O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 26 ledna, 2021 .

Titul Tanečnice měsíce 331 Dance Studia Olomouc získala v září 2016 Kej z tanečního kurzu Streetdance Adults. Rozhovor s ní najdete v následujícím článku.

Po prázdninové pauze jsme v 331 Dance Studiu Olomouc opět začali s udělováním titulu Tanečník měsíce. Toto ocenění vždy získá tanečník (nebo tanečnice samozřejmě), kterému bychom tímto způsobem chtěli poděkovat za jeho snahu, nadšení, preogres, atd. Během prvního pololetí letošního roku toto ocenění získali Petr z tanečního kurzu Streetdance Seniors, Věrka ze Streetdance Juniors, Toby ze Streetdance Kids, Štěpánka z Streetdance Seniors, Domča ze Streetdance Adults a Mája ze Streetdance Kids.

V září 2016 se k této šestici připojila i Kej z tanečního kurzu Streetdance Adults, která je zároveň instruktorkou v dětském kroužku Streetdance Kids. Zeptali jsme se jí proto na pár otázek. V následujícím rozhovoru se dozvíte třeba to, co jí na tancování baví nebo jaké má taneční cíle.

Kej: Chci tančit, co nejdéle to půjde

Jak dlouho tancuješ a jak ses k tancování vlastně dostala?

Tancuji třetím rokem. Tancovat jsem chtěla už od mala, ale nikdy jsem se k tomu vážně nedostala. Potom v asi v polovině roku 2014 jsem našla několik zajímavých tanečních videí a rozhodla jsem se, že už se do toho konečně dám. Od kamarádky jsem dostala doporučení na 331 Dance Studio Olomouc, tak jsem se hned podívala na webové stránky a přihlásila se do tanečního kurzu Streetdance Styles.

Věděla jsi už tenkrát, že chceš dělat nějaký konkrétní taneční styl nebo jsi prostě chtěla jenom tancovat?

Do 331 Dance Studia Olomouc jsem přišla s tím, že chci tančit Hip Hop. Byl to jediný styl, o kterém jsem měla aspoň trochu ponětí. Když se mi později rozšířily obzory, oblíbila jsem si i další styly, ale obliba Hip Hopu mi zůstala.

Další styly? Které například?

Nejvíc mě zaujal a baví MTV Dance, ale díky kurzu Streetdance Adults jsem si oblíbila také Dancehall a ráda bych se v něm zlepšila, i když není mou hlavní prioritou.

Takže jedničkou je u tebe teď MTV Dance? Co se ti na něm líbí, resp. proč tě baví?

Dá se to tak říct. Líbí se mi, že se tančí na hodně moderní písničky. Taky to, jak se může být různorodý – MTV Dance může být hodně dívčí, nebo zase vůbec, rychlý nebo pomalý, atd. Líbí se mi, že se dají hezky vyjádřit emoce v textu písničky a zároveň je to zajímavé a zábavné i pro oko člověka, který se v tanci nevyzná.

Speciální víkendové lekce tanečního stylu MTV Dance proběhnou v neděli 27. 11. 2016. Více informací o MTV Dance Workshopu najdete na www.331.cz/mtv-dance-workshop.
MTV Dance Workshop | 27.11.2016 v 331 Dance Studiu Olomouc
MTV Dance Workshop | 27.11.2016 v 331 Dance Studiu Olomouc

Máš nějaké oblíbené choreografy, které třeba sleduješ na YouTube, apod.?

Sleduji spíše taneční studia s videi od různých choreografů, ale mezi mé oblíbené patří Daniel Lewis nebo Koharu Sugawara, která často učí na Urban Dance Campu v Německu. Líbí se mi třeba ale i Junsun Yoo, který tančí v 1million Studiu.

Získala jsi ocenění Tanečník měsíce září (gratulujeme!). Jak jsi toho dosáhla, resp. co bys poradila ostatním, kteří by takové ocenění chtělí získat taky?

Nečekala jsem, že toto ocenění dostanu, ale mile mě to překvapilo. Recept na to, jak získat Tanečníka měsíce nemám, ale myslím, že stačí, když vás to prostě baví :-) Já jsem nic speciálního neudělala, jen chodím pravidelně na tréninky a snažím se.

Máš nějaké rituály, co děláš před tréninkem, po tréninku nebo i doma? Je něco, co na tréninku musíš mít vždy s sebou?

Vlastně ani ne. Mám oblíbené boty na trénink a ve volném čase koukám na videa z předchozích tréninků, ale jako rituál bych to určitě nenazvala :-)

A co nějaké taneční vize, sny, cíle?

Rozhodně si přeji, abych mohla tančit, co nejdéle to půjde a abych se stále zlepšovala hlavně ve svých oblíbených tanečních stylech.

Tanečník měsíce září 2016 v 331 Dance Studiu Olomouc: Kej z tanečního kurzu Streetdance Adults
Tanečník měsíce září 2016 v 331 Dance Studiu Olomouc: Kej z tanečního kurzu Streetdance Adults

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články