Úvod » Taneční blog | Články nejen o Street Dance a Contemporary Dance » Taneční hudba » Přední světová choreografka Parris Goebel vydává svůj první singl Friday
Taneční hudba

Přední světová choreografka Parris Goebel vydává svůj první singl Friday

Parris Goebel je přední světová taneční choreografka, která toho ve svých 24 letech zvládla už opravdu hodně. Její choreografie totiž patří k těm vůbec nejsledovanějším na YouTube. Spolupracovala s Justinem Bieberem, Rihannou nebo Janet Jackson. 8. sprna 2016 navíc vydala svůj první hudební singl s názvem Friday.

Parris Goebel
Parris Goebel

Parris spolupracovala s Rihannou, Nicki Minaj i Justinem Bieberem

Parris Renee Goebel se narodila 29. října 1991 v Aucklandu na Novém Zélandu a dnes snad neexistuje tanečník, který by ji neznal. Taneční styl Hip Hop ji uchvátil už v 10 letech. Když jí bylo 15 let, začala společně se čtyřmi kamarádkami tancovat v taneční skupině ReQuest. Poměrně brzy se ale dostala do USA, a to díky Monsters of Hip Hop Dance Convention.

Dnes má Parris za sebou spolupráci s umělci jako Rihanna, Janet Jackson, Jennifer Lopez, Nicki Minaj, atd. Velmi úspěšnou spolupráci navázala s Justinem Bieberem, její choreografie na singl Sorry se zařadila mezi 5 nejsledovanějších videí na YouTube všech dob. Videoklip má do dnešního dne více než 1,7 miliardy shlédnutí a kromě Parris v ní uvidíte tancovat právě tanečnice z Request Dance Crew.

Parris má na svědomí choreografie v Step Up: All In

Cizí jí nejsou ani televizní show. Objevila se v America´s Best Dance Crew, American Idol nebo Dancing With The Stars. V roce 2014 se dostala dokonce na filmová plátna, a to díky tanečnímu snímku Step Up: All In (v Česku známém jako Let´s Dance: All In), ke kterému dělala choreografie. Spolu se svým otcem a manažerem zároveň mají v Aucklandu Palace Dance Studio.

Popularitu získala také díky tanečním soutěžím, a to především Hip Hop InternationalTo je v USA, ale zdaleka nejen tam, nejprestižnější taneční soutěž choreografií. Od roku 2009 získala vždy alespoň jednu medaili s některým týmem z Palace Dance Studia, ať už se jednalo o The Royal Family, ReQuest, Sorority, Bubblegum, Misfits, In-Laws, Duchesses nebo Kings.

V letošním finále získala jako choreografka dvě bronzová umístění s Bubblegum a The Royal Family Varsity.

Tanec jí nestačí, chce být úspěšnou zpěvačkou

V letech 2014 a 2016 byla navíc jmenována choreografkou roku na World Of Dance Awards. Nic z toho ale Parris nestačilo, a tak se (třeba po vzoru dalších tanečníků Les Twins) vrhla na dráhu zpěvačky. 8. srpna 2016 vydala svůj debutový singl s názvem Friday, který je předzvěstí jejího vlastního EP Run & Tell Your Friends. Na něm pracovala poslední rok. Mrkněte, jak to vypadá, když jedna z nejlepších světových choreografek zpívá. Stojí to za to.

Nejčtenější články

Aktuálně

Covid-19 - aktuální informace | 331 Dance Studio Olomouc