Chcete být v tancování úspěšní? Prozradíme vám, kterými zásadami se řídí nejlepší tanečníci …

Nová taneční sezóna je v plném proudu. Každý v ní má jiné cíle, ale pokud se v tancování chcete zlepšit, možná se vám bude hodit následujících 5 tipů, jak se k tancování vlastně stavět.

1) Úspěšní tanečníci jednají

Neúspěšní tanečníci svádějí problémy na vše okolo sebe. Tu choreografii se nestihli naučit, protože toho měli moc ve škole, bolela je noha, na návštěvu přijela babička z Horní Dolní a jejich pes ještě k tomu dostal spalničky. Ano, je to tak, úspěšní lidé prostě nikdy nehledají výmluvu, na nic. Čím víc věcí máte udělat, tím víc jich můžete zvládnout. Jen nesmíte pracovat na 50%, ale na 100%.

2) Úspěšní tanečníci následují svou inspiraci

Neúspěšní tanečníci se ostatních (a nemusí to být jen „konkurence“ v podobě jiné taneční skupiny nebo dokonce jiného tanečníka ve vlastní skupině, kurzu) bojí místo toho, aby se od nich inspirovali. Už jste se někdy zamysleli nad tím, proč se jiný tanečník zlepšuje a vy ne? Pokud je to možné, pobavte se s ním. Třeba zjistíte, že víc trénuje, účastní se víkendových tanečních lekcí, sleduje videa, zajímá se o historii, atd. Taneční svět je jedna velká rodina, nebojte se ostatních, inspirujte se.

3) Úspěšní tanečníci dokáží čelit svému strachu

Neúspěšní tanečníci vidí mnoho problémů a překážek. Raději se na taneční workshop nepřihlásí, protože se bojí toho, že jim to nepůjde, ztrapní se, atd. Ve skutečnosti to těm úspěšným nepůjde úplně stejně, protože na začátku jsou si všichni rovni. Jenže oni to nevidí jako problém, ale jako výzvu, na které se dá pracovat. A to už jsme zase u bodu 1 …

4) Úspěšní tanečníci se věnují svým přednostem

Neúspěšní tanečníci svůj čas velmi dlouho věnují něčemu, co jim nejde. Ti úspěšní tímto neztrácejí čas. Pokud jste se za dva roky nenaučili tancovat alespoň pár základních prvků House Dance, je jasné, že Babson nebo Mamson z vás nebude. Věnujte se tím pádem třeba Hip Hopu nebo Dancehallu. Opravdu totiž nebudete mistr světa ve všech tanečních stylech najednou, to prostě nejde. Úspěšní lidé si toto uvědomují a proto rozvíjí své přednosti.

Mnoho lidí má ale i opačný problém. Všechno totiž brzo vzdají. Je potřeba myslet na to, že za půl roku se skvělým tanečníkem nikdo nestane a začátky jsou někdy prostě těžší. Pokud vás tancování baví, je potřeba překonat to relativně těžké období na začátku a vytrvat. Protože trénink dělá mistry.

5) Úspěšní tanečníci nepodléhají všeobecným názorům

Neúspěšní tanečníci se nechávají okolím lehce zmanipulovat a často mění své názory. Na to, co je zrovna in a čemu by se měli věnovat, kteří lektoři jsou „ti správní“, jak má vypadat choreografie, atd. Často tak střídají taneční skupiny, zkoušejí mnoho věcí, ale protože u žádné dlouho nevydrží, nezlepšují se. Zkuste myslet více dopředu, rozšiřovat si obzory, ale přirozeným způsobem.

Bonus: Jája Vaňková – nejúspěšnější česká tanečnice

Všemi těmito zásadami se určitě řídí třeba i nejúspěšnější česká tanečnice Jája Vaňková. Ta má toho za sebou už opravdu hodně. Tak třeba vítězství v televizní taneční show America´s Best Dance Crew, 2. místo v talentové soutěži So You Think You Can Dance, účinkování ve snímku Step Up: All In a mnoho dalšího …

Zajímavé citáty úspěšných

Na závěr našeho dnešního zamyšlení pro vás máme několik citátů těch, kteří se ve svých oborech stali opravdu velmi slavnými.

Neříkej, že to nejde. Raději řekni, že to zatím neumíš. (Tomáš Baťa)
Neztrácej čas hledáním překážky. Možná že žádná není. (Franz Kafka)
Jestli nemůžeš létat, běž. Jestli nemůžeš běžet, jdi. Jestli nemůžeš kráčet, plaz se. Hlavně se hýbej vpřed. (Martin Luther King)
Na dosažení cíle máte jeden život, ne jeden pokus. (Bill Gates)
Být připraven je nejdůležitější předpoklad úspěchu (Henry Ford)

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Diskuze k článku

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.

>