O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Taky řešíte, kam v Olomouci s dětmi o letních prázdninách? Doporučujeme vyzkoušet příměstský tábor a prozradíme vám, proč.

Léto. Žádná škola a spousta volného času pro děti. Když jste dítě, tak tohle období jednoduše milujete. Když jste rodič, je to pro vás naopak starost navíc. Dovolené je vždycky málo, prarodiče nemůžou hlídat pořád, takže ať chcete nebo ne, jednou si tu otázku stejně položíte. Kam s dětmi o letních prázdninách? Pokud bydlíte v Olomouci nebo okolí, máme pro vás skvělé řešení …

Kam v Olomouci s dětmi? Na tábor!

Letní tábor je opravdu ideální možnost, jak ušetřit dovolenou i prarodiče. Své dítě můžete poslat na týdenní nebo čtrnáctidenní pobyt pod stanem nebo v chatce. V posledních letech je tu ale stále oblíbenější alternativa ke klasickým táborům, a to příměstské tábory. Jsou určeny dětem z měst a jejich okolí a oproti tradiční variantě mají několik výhod. Pojďme se na ně podívat.

PŘÍZNIVÁ CENA Náklady na organizaci příměstských táborů jsou oproti jejich klasické variantě opravdu o dost nižší, což se samozřejmě výrazně promítne i do koncové ceny. Pokud tedy chcete svému dítěti dopřát zábavný program bez zbytečných výdajů, příměstské tábory jsou jasnou volbou.

DÍTĚ POD KONTROLOU Příměstský tábor spočívá v poskytnutí celodenního programu, kdy se na večer a noc vracejí děti do svých domovů. Budete tak okamžitě vědět o všem, co se s vaším dítětem děje, a po každém dni se s ním doma zase setkáte. Získáte tak přehled o všech aktivitách, které se na táboře budou dít.

ŽÁDNÉ NOČNÍ TELEFONÁTY S příměstským táborem se také vyvarujete večerních a nočních telefonátů od dětí nebo od organizátorů, že se vašim potomkům po vás stýská a chtějí z tábora zpátky k rodičům. Vzhledem k tomu, že jde pouze o denní program a na noc si berete děti k sobě domů, je tábor vhodný i pro menší děti, které hůře snášejí odloučení.

ŽÁDNÉ VELKÉ BALENÍ Na příměstský tábor si děti berou s sebou jen to, co budou zrovna ten den potřebovat. Pravděpodobně se tak vyvarujete zbytečných výdajů za oblečení, které vaše dítě možná nikdy nevyužije a nebudete se muset o potomka bát, že kvůli nošení nedostatku oblečení vzhledem k počasí v konkrétním dni onemocní.

Jaký příměstský tábor vybrat?

Dospěli jste k rozhodnutí, že příměstský tábor je správnou volbou. Jenže jaký vybrat, když je nabídka tak široká? Doporučujeme řídit se těmito třemi radami:

1) Pokud dítě v průběhu roku chodí na nějaký kroužek, který organizuje v létě příměstský tábor, využijte toho. I přes letní prázdniny tak dítě zůstane v kontaktu s danou aktivitou i s lidmi, kteří ji organizují. Pro stále členy navíc bývá takový příměstský tábor cenově výhodnější.

2) Pokud dítě touží vyzkoušet nějakou novou aktivitu, je to výborná příležitost. Nemusíte se nikam na celý rok upisovat, když předem nevíte, jestli vaše dítě bude zrovna tato volnočasová aktivita bavit. Během příměstského tábora zjistíte, jak daná organizace funguje a jestli prostě stojí za to.

3) Vyberte příměstský tábor s nějakou pohybovou aktivitou. Hlavně městské děti mají o letních prázdninách mnohem méně pohybu. A když si myslíte, že jdou konečně aspoň někam ven, většinou se jdou jen toulat do obchodního centra. Naopak vedoucí na táboře se postarají o pravidelný pohyb dětí.

Pro nás je jasnou volbou příměstský taneční tábor

My jako 331 Dance Studio Olomouc samozřejmě doporučujeme příměstský tábor zaměřený na tanec. Právě tanec je totiž podle nás ideální volnočasová aktivita pro děti. Víte proč? Tanec je totiž zábava, zlepšuje fyzičku, zvyšuje imunitu. Tanec podporuje kolektivní myšlení a dítě si díky němu najde spoustu nových kamarádů. Tanec také umí skvěle zvednout náladu. Má prostě spoustu fyzických i sociálních benefitů, o kterých píšeme na stránce Tanec pro děti v Olomouci.

Sami jeden takový příměstský taneční tábor organizujeme. Jmenuje se 331 Dance Summer a každoročně probíhá přesně v polovině letních prázdnin. Stejně tomu bude i u těch následujících. Takže když se nás zeptáte: „Kam v Olomouci s dětmi o letních prázdninách?“, odpovíme jednoznačně: „Na příměstský taneční tábor 331 Dance Summer“. :-)

Pojďme si tento příměstský taneční tábor trochu představit …

331 Dance Summer – tradiční taneční tábor v Olomouci

Příměstský taneční tábor 331 Dance Summer se v Olomouci konal poprvé v roce 2015 a od té doby jeho popularita stoupá. Nejdříve probíhal jediný turnus, protože je ale maximální počet dětí na táboře omezený, od roku 2018 probíhají turnusy dva. I přesto často rodiče rezervují místa pro své děti hned v prvních měsících kalendářního roku. Jednoduše chtějí mít jistotu, že se na jejich potomka dostane.

Dětský tábor 331 Dance Summer je vhodný pro holky a kluky ve věku 7-14 let, probíhá od pondělí do pátku, vždy od 08:00 do 17:00. Přivézt dítě je možné cca od půl osmé ráno, odvézt cca od čtyř odpoledne. Tento příměstský taneční tábor má základnu ve Skautském domě v Olomouci (naproti Baumaxu nedaleko hlavního nádraží), který disponuje dvěma sály. V jednom probíhají taneční tréninky nebo další pohybové aktivity, v druhém se pak hrají nejrůznější hry, atd.

Program na táboře je různorodý, každý den probíhají tři hodinové lekce zaměřené na taneční styly spadající pod Street Dance. Může to být Hip Hop, House Dance, MTV Dance, děti už ale zkoušely třeba i Dancehall nebo Locking. Jeden v týdnu je odpočinkový (je naplánovaný nějaký výlet), takže dohromady děti absolvují 12 tanečních lekcí. Různé aktivity spojené s tancem můžou ale probíhat i mimo tyto lekce.

Během týdne vznikne nová taneční choreografie

Během celého týdne děti tvoří jednoduchou taneční choreografii, kterou poslední den představí svým rodičům. Tyto choreografie děti zatancovaly na závěr dvou turnusů příměstského tanečního tábora 331 Dance Summer v roce 2019:

>> VÍCE VIDEÍ Z 331 DANCE SUMMER <<

Děti ale na táboře samozřejmě jenom netancují. Na programu je pravidelně i celotýdenní hra, v rámci které probíhají nejrůznější soutěže – sportovní, dovednostní i vědomostní. Jak už bylo řečeno, jeden den v týdnu je také věnovaný celodennímu výletu. Vedoucí se prostě snaží dělat program dětem co nejrozmanitější.

A co na to rodiče?

A co vlastně říkají na letní tábor 331 Dance Summer rodiče dětí? Ze všech vzkazů vybíráme jeden.

Minulý týden absolvovaly příměstský taneční tábor moje dvě dcerky. Každý den chodily s nadšením domů, co se naučily, ale přede mnou pečlivě tajily, co vlastně už umí. O to větší překvapení pro mě bylo, když jsem se na závěrečné vystoupení přišla podívat. Byla jsem nadšená a holky chválila. I nadále každý den slýchám melodie, na které jste nacvičovali, a většina našich známých postupně shlédne vystoupení alespoň v dvojčlenném seskupení naživo. Holky chodily domů příjemně unavené z celodenního programu.paní Horylová

Přihlašte se, volná místa ubývají

Už se tedy nemusíte trápit tím, kam v Olomouci s dětmi o letních prázdninách. Veškeré informace o příměstském tanečním táboře 331 Dance Summer najdete na www.331.cz/summer, kde také najdete online přihlášku. A pokud byste měli jakékoliv dotazy, určitě nás neváhejte kontaktovat třeba e-mailem nebo telefonicky. Potřebné kontakty najdete na této stránce.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články