Úvod » Taneční styly » Taneční styl MTV DANCE (Video Dance)

Taneční styl MTV DANCE (Video Dance)

MTV Dance je komerční taneční styl vycházející z Hip Hopu. Je inspirován videoklipy v hudebních televizích, např. MTV. Kde jej tancovat v Olomouci?

Taneční styl MTV Dance | 331 Dance Studio Olomouc

Co je to MTV Dance

MTV Dance (nebo také Video Dance) je relativně nově vytvořený taneční styl vycházející z Hip Hopu. Je inspirován především pop-kulturou a jejími produkty, především videoklipy v hudebních televizích. Typickým představitelem hudebních televizí je americká stanice MTV (Music Television) sídlící v New Yorku, což je první čistě hudební televize na světě (vznikla v roce 1981).

Choreografie tohoto tanečního stylu jsou tvořeny s důrazem na show a podívanou pro laického diváka. Proto se jedná většinou o jednodušší choreografie, i když oproti Hip Hopu používají více tanečních technik (často je zde vidět přesah do Contemporary Dance, Jazz Dance, atd.). Důraz se klade na vizuální stránku stylu, celkovou image a dokonalost oblečení. To vše má vytvářet pocit, jako by byl tanečník právě před kamerami a natáčel tanec do videoklipu.

Pro tento taneční styl je typické, že choreografie jsou tvořeny vždy na konkrétní písničku, ve většině případů jde o nějaký aktuální hit. Na lekcích se proto velmi často setkáte s hudebními interprety typu Rihanna, Lady Gaga, Beyoncé, Katy Perry, Usher, Janet Jackson, kteří zrovna okupují přední příčky hudebních hitparád. Choreografie tedy vždy dává určitý smysl, vyjadřuje určitou náladu, osobnost interpreta, text písně nebo jakékoliv jiné téma.

Kurzy tanečního stylu MTV Dance v Olomouci

Chcete se naučit tancovat? V Olomouci si můžete vybrat z několika tanečních kurzů, které organizuje 331 Dance Studio Olomouc. Jsou určeny pro děti i dospělé, pro úplné začátečníky i pokročilé tanečníky.

Streetdance Mini

Streetdance Kids

Streetdance Juniors

Streetdance Adults

Streetdance Seniors

Streetdance Styles

Články nejen o tanečním stylu MTV Dance

Zajímáte se o MTV Dance? Na našem blogu najdete spoustu článků o tomto tanečním stylu – novinky, zajímavosti, taneční videa, atd.