O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 21 ledna, 2021 .

Olomoucký příměstský taneční tábor 331 Dance Studia Olomouc má za sebou druhý ročník. Taneční lekce Hip Hopu, House Dance a Dancehallu, tvorba taneční choreografie, natáčení tanečních videí, ale i spoustu nejrůznějších her a soutěží nebo celodenní výlet – to vše mají za sebou děti, které se přihlásily na 331 Dance Summer.

Stejně jako v loňském roce byl i letošní první srpnový týden ve znamení příměstského tanečního tábora 331 Dance Summer. Ten byl určený pro děti ve věku 7 – 14 let a zúčastnily se jej jak současní tanečníci 331 Dance Studia Olomouc (členové dětského kroužku Streetdance Kids i juniorské složky Streetdance Juniors), tak samozřejmě také další děti. Hlavním, zdaleka ne však jediným, bodem programu bylo samozřejmě tancování.

331 Dance Summer | Příměstský taneční tábor pro děti v Olomouci
331 Dance Summer | Příměstský taneční tábor pro děti v Olomouci

Celotýdenní hra: souboj tanečních crew

Hned první den byly děti rozděleny do dvou skupin, takzvaných crews (tak se ve Street Dance nazývá taneční skupina). Jejich úkolem bylo nejen naučit se tancovat, ale také projít skrz tréninky na taneční soutěže nejdříve v ČR, poté v Evropě i v dalších světadílech. Cílem bylo probojovat se na prestižní televizní taneční soutěž America´s Best Dance Crew. To vše samozřejmě pouze fiktivně za pomocí sbírání bodů v nejrůznějších hrách a soutěžích. Díky této celotáborové hře jsme ale děti učily poznávat nejen různé taneční styly, ale také soutěže a battly, které se různě po celém světě každoročně doopravdy konají. Každá crew musela po cestě za vytouženým cílem plnit nejrůznější úkoly, např. natočit své propagační video nebo připravit fotky, kterými se budou prezentovat v prestižním americkém časopise.

Abychom celý týden pouze netancovali, připravili jsme pro děti také celodenní výlet. I jeho součástí byly nejrůznější soutěže a hry zaměřené na individuální schopnosti i týmového ducha, takže se děti určitě nenudily. Naopak jsme se snažili, aby děti celý týden trávily aktivně a domů chodily příjemně unavené.

Závěrečné vystoupení: crew battle i taneční choreografie

Úplný závěr 331 Dance Summer však patřil rodičům. Pro ně jsme připravili krátké vystoupení, na kterém se vyhlásila vítězná crew, děti dostaly diplomy i pár drobností. Především ale rodičům předvedly, co se za týden na příměstském tanečním táboře naučily. Nejdříve se obě taneční crew proti sobě postavily v crew battlu, poté předvedli taneční choreografii, kterou se během lekcí naučily. A zvládly ji opravdu skvěle. Možná se to nemusí zdát, ale naučit se tancovat choreografii nějaký čas zabere, navíc to zdaleka nebyla jediná činnost, které se děti věnovaly. Taneční lekce jsme věnovali také výuce tanečních prvků a technik Hip Hopu, House Dance a Dancehallu.

Na závěr bychom chtěli dětem poděkovat, protože se sešla opravdu skvělá parta. Už teď se těšíme na další 331 Dance Summer, který proběhne opět v prvním srpnovém týdnu příští rok. Takže si klidně už teď můžete rezerovat termín :-)

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články