O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 21 ledna, 2021 .

Olomoucké obchodní centrum Galerie Šantovka se první zářijový víkend proměnilo na taneční parket. V rámci Veletrhu zájmových kroužků tu totiž 331 Dance Studio Olomouc zorganizovalo taneční soutěž choreografií nazvanou Šantovka Dance Contest.

Šlo vlastně o přehlídku nejrůznějších tanečních stylů běžným návštěvníkům obchodního centra. Unikátní na této akci bylo, že jednotlivé choreografie nebyly rozděleny do několika disciplín jako na klasické taneční soutěži. Hlavní myšlenkou totiž bylo spojit všechny tanečníky bez ohledu na to, jakému tanečnímu stylu se věnují. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích – U15 (děti a junioři do 15 let) a 16+ (dospělí ve věku 16 a více let).

Zájem o Šantovka Dance Contest předčil naše očekávání. Protože byla akce striktně limitována časem, museli jsme některé pozdní zájemce dokonce odmítnout. Akce se však zúčastnila většina tanečních škol z Olomouce a zájem projevili dokonce i tanečníci z jiných měst. Nechyběli zástupci tanečních skupin z Prostějova, Kroměříže, Vyškova, atd.

Co se týče tanečních stylů, opět se ukázalo, že nejoblíbenější taneční styl je Street Dance. Příliš pozadu nezůstal ale ani Modern Dance, resp. Contemporary Dance. Z dalších tanečních stylů se na Šantovka Dance Contestu představily např. disco dance, show dance, orientální tanec, irský tanec, atd.

Do poroty Šantovka Dance Contestu usedlo 5 odborníků na jednotlivé taneční styly. Dejv Zapletal (Street Dance), Jitka Přivřelová (Street Dance), Aneta Kynčlová (Disco Dance, Contemporary Dance), Bára Březíková (Contemporary Dance, balet), Jiří Petr (společenský tanec).

M-Dance Crew Kroměříž - 1. místo Šantovka Dance Contest
M-Dance Crew Kroměříž – 1. místo Šantovka Dance Contest

Kategorii U15 ovládly tanečnice z Pirouette Prostějov

Kategorie dětí a juniorů byla opravdu nabitá, a to jak počtem choreografií, tak mixem nejrůznějších tanečních stylů, což pro diváky bylo velmi atraktivní. Z 331 Dance Studia Olomouc se zúčastnily děti z tanečních kroužků Streetdance Kids a Streetdance Juniors. Představila se ale i Pool Party – narychlo vytvořená choreografie dětí z příměstského tanečního tábora, který proběhl v Olomouci začátkem srpna.

Jednoznačně nejúspěšnější byla choreografie TŠ Piroutte Prostějov s vystoupením Afraid To Speak Up v tanečním stylu Contemporary Dance. Ta se všem porotcům líbila nejvíce už v semifinálovém kole a celkové vítězství si udržela také ve finále, a to i přes drobné chyby.

Nejúspěšnějším reprezentantem olomouckého tancování se pak stala choreografie na motivy dětské hry Člověče, nezlob se, kterou zatancovaly děti z 331 Dance Studia Olomouc.

Kompletní výsledky kategorie U15 / děti + junioři

1. TŠ Pirouette Prostějov – Afraid to speak up
2. TŠ Pirouette Prostějov – A bit of swag
3. 331 Dance Studio Olomouc – Člověče
4.-5. N-Yoj Vyškov – Twins
4.-5. TS Progress Mini Lipník nad Bečvou – Fresh Lime
6. TŠ Pirouette Prostějov – Bang Bang
7. TTS Just Light Prostějov – Counting Stars
8. M-Plus Olomouc – Duo Street N+N
9. TŠ Pirouette Prostějov – Tak takhle tedy ne
10. TTS Just Light Prostějov – Good Enough
11. M-Plus Olomouc – Duo Pop Dance
12. 331 Dance Studio Olomouc – Vesmírná prda
13.-14. TTS Just Light Prostějov – Frozen
13.-14. Baletní škola Iriny Popové – Moji lvíčci
15. M-Plus Olomouc – Kominická
16. 331 Dance Studio Olomouc – Pool Party
17. Aysun – studio orientálních tanců Olomouc – Úvod se závojem + drum solo
18. SVČ Klubko Staré Město – Wolfgang

Pro vítězství v kategorii dospělých si přijeli tanečníci z Kroměříže

Kategorie 16+ let nebyla na první pohled tak nabitá, konkurence byla i přesto poměrně velká. Až na jednu choreografii šlo navíc výhradně o taneční styl Street Dance, který tak na Šantovka Dance Contestu jasně dominoval.

Porotu, ale i diváky nejvíce zaujala MTV Dance choreografie Burn It Up od kroměřížské taneční skupiny M-Dance Crew. Precizní zpracování i velmi propracovaná synchronizace perfektně se hodící do obchodního centra, to byly hlavní důvody úspěchu.

Rozdíly mezi dalšími místy už byly relativně malé, např. postup mezi tři oceněné choreografie utekl 331 Dance Studiu Olomouc a mixu tanečníků z několika tanečních kurzů jen opravdu velmi těsně.

Kompletní výsledky kategorie 16+ / dospělí

1. M-Dance Crew Kroměříž – Burn It Up
2. M-Plus Olomouc – Mickey
3. Just Us Olomouc – Whopááá
4. 331 Dance Studio Olomouc – Back To The 90s
5.-6. 331 Dance Studio Olomouc – White Line
5.-6. TS Progress Lipník nad Bečvou – Never Give Up
7. Kira Dancers Olomouc – Irský fusion

Děkujeme všem, kteří do Galerie Šantovka dorazili. Tanečníkům, ale samozřejmě i divákům. Věříme, že jsme tanec v tomto obchodním centru neviděli naposledy :-)

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články