Taneční styly

Taneční styly | 331 Dance Studio Olomouc

Taneční styly v 331 Dance Studiu Olomouc


V 331 Dance Studiu Olomouc se naučíte tancovat velké množství tanečních stylů. Tance, které vyučujeme, rozdělujeme na dvě základní skupiny:

  • Street Dance (pouliční tanec)
  • Contemporary Dance (současný tanec)

I když se to nemusí na první pohled zdát, obě dvě skupiny tanečních stylů toho mají relativně mnoho společného.

Všechny tance, které pod Street Dance a Contemporary Dance patří, se vyvinuly z americké a africko-americké kultury. Všechny taneční styly také ve své době znamenaly naprosto inovátorský přístup k tanci, ať už typem pohybu nebo hudebním žánrem.

Dalším společným rysem je, že tance související se Street Dance i Contemporary Dance kladou ve většině případů důraz na improvizaci (freestyle).

Street Dance

Street Dance, v českém pojmenování pouliční tanec, je zastřešující pojem zahrnující oblíbené moderní tance, které se vyvinuly mimo taneční studia. 


Pod Street Dance zařazujeme taneční styly jako Hip Hop, House Dance, Popping, Locking, Dancehall, MTV Dance a mnoho dalších.

Contemporary Dance

Contemporary Dance, v českém pojmenování současný tanec, je pojem, který se začal používat v 90. letech minulého století. 


Je to styl expresivního (výrazového) tance, který kombinuje prvky několika žánrů tance včetně Modern DanceJazz DanceLyrical Dance nebo klasického baletu.

Naučíme vás tancovat!

Chcete se naučit taneční styly spojované se Street Dance nebo Contemporary Dance? 

Přihlaste se do našich tanečních kurzů v Olomouci nebo vyzkoušejte tanečních lekce online. 

Taneční styly Street Dance

Které taneční styly zařazujeme pod Street Dance (pouliční tanec)?

Hip Hop

Hip Hop je nejrozšířenější pouliční tanec původem z New Yorku (USA). Zaměřuje se na originalitu a freestyle. 

Hype

Hype je energický hiphopový tanec z 90. let, který je dodnes velmi oblíbený především díky obrovské popularitě hudby, na kterou se tancuje.  

House Dance

House Dance je klubový a party tanec původem z Chicaga (USA), který se tancuje na elektronickou taneční hudbu (club music).  

Popping

Boogaloo, Robot, Tutting, Animation, Waving, Gliding, atd.  To vše je taneční styl Popping pocházející ze západního pobřeží USA.

Locking

Locking je nejstarší pouliční tanec, který se tancuje na soul & funky music. Je velmi zábavný, proto je dodnes tak oblíbený. 

Dancehall

Dancehall je oblíbený energický, divoký a sexy tanec i hudební žánr původem z Jamajky, který navazuje na původní reggae hudbu.

MTV Dance

MTV Dance je komerční taneční styl vycházející z Hip Hopu, který je ovlivněný aktuální populární hudbou. Jeho základem jsou choreografie.

Litefeet

Litefeet je nový, populární a velmi energický taneční styl, který vychází z Hip Hopu. Označuje se jako tanec newyorského metra. 

Breaking

Breaking (často nazývaný také B-Boying nebo Break Dance) je původní Hip Hop tanec, jeden ze základních elementů hiphopové kultury.

Waacking

Waacking je tanec využívající rychlé pohyby rukou v rytmu disco a funky hudby. Vznikl v LGBT klubech během 70. let.

Vogue

Vogue je houseový taneční styl inspirovaný fotkami modelek v módních časopisech. Proslavila jej Madonna díky stejnojmennému singlu.

Taneční styly Contemporary Dance

Které taneční styly zařazujeme pod Contemporary Dance (současný tanec)?

Modern Dance

Modern Dance je oblíbený moderní výrazový tanec zahrnující taneční techniky Marthy Graham, José Limóna nebo Isadory Duncan. 

Jazz Dance

Jazz Dance je výkonnostní taneční technika a styl, který se poprvé objevil v USA na počátku 20. století jako lidový a divadelní tanec.

Lyrical Dance

Lyrical Dance je tanec, který klade důraz na emoce, výraz a vyprávění. Vyvinul se z jazzového tance a kombinuje Jazz a Balet.

Balet

Balet je tradiční choreografická forma scénického (divadelního) tance pocházející z Itálie a Francie. Jedná se o klasický a elegantní tanec.