O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, soutěže, kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Adam G. Sevani ztvárnil roli Moose, snad vůbec nejoblíbenější postavy ve filmové sérii Let´s Dance (Step Up). A protože se zanedlouho naživo představí i českým tanečníkům, pojďme si jej trochu představit.

Kdo by neznal Step Up. Taneční filmová série, která je v Česku trochu zvláštně „překládána“ jako Let´s Dance, má na kontě už pět pokračování. V zatím posledním snímku Step Up: All In (2014) si zahrála i česká tanečnice Jája Vaňková. I letos je ale ohledně této série poměrně živo. 8. října bude mít premiéru čínská verze snímku, navíc byla vytvořena internetová série s názvem Step Up: High Water pro placený kanál YouTube Red (v Česku zatím bohužel není k dispozici). V ní se objeví i hvězda premiérového dílu Channing Tatum.

Adam G. Sevani, člen umělecky založené rodiny

Největší hvězdou celé série se ale stal někdo jiný, a to Adam G. Sevani, herec, choreograf a tanečník pocházející z Los Angeles. Velké popularitě se mu dostalo v patnácti letech, kdy se poprvé objevil jako Moose ve snímku Step Up 2: The Streets. Dá se ale říct, že mu toto „showmenství“ bylo předurčeno. Je to totiž syn slavných rodičů. Adamův otec je mezinárodní choreograf a matka muzikantka, společně založili slavné taneční centrum Synthesis Dance Center. K tanci to tedy opravdu neměl daleko. Jeho starší bratr Vahe Sevani byl pro změnu členem boybandu NLT.

Robert „Moose“ Alexander III. (ano, tak se jeho filmová postava jmenuje) se počínaje Step Up 2: The Streets objevil v každém dílu. Někdy ne na dlouho, ale vždy na sebe strhnul tu největší pozornost. Podívejte se na sestřih z několika jeho scén.

Zatancoval si i ve videoklipech

Adam G. Sevani své taneční umění nepředváděl jen na filmovém plátně. Znát jej můžete i z poměrně známých hudebních videoklipů. Co třeba Switch od Willa Smithe? Tento singl vyšel v roce 2004, to bylo Adamovi 12 let. V klipu sice nedostal příliš prostoru, i tak ale stihnul předvést, že tancovat Hip Hop už v té době rozhodně uměl.

Tanečníkům určitě není neznámý ani videoklip Breathe, Stretch, Shake od floridského rappera jménem Mason Durell Betha, který je ve světě známý jako Mase. I tento videoklip vznikl v roce 2004.

Kromě toho se samozřejmě objevil v různých videoklipech ze soundtracků k Step Up. Vidět jej můžete i ve videu skupiny NLT jeho bratra, choreografii k songu Karma dokonce sám vytvářel.

Ještě jedno video ale stojí za zmínku. Společně s Alyson Stoner, další hvězdou ze Step Up série, totiž natočil poctu Michaelu Jacksonovi. Přesně 26 let po vydání legendárního singlu Thriller vznikl tento videoklip.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články