozšířila do celého světa a Alberto Peréz dnes toto cvičení vlastní dokonce ochrannou známku. 

Kde se věnovat Fitness Dance?

Fitness Dance v Olomouci

Chcete hubnout nebo formovat tělo prostřednictvím zábavné kombinace cvičení a tance? V Olomouci můžete navštěvovat jednoduché fitness a kardio taneční lekce, díky kterým spálíte přebytečné tuky a vypracujete svou postavu. 


Nazýváme je Dance Workout je účastnit se jich mohou všichni zájemci bez ohledu na věk. 

Fitness Dance online

Pokud je pro vás Olomouc daleko, a tak nezvládnete na naše taneční kurzy dorazit osobně, můžete si s námi zacvičit a zatancovat na online tanečních lekcích.


Video lekce si můžete pustit kdykoliv chcete, kolikrát chcete, jednotlivé taneční pohyby si můžete zpomalovat a naučit se je opravdu pořádně. 

zajímají vás další taneční styly?

Články o Fitness Dance

Zajímáte se o Fitness Dance? Na tanečním blogu 331 Dance Studia Olomouc najdete spoustu článků o tomto tanečním stylu, např.: