Taneční lekce Praha

Taneční kurzy Street Dance a Contemporary Dance v Praze

Taneční lekce Street Dance & Contemporary Praha | 331 Dance Studio

TANEČNÍ LEKCE PRAHA

Nesoutěžní taneční kurzy i pro úplné začátečníky v Praze

Zveme všechny, kterým se líbí v současnosti velmi oblíbené tance Street Dance nebo Contemporary Dance na naše taneční lekce přímo v centru Prahy. 

 

Rozpis lekcí e-mailem

Chceš vědět, jaké taneční styly budeme zrovna na taneční lekci učit? Dáme ti to vědět vždy v předstihu na e-mail. 

331 Dance Studio Olomouc

KDO JSME? 

331 DANCE STUDIO OLOMOUC

Jsme taneční škola pro děti, teenagery, mládež i dospělé, která se zaměřuje na pouliční a současný tanec, tedy Street Dance a Contemporary Dance. 


Od roku 2011 působíme v Olomouci a letos jsme se rozhodli zpřístupnit naše taneční lekce také zájemcům v Praze. 

Lektorský tým 331 Dance Studia Olomouc

PROČ TANCUJEME V PRAZE?

street dance & contemporary dance

Protože život některé naše lektorky odvál do hlavního města a my bychom jim touto cestou rádi zprostředkovali možnost pokračovat v tom, co je nejvíce baví. A to je tanec, resp. výuka tance. 

Termíny a místo konání tanečních lekcí

TermínY TANEČNÍCH LEKCÍ

  • Street Dance: STŘEDA 17:00 - 18:00
  • Contemporary: STŘEDA 20:00 - 21:00

místo konání

  • Studio Itaka (červený sál)
  • Korunní 35, Praha - Vinohrady
  • MHD: tram. 2,9,10,14,15,16,23,25,26 - Šumavská (zastávka přímo před vchodem)
  • MHD: metro A - Náměstí Míru (východ E1/E2) + pěšky 400 metrů / 5 minut 
  • mapa: https://mapy.cz/s/julanavada

Pro koho jsou vhodné
naše taneční lekce

Naše taneční lekce mohou navštěvovat všichni, kteří se chtějí naučit tancovat, ale přitom nechtějí chodit do velké taneční školy a připravovat soutěžní choreografie. 

Taneční kurzy nejsou omezeny věkem ani předchozími tanečními zkušenostmi. Tréninků se může zúčastnit opravdu každý, kdo si chce zatancovat. Vítáni jsou i absolutní začátečníci. Lektorky totiž vždy přizpůsobí obsah a náročnost taneční lekce aktuálním účastníkům. 

Jednotlivé taneční lekce na sebe nenavazují, každý týden se tedy bude tancovat něco jiného. Je tím pádem úplně jedno, kdy a kolikrát na trénink dorazíš. Jen se musíš rozmyslet (a přihlásit) nejpozději předchozí neděli. 


ITAKA | multifunkční studio a kreativní prostor na pražských Vinohradech

Studio Itaka Praha

Street Dance nebo Contemporary?

Street Dance v Praze

Street Dance je uměle vytvořený název označující taneční styly, které se vyvinuly mimo taneční studia, tedy buď přímo v ulicích nebo v tanečních klubech, na školních hřištích, v parcích, apod. Nejde tedy o žádný konkrétní taneční styl.  Naopak se tento výraz používá jako zastřešující pojem pro poměrně velké množství tanců, např. Hip Hop, House Dance, Popping, Locking, atd.

Contemporary Dance v Praze

Contemporary Dance, v českém pojmenování současný tanec, je pojem, který se začal používat v 90. letech minulého století. Je to styl expresivního (výrazového) tance, který kombinuje prvky několika žánrů tance včetně Modern DanceJazz DanceLyrical Dance či klasického baletu.

Taneční lekce Praha: Lektorky

Amy

Anet Kočí aka Amy je zakladatelkou, choreografkou a trenérkou taneční skupiny PH crew, se kterou, mimo skupinové taneční soutěže, jezdili aktivně i na battly v ČR, kde obsadila několik předních míst. V posledních letech navštěvovala workshopy tanečníků jako jsou Henry Link, Filip Jankovič, IcyBuchta, Angee Roučková apod. 


Věnuje se hlavně tanečním stylům Hip Hop, RnB, Fusion nebo MTV Style.

Denča

Denisa Mentlíková aka Denča se od 4 let se věnovala gymnastice a baletu, ale postupně vyzkoušela i různé další taneční styly.  V roce 2016 poprvé navštívila 331 Dance Studio a od té doby se věnuje Contemporary Dance. Stala se lektorkou a jako choreografka získala v roce 2022 titul Vícemistrů ČR. 


Mezi její oblíbené taneční styly patří Modern Dance, Lyrical Dance, Jazz Dance, věnuje se také floorworku.

Taneční lekce Praha: Otázky a odpovědi

Kdy probíhají taneční lekce?

Taneční lekce probíhají vždy ve středu, a to v čase 17:00 - 18:00 (Street Dance) a 20:00 - 21:00 (Contemporary Dance) každý týden v průběhu celé taneční sezóny. Přesné termíny lekcí jsou vypsány přímo v přihlašovacím formuláři

Jak probíhají taneční lekce?

Každá taneční lekce obsahuje tzv. warm-up (zahřátí) a strečink (protažení). Hlavní náplní lekce je však výuka tanečních technik, tanečních kroků a jejich kombinací + vytvoření krátké choreografie. Konkrétní taneční styly se budou pravidelně střídat, v rámci lekcí Street Dance si proto zatancuješ Hip Hop, House Dance, Dancehall, MTV Dance, atd., v rámci lekcí Contemporary Dance zase Modern Dance, Jazz Dance, Lyrical Dance, Floorwork, apod.  

Jak a kdy se přihlásit?

Přihlášky na taneční lekci přijímáme prostřednictvím online formuláře. Přihlásit se můžeš buď pouze na jednotlivou taneční lekci v konkrétní den nebo si můžeš za zvýhodněnou cenu několik lekcí předplatit. Poslední přihlášky přijímáme v neděli do 23:59 (tzn. na středeční lekci je třeba se přihlásit nejpozději předchozí neděli). 

Kolik to stojí?

Jedna lekce stojí 250 Kč (nyní sleva: 200 Kč). Ovšem už při objednání tří lekcí máš další zdarma (3+1 zdarma), ušetříš tak 400 Kč. Platba probíhá prostřednictvím platební karty, ihned po přihlášení ti zašleme na e-mail fakturu. 

Co s sebou?

STREET DANCE: Tepláky / kraťasy, tričko / mikinu, čisté boty s rovnou nečernící podrážkou
CONTEMPORARY: Legíny / kraťasy, tričko / trikot, teplejší ponožky nebo baletní piškoty 

+ něco na pití (ideálně neperlivá voda), příp. ručník

Je k dispozici šatna?

Ano, samozřejmě. K dispozici je oddělená šatna pro muže a ženy (včetně sprch) + WC. Přímo v předsálí se navíc nachází útulná recepce a kavárna. 

UPOZORNĚNÍ: Taneční lekce proběhne při minimálním počtu 5 přihlášených tanečníků. Pokud by taneční lekce nekonala, dáme ti to vědět vždy nejpozději 24 hodin před plánovanou taneční lekcí. Uhrazenou částku ti vrátíme na účet nebo přesuneme na další týden (dle domluvy). 

Máš otázku, na kterou jsi nenašel/nenašla odpověď? Napiš nám prostřednictvím formuláře v pravém dolním rohu stránky.

Sleduj nás na Instagramu

Pročti si náš taneční blog