Úvod » Taneční styly » Taneční styl Locking

Taneční styl Locking

Co je to Locking

Locking je historicky nejstarší tanec, který dnes řadíme mezi Street Dance. Vznikl už na přelomu 60. a 70. let minulého století v Los Angeles a jeho zakladatelem je Don Campbell. Toho inspiroval svými pohyby především James Brown, ale také třeba Harold a Fayard Nicholasovi, významní představitelé stepu. Poměrně často se mu stávalo, že se zasekl v půlce kroku a nevěděl, jak dál. Jeho divákům se to ale zalíbilo, což dalo základ zaseknutím, které jsou dnes pro Locking typické. Tento taneční styl je pojmenovaný po něm, původně se mu totiž říkalo Campbellocking (lock = zámek, zamknout pohyb).

Don Campbell byl jedním ze zakládajících členů legendární taneční skupiny The Lockers (dalšími členy byli Jimmy “Scoo B Doo” Foster, Tony “GoGo” Lewis, James “Skeeter Rabbit” Higgins, Fred “Mr Penguin” Berry, atd.).

Locking je charakteristický střídáním rychlých a uvolněných pohybů s ostrými zastavení pohybu v různých pózách a svým zábavným (až divadelním) projevem. K tomuto tanečnímu stylu patří různé přeskoky, lety vzduchem, pády, skluzy. Jeho žertovný charakter podtrhují kostýmy, v jakých první lockeři tančili. Pruhovaná trika a podkolenky, kalhoty se šlemi, bláznivé čepice a klobouky (barety, buřinky a další), obrovské motýlky a pestré kravaty u krku. Vše v nejrůznějších barevných kombinacích.

Mezi základní prvky tohoto tanečního stylu patří např. “lock”, “pacing”, “stop´n´go”, “scoo b doo”, “scoobot”, “point”, “hitch hike”, atd.

Taneční styl Locking | 331 Dance Studio Olomouc
Taneční styl Locking | 331 Dance Studio Olomouc

Taneční kurzy Lockingu v Olomouci

Streetdance Adults

  • věk: 16 – 29 let
  • taneční styly: Hip Hop, House Dance, Dancehall, Popping, Locking, Break Dance

Streetdance Seniors

  • věk: 30+ let
  • taneční styly: Hip Hop, Hype, House Dance, MTV Dance, Dancehall, Locking

Streetdance Styles

  • věk: neomezeno
  • taneční styly: Hip Hop, Hype, House Dance, Popping, Locking, Break Dance