Tanec v Olomouci

Street Dance, Contemporary a Fitness Dance v Olomouci

Tanec v Olomouci

TANEC V OLOMOUCI

Soutěžní taneční skupiny, nesoutěžní taneční kurzy i jednorázové taneční lekce pro děti i dospělé v Olomouci

V 331 Dance Studiu Olomouc máme pro každého něco. Z naší nabídky si vyberou děti i dospělí, úplní začátečníci i pokročilí tanečníci. 

Tanec v Olomouci: Pro každého něco

Možností, jakým způsobem v Olomouci tancovat, nabízíme několik. Vybere si opravdu každý ...

SOUTĚŽNÍ TANEČNÍ SKUPINY

pro děti, juniory i dospělé

Soutěžní taneční skupiny připravují choreografie (formace nebo malé skupiny), se kterými se pak účastní tanečních soutěží i vystoupení. Rozhodně to ale není jejich jediná činnost během taneční sezóny. Tréninky jsou v různých částech roku různě zaměřeny tak, aby se tanečníci učili nové taneční styly, techniky, kroky, jejich varianty a kombinace, zlepšovali fyzickou kondici, atd. 

V 331 Dance Studiu Olomouc máme soutěžní skupiny pro mini (5 - 8 let), děti (9 - 12 let), juniory (13 - 16 let) i dospělé (17 - 30 let). V jednotlivých věkových kategoriích působí několik tanečních skupin rozdělených dle pokročilosti. Znamená to, že i absolutní nováček se může zařadit do soutěžní skupiny a tancovat společně s ostatními začátečníky. 

Proč zvolit soutěžní taneční skupinu

Možnost ukázat se

Kdo by nechtěl ukázat, jak se tancem baví. Díky soutěžní taneční skupině budete mít možnost tancovat před rodiči, známými, náhodnými diváky nebo porotci tanečních soutěží. 

Skvělá parta

Díky stálému složení soutěžní taneční skupiny se z tanečníků stávají přátelé, kteří mají společný koníček, vzájemně se podporují a velmi často spolu tráví volný čas i mimo tréninky. 

Systematická výuka tance

Taneční lekce na sebe navazují, což umožňuje tanečníkům systematicky se v tanci vzdělávat a zlepšovat. Díky tomu lektoři tanečníky lépe poznají a mohou jim tak přizpůsobit výuku přesně na míru. 

Zážitky a vzpomínky

Dny společně strávené na tanečních soutěžích, cestování na nová místa, všechny ty emoce, napětí, radost z vítězství - to je přesně to, co máme na tanci nejraději. V soutěžní taneční skupině prostě o zážitky není nouze. 

Soutěžní taneční skupiny v 331 Dance Studiu Olomouc

5 - 8 LET

Streetdance Mini

 • Streetdance Mini Stars
9 - 12 LET

Streetdance Kids

 • Streetdance Kids Lil´Gangstas
 • Streetdance Kids Lil´Heroes
 • Streetdance Kids Lil´Monstas
13 - 16 LET

Streetdance Juniors

 • Streetdance Juniors Flavaz
 • Streetdance Juniors Groovz
 • Streetdance Juniors Steppaz
13 - 16 LET

Contemporary Juniors

 • Contemporary Juniors Joyz
 • Contemporary Juniors Uniquez
17 - 30 LET

Streetdance Adults

 • Streetdance Adults Dragonz
 • Streetdance Adults Swaggaz
17 - 30 LET

Contemporary Adults

 • Contemporary Adults Mystiquez

NESOUTĚŽNÍ TANEČNÍ KURZY

věkově neomezené

Nesoutěžní taneční kurzy v Olomouci jsou určeny všem, kteří nechtějí soutěžit. Buď se na to ještě necítí nebo naopak už nemají čas trávit víkendy na tanečních soutěžích. Pokud chcete tancovat, ale tvorba soutěžních choreografií vás neláká a z tancování před publikem máte nepřekonatelný strach, nesoutěžní taneční kurzy jsou správnou volbou. 

Taneční lekce nesoutěžních kurzů na sebe nenavazují, každý týden se tedy naučíte něco nového. Lektoři se navíc průběžně střídají, proto jsou nesoutěžní taneční kurzy v 331 Dance Studiu Olomouc skvělou příležitostí, jak poznat nejen mnoho tanečních stylů, ale také mnoho pohledů na tanec. Díky tomuto systému se ale v žádném tanečním stylu nejde tolik do hloubky jako u soutěžních tanečních skupin, proto jsou nesoutěžní taneční kurzy určeny těm, kteří se tancem chtějí především bavit a momentálně nemají vyšší taneční ambice. 

Proč zvolit nesoutěžní taneční kurz

Získání informací

V nesoutěžním kurzu získáte o daném tanečním stylu spoustu informací a vyzkoušíte si spoustu jeho variant. Je to tedy ideální příležitost na získání rozhledu před následným rozhodnutím, čemu se v tanci dále věnovat.

Nedostatek času

Nemáte čas se tanci věnovat víc než 1x týdně? Žádný problém. Na každé taneční lekci se naučíte něco nového, ale jestli si to doma zopakujete nebo se k tomu ještě někdy vrátíte, to už je na vás ...

Fyzická kondice

Nesoutěžní taneční kurz můžete zvolit také jako doplněk do svého tréninkového plánu pro lepší fyzickou kondici. Díky tanci zapojíte všechny svalové skupiny, zlepšíte flexibilitu a samozřejmě budete pálit kalorie. 

Zábava na prvním místě

Do nesoutěžního tanečního kurzu chodí tanečníci proto, že se chtějí bavit bez ohledu na to, kolik jim je let nebo jestli jim něco jde víc nebo míň. Na to tady opravdu nehledíme. 

Nesoutěžní taneční kurzy v 331 Dance Studiu Olomouc

STREET DANCE

Streetdance přípravka

STREET DANCE

Streetdance Styles

CONTEMPORARY

Contemporary Styles

K-POP

K-Pop Choreo

FITNESS DANCE

Fun Dance Workout

JEDNORÁZOVÉ TANEČNÍ LEKCE

věkově neomezené

Jednorázové taneční lekce, tzv. open classy, jsou určeny všem, kteří z jakýchkoliv důvodů nemohou navštěvovat pravidelné taneční lekce, tedy soutěžní taneční skupiny nebo nesoutěžní taneční kurzy. Typickými důvody mohou být např. nepravidelná pracovní doba, pouze krátkodobý pobyt v Olomouci, atd. 

Open classy jsou ale vhodné také pro všechny, kteří se chtějí tanečně rychleji posunout a trénovat i nad rámec svých pravidelných tanečních lekcí. Jednorázová taneční lekce tak může být skvělým doplňkem pro natrénování určitého tanečního stylu, zlepšení fyzické kondice, atd. 

V Olomouci můžete navštívit jednorázové taneční lekce zaměřené na Street Dance, Contemporary Dance, Fitness Dance a K-Pop Choreo

Street Dance, Contemporary nebo Fitness Dance?

Street Dance v Olomouci

Street Dance je uměle vytvořený název označující taneční styly, které se vyvinuly mimo taneční studia, tedy buď přímo v ulicích nebo v tanečních klubech, na školních hřištích, v parcích, apod. Nejde tedy o žádný konkrétní taneční styl.  Naopak se tento výraz používá jako zastřešující pojem pro poměrně velké množství tanců, např. Hip Hop, House Dance, Popping, Locking, atd.

Contemporary Dance v Olomouci

Contemporary Dance, v českém pojmenování současný tanec, je pojem, který se začal používat v 90. letech minulého století. Je to styl expresivního (výrazového) tance, který kombinuje prvky několika žánrů tance včetně Modern DanceJazz DanceLyrical Dance či klasického baletu.

Fitness Dance v Olomouci

Fitness Dance je pojem, kterým taneční školy a studia označují lekce kombinující jednoduché prvky moderních tanců a různou formu aerobních cvičení. Hlavním cílem těchto lekcí je zatraktivnit klasický aerobní (kardio) pohyb a posilování díky hudbě a zařazení jednoduchých tanečních kroků. 

Sleduj nás na Instagramu

Pročti si náš taneční blog