1Million Dance Studio: Nejúspěšnější taneční studio na světě | 331 Dance Studio Olomouc

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 5 června, 2022 .

1MILLION Dance Studio patří mezi nejpopulárnější taneční studia na světě. Kde se nachází, kdo jej založil a co stojí za jeho úspěchem?

V tanečním světe existuje nespočet tanečních škol a tanečních studií. Třeba to naše – 331 Dance Studio Olomouc. Dnes vám ale chceme představit taneční studio, kterým bychom se určitě mohli inspirovat. I když žádný takový titul oficiálně neexistuje, dalo by se o něm bez jakýchkoliv pochybností říct, že je světově nejúspěšnější a nejoblíbenější. Ano, řeč je o 1MILLION Dance Studiu, zkráceně také 1M Dance Studiu.

Svému názvu 1MILLION Dance Studio žádnou ostudu opravdu nedělá – Instagram tohoto studia momentálně čítá 1,7 miliónů fanoušků. (Pro srovnání zřejmě nejznámější taneční studio v USA – Millennium Dance Complex – má 1,3 miliónů fanoušků). A to jsou čísla pouze jedné sociální sítě. Kde se studio nachází, kdo jej založil a co stojí za jeho úspěchem?

1M Dance Studio – taneční škola, která neučí taneční styly

Předtím, než se pustíme do všech úspěchů tohoto tanečního studia, pojďme si 1MILLION Dance Studio krátce představit. Jedná se o jihokorejskou taneční školu se sídlem v Soulu. Založena byla roku 2014 a za jeho zakladatele se považují tanečníci a choreografové Lia Kim a Timon Youn.

Tato taneční škola je otevřená všem, ať už se jedná o úplné nováčky nebo tanečníky, kteří chtějí zlepšit své taneční dovednosti na profesionální úrovni. Na jaké lektory se tanečníci mohou těšit? V taneční škole vyučují oblíbení tanečníci a lektoři, např.:

  • Ara Cho
  • Hyojin Choi
  • Minny Park
  • Tina Boo
  • Yoojung Lee
  • Youjin Kim
  • Woomin Jang

Specifikem tohoto taneční studia jsou i taneční lekce, které nerozlišují taneční styly nebo hudební žánry, na které se tančí. Zájemci o lekce se zde tedy nesetkají s klasickou nabídkou jako je Hip Hop, House Dance, Dancehall a podobně. Jak to tedy v 1M Dance Studiu vypadá?

Taneční lekce zde vedou lektoři a tanečníci, kteří učí svůj vlastní styl choreografie. Pokud bychom se snažili přijít s obecným označením pro styl, který toto studio charakterizuje, dalo by se říci, že jde o komerčnější spojení hip hopu a moderního tance.

Jak bych zhodnotila svou návštěvu 1Million Dance Studia? Bylo to fakt příjemné, přátelské, velmi dobře zorganizované a především „cizinec friendly“ :-)
(Markéta Zavoralová)
Lektoři 1Million Dance Studia | 331 Dance Studio Olomouc

1MILLION Dance Studio a jeho úspěchy na sociálních sítích

Kromě celé řady populárních tanečníků je výsledek úspěchu tohoto studia vidět především na sociálních sítích. Na svých facebookových stránkách má tato škola bezmála 1 milion fanoušků, na Instragramu se studio pyšní konkrétně s 1,7 mil. sledujících. To však není vše.

Největší úspěch tohoto studia se odráží na jeho YouTube kanále, na kterém přes 25 miliónů odběratelů. Celkový počet zhlédnutí činí neuvěřitelných 6 mld. s nejpopulárnějšími videi v řádu stovek milionů zhlédnutí. Není to však studio samotné, kdo se může pyšnit slušnou popularitou.

Také tanečníci a choreografové studia 1MILLION se těší z velké fanouškovské základny. Jejich instagramové profily, na něž často sdílí útržky svých choreografií, sledují stovky tisíců uživatelů.

5 nejúspěšnějších videí na YouTube

1. DJ Snake ft. Selena Gomez, Ozuna, Cardi B – Taki Taki (choreo: Minny Park, 210 mil. shlédnutí)

2. Fifth Harmony ft. Kid Ink – Worth It (choreo: May J Lee, 205 mil. shlédnutí)

3. David Guetta ft. Nicki Minaj, Bebe Rexha & Afrojack – Hey Mama (choreo: Minny Park, 121 mil. shlédnutí)

4. Psy ft.CL – Daddy (choreo: May J Lee, 109 mil. shlédnutí)

5. Shawn Mendes, Camila Cabello – Señorita (choreo: May J Lee, Austin Pak, 93 mil. shlédnutí)

Trendy a konzistentnost aneb za čím hledat úspěch

Bývalí i současní lektoři tohoto studia pochází z velmi odlišných zázemí. Někteří v tanečních školách vyrostli, jiní se naopak museli potýkat s nedostatkem podpory ze strany svých rodičů. Někteří lektoři se také věnovali stylům jako je step nebo B-boying předtím, než se přidali na vlnu urban hip hopu.

Dnes je 1MILLION Dance Studio známé pro své poutavé taneční choreografie, vytvářené zejména na hity mainstreamové západní hudby a K-popu. Zkušení lektoři v tomto dnes velmi známém studiu předávají svou taneční vášeň a zkušenosti dalším nadšeným tanečníkům doslova každý den.

Těžko bychom našli velké množství tanečních škol a studií, které se svou popularitou vyrovnají studiu 1MILLION. Za čím však hledat jeho velkolepé úspěchy? Stejně jako další oblíbenci sociálních sítí (zmínit je možné například dnes již ikonu tanečního světa Matta Steffaninu), také 1MILLION Dance Studio je známé sledováním současných trendů tanečního světa.

Kromě toho si tanečníci pro své choreografie vybírají aktuální hudební hity ze světa pop-music, reggaetonu, ale také K-popu. Mezi nejpopulárnější videa tohoto studia patří choreografie na známé písně od Cardi B, Jasona Derula nebo BLACKPINK. Co popularitě jistě pomáhá je i konzistentnost v přidávání nových choreografií na YouTube – nová videa se objevují na kanálu tohoto studia i několikrát denně.

Taneční studio v Olomouci

Líbí se vám tanec, které produkují choreografové i tanečníci 1MILLION Dance Studia? Velmi podobným tanečním stylům se můžete věnovat i v 331 Dance Studiu Olomouc. Pravda, podobného věhlasu jako taneční studio v Soulu zřejmě nedosáhneme (to ani není v českých podmínkách možné), to ale neznamená, že se tancem nemůžete dobře bavit i u nás. V našich tanečních kurzech vyučujeme populární tance spadající pod Street Dance (pouliční tanec) a Contemporary Dance (současný tanec).

Z nabídky našich tanečních lekcí si vyberete, když hledáte něco pro sebe, ale stejně tak, když hledáte něco pro svou dceru nebo syna. Většina tanečních kroužků pro děti, ale i tanečních kurzů pro dospělé jsou tzv. soutěžní (tanečníci tedy tvoří soutěžní choreografie, se kterými se účastní tanečních soutěží). Pro každou věkovou kategorii máme ale také několik nesoutěžních kurzů – to pro případ, že byste o soutěžení zájem neměli.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články