O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Parris Goebel je přední světová taneční choreografka, která toho ve svých 24 letech zvládla už opravdu hodně. Její choreografie totiž patří k těm vůbec nejsledovanějším na YouTube. Spolupracovala s Justinem Bieberem, Rihannou nebo Janet Jackson. 8. sprna 2016 navíc vydala svůj první hudební singl s názvem Friday.

Parris Goebel
Parris Goebel

Parris spolupracovala s Rihannou, Nicki Minaj i Justinem Bieberem

Parris Renee Goebel se narodila 29. října 1991 v Aucklandu na Novém Zélandu a dnes snad neexistuje tanečník, který by ji neznal. Taneční styl Hip Hop ji uchvátil už v 10 letech. Když jí bylo 15 let, začala společně se čtyřmi kamarádkami tancovat v taneční skupině ReQuest. Poměrně brzy se ale dostala do USA, a to díky Monsters of Hip Hop Dance Convention.

Dnes má Parris za sebou spolupráci s umělci jako Rihanna, Janet Jackson, Jennifer Lopez, Nicki Minaj, atd. Velmi úspěšnou spolupráci navázala s Justinem Bieberem, její choreografie na singl Sorry se zařadila mezi 5 nejsledovanějších videí na YouTube všech dob. Videoklip má do dnešního dne více než 1,7 miliardy shlédnutí a kromě Parris v ní uvidíte tancovat právě tanečnice z Request Dance Crew.

Parris má na svědomí choreografie v Step Up: All In

Cizí jí nejsou ani televizní show. Objevila se v America´s Best Dance Crew, American Idol nebo Dancing With The Stars. V roce 2014 se dostala dokonce na filmová plátna, a to díky tanečnímu snímku Step Up: All In (v Česku známém jako Let´s Dance: All In), ke kterému dělala choreografie. Spolu se svým otcem a manažerem zároveň mají v Aucklandu Palace Dance Studio.

Popularitu získala také díky tanečním soutěžím, a to především Hip Hop InternationalTo je v USA, ale zdaleka nejen tam, nejprestižnější taneční soutěž choreografií. Od roku 2009 získala vždy alespoň jednu medaili s některým týmem z Palace Dance Studia, ať už se jednalo o The Royal Family, ReQuest, Sorority, Bubblegum, Misfits, In-Laws, Duchesses nebo Kings.

V letošním finále získala jako choreografka dvě bronzová umístění s Bubblegum a The Royal Family Varsity.

Tanec jí nestačí, chce být úspěšnou zpěvačkou

V letech 2014 a 2016 byla navíc jmenována choreografkou roku na World Of Dance Awards. Nic z toho ale Parris nestačilo, a tak se (třeba po vzoru dalších tanečníků Les Twins) vrhla na dráhu zpěvačky. 8. srpna 2016 vydala svůj debutový singl s názvem Friday, který je předzvěstí jejího vlastního EP Run & Tell Your Friends. Na něm pracovala poslední rok. Mrkněte, jak to vypadá, když jedna z nejlepších světových choreografek zpívá. Stojí to za to.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články