Úvod » Taneční styly » Taneční styl HOUSE DANCE

Taneční styl HOUSE DANCE

House Dance je klubový tanec, který vznikl v Chicagu koncem 80. let, konkrétně v klubu Warehouse. Kde jej tancovat v Olomouci?

Taneční styl House Dance | 331 Dance Studio Olomouc

Co je to House Dance

House Dance je tanec, který vznikl koncem 80. let dvacátého století a do dnešní doby se neustále vyvíjí. Jeho zeměpisný původ lze směřovat do Chigaca, kde v klubu Warehouse (odtud tedy název tohoto tanečního stylu) začali djové poprvé hrát místo Hip Hopu právě house music. Jako průkopník tohoto hudebního stylu je označován nedávno zesnulý Frankie Knuckles. Za svůj rozmach však House vděčí New Yorku, kde se o jeho vývoj a popularizaci postarali tanečníci jako Shannon „Which Way Sha“ Mambra, Tony McGregor, Brian „Footwork“ Green, Caleaf „Big Leaf“ Sellers, Tony Sekou, Shan S, Brooklyn Terry, Ejoe Wilson nebo Marjory Smarth.

Tento taneční styl klade důraz na rychlou práci nohou, která je kombinována s ladným a plynulým pohybem trupu. Jde vlastně o potomka dřívějších tanečních stylů afrických a latinských Američanů jako step, lindy hop, hustle nebo salsa. Díky tomu, že se tento hudební a taneční styl ve svých počátcích vyvíjel v klubech s výraznou homosexuální orientací, jsou v něm patrné také vlivy Waackingu a Vogueingu. V neposlední řadě byl s disco a houseovou hudbou spjat také tzv. tanec na kolečkových bruslích, který byl ve své době velmi populární. I on měl tedy vliv na současnou podobu tohoto tanečního stylu.

Mezi původní taneční kroky (House Old School) patří „jacking“, „stomping“ nebo „the farmer“.
Pro House Middle School jsou naopak typické kroky jako „sidewalk“, „crosswalk“, „Salsa step“, atd.
House New School pak začal přebírat taneční kroky z Hip Hopu, např. „criss cross“, „roger rabbit“, „heel toe“, atd.


Kurzy tanečního stylu House Dance v Olomouci

Streetdance Mini

Streetdance Kids

Streetdance Juniors

Streetdance Adults

Streetdance Seniors

Streetdance Styles

Články nejen o tanečním stylu House Dance

Zajímáte se o House Dance? Na našem blogu najdete spoustu článků o tomto tanečním stylu – novinky, zajímavosti, taneční videa, atd. Tady je malá ochutnávka …

Zápis nových tanečníků

Zápis nových tanečníků do 331 Dance Studia Olomouc

Vyberte si z tanečních kroužků pro děti nebo tanečních kurzů pro dospělé a začněte tancovat v 331 Dance Studiu Olomouc.