Úvod » Taneční styly » Taneční styl Popping

Taneční styl Popping

Co je to Popping

Popping se řadí mezi tzv. “funk styles” a začal se vyvíjet v průběhu 70. let minulého století v Kalifornii (města Fresno, Compton). Základem tohoto tanečního stylu je tzv. “pop” (dříve označovaný jako “hit”), což je okamžitá svalová kontrakce, která způsobí trhnutí v různých částech těla.

Za tvůrce tohoto tanečního stylu je považován Boogaloo Sam, člen legendární taneční skupiny Electric Boogaloos (dalšími členy byli Skeeter Rabbit, Poppin Pete, Poppin Taco, Mr.Wiggles, atd.). Ten prý při každém trhnutí nevědomky vyslovil slovo “pop”, a proto se tento styl začal nazývat Popping.

Dnes se však slovo Popping používá jako zastřešující pojem pro mnoho tanečních stylů, např. Boogaloo, The Robot, Waving, Slides, Fresno, Tutting, Puppet, Toyman, Ticking, Strobbing, Struttin´, Scarecrow, Crazy Legs, atd.

Pokud jde o pojem funk styles, zavedli jej přímo členové Electric Boogaloos zřejmě ve snaze odlišit své umění od jiných druhů tance. Tehdy se však vůbec neujal a mezi tanečníky se začal používat až na přelomu tisíciletí. Dnes tímto pojmem označujeme veškeré taneční styly, které se rozvíjely v době rozmachu funku (funk music), z nich nejznámější jsou Popping a Locking.

Taneční styl Popping | 331 Dance Studio Olomouc
Taneční styl Popping | 331 Dance Studio Olomouc

Taneční kurzy Poppingu v Olomouci

Streetdance Adults

  • věk: 16 – 29 let
  • taneční styly: Hip Hop, House Dance, Dancehall, Popping, Locking, Break Dance

Streetdance Styles

  • věk: neomezeno
  • taneční styly: Hip Hop, Hype, House Dance, Popping, Locking, Break Dance