Tanec pro děti v Olomouci

331 Dance Studio Olomouc nabízí tancování pro děti v Olomouci, a to už od věku 3 let. Vybrat si můžete taneční kroužky zaměřené na Street Dance nebo Contemporary Dance.

Tanec pro děti v Olomouci

Tanec patří mezi vůbec ty nejlepší volnočasové aktivity pro děti. Je totiž prokázáno, že tanec má poměrně vzácnou kombinaci pozitivních přínosů, fyzických, sociálních a dokonce i ekonomických. Pokud se rozhodnete svou dceru nebo svého syna přihlásit do tanečního kroužku, vrátí se vám to nejen v podobě šťastného dítě, ale také v podobě dalších benefitů. Proč je tedy tanec pro děti (nejen v Olomouci) tak skvělou volbou?


Proč je tanec vhodná volnočasová aktivita pro děti

TANEC JE ZÁBAVA Děti u tancování často vydrží velmi dlouho z jednoduchého důvodu. Tanec je baví. Dělají totiž něco, co zrovna „frčí“, ale zároveň ne každý jejich vrstevník to umí. Na tréninku poslouchají svou oblíbenou hudbu, jsou v kolektivu kamarádů a ví, že společně něco tvoří.

TANEC ZLEPŠUJE FYZIČKU I když je tanec umění, má mnoho společného se sportem. Aby dítě bylo v tancování dobré, musí pravidelně trénovat. A právě to zlepšuje jeho fyzickou kondici, podporuje růst svalů a zvyšuje flexibilitu. Zároveň tanec velmi nenásilným způsobem napomáhá při hubnutí, resp. udržování váhy.

TANEC ZVYŠUJE IMUNITU Určitě to znáte, když jste fyzicky v dobrém stavu, jste mnohem odolnější vůči různým rýmečkám a nachlazením. Zdravý životní styl a pohyb všeobecně posiluje imunitní systém. Pokud bude vaše tělo v dobré fyzické kondici, bude v dobré kondici i váš imunitní systém.

TANEC SBLIŽUJE Děti si často v tanečním kroužku najdou opravdu dobré kamarády a přátele třeba na celý život. Spojuje je totiž nejen stejný koníček, ale později v období tanečních soutěží i zodpovědnost, napětí nebo radost z vítězství.

TANEC PODPORUJE KOLEKTIVNÍ MYŠLENÍ Na tanečních lekcích Street Dance i Contemporary Dance se tvoří skupinové choreografie. Děti se díky tomu učí vzájemné spolupráci a kolektivnímu myšlení. To se jim bude hodit při různých úkolech ve škole a i později v práci.

TANEC UČÍ ZODPOVĚDNOSTI Tanec přináší pro děti i další možná trochu nečekanou výhodu. Díky tanci totiž poměrně rychle získají dobrou morálku. Naučí se pravidelně chodit na tréninky, být na všech srazech včas, trénovat doma. Jednoduše proto, že budou součástí kolektivu a nebudou chtít být těmi, kteří budou vyčnívat a kazit to ostatním.

TANEC UMÍ ZLEPŠIT NÁLADU Tento benefit přitahuje do tanečních sálů hlavně dospělé tanečníky, pro děti ale platí taky. Kombinace hudby, přátel a pohybu vždy vykouzlí úsměv na tváři a dá zapomenout na všechna trápení, ať už ze školy nebo třeba z osobního života. Tanec je prostě lék na dobrou náladu.

TANEC UČÍ VYJADŘOVAT POCITY Tanec je forma komunikace beze slov. Děti se časem naučí, že tancem lze vyjádřit nejrůznější věci i pocity. Radost, smutek, strach – všechny tyto pocity lze konkrétní hudbou a tancem vystihnout. Děti se díky tomu naučí lépe rozeznávat své pocity a vyjadřovat se.

TANEC SE VYJÍMÁ V ŽIVOTOPISU Ekonomický benefit tance pochopíte, až se váš potomek bude připravovat na svůj první pracovní pohovor. Mnoho zaměstnavatelů uvádí, že právě zkušenosti z tanečních škol napomáhají dobré spolupráci v pracovním týmu, která je pro ně nezbytná. Kolonku koníčky v životopisu tedy určitě nenechávejte prázdnou.


Kam v Olomouci na taneční kroužek pro děti

Kam v Olomouci s dětmi, když chcete, aby začaly tancovat? Kde hledat tancování pro děti? Vybrat si můžete z tanečních kroužků zaměřených na Street Dance nebo Contemporary Dance v 331 Dance Studiu Olomouc nebo, pokud se zrovna blíží letní měsíce, můžete své dítě přihlásit na příměstský taneční tábor v Olomouci.

[fruitful_box title=“Street Dance“ radius=“4″ border_color=“#e0e0e0″ header_bg_color=“#f9f9f9″ header_color=“#4a4a4a“ text_color=“#4a4a4a“ content_bg_color=“#ffffff“] Street Dance (do češtiny překládáno jako „pouliční tanec“) je uměle vytvořený název označující taneční styly, které se vyvinuly mimo taneční studia. Patří sem mezi mladou generací velmi oblíbené styly jako Hip Hop, House Dance, Popping, Locking, Dancehall nebo MTV Dance. Tyto taneční styly jsou v posledních letech nesmírně populární, a to nejen u mladé generace. Mohou za to především taneční filmy a hudební interpreti, kteří pouliční tanec ve svých videoklipech často prezentují.
[/fruitful_box]
[fruitful_box title=“Contemporary Dance“ radius=“4″ border_color=“#e0e0e0″ header_bg_color=“#f9f9f9″ header_color=“#4a4a4a“ text_color=“#4a4a4a“ content_bg_color=“#ffffff“] Contemporary Dance (do češtiny překládáno jako „současný tanec“) je pojem, který se začal používat v 90. letech minulého století. Čerpá prvky z moderního a postmoderního scénického tance, zastřešuje a využívá různé taneční techniky a pohybové styly jako floorwork, improvizaci, kontaktní improvizaci a release techniku. Jsou zde cítit i vlivy klasického tance a jazzu, nedrží se však jejich striktních pravidel. S Contemporary Dance souvisí i další taneční styly jako Modern Dance, Jazz Dance, Lyrical Dance nebo Balet.
[/fruitful_box]
Pokud máte vybraný taneční styl, stačí si jen zvolit taneční kroužek podle věku dítěte. Ve všech věkových kategoriích funguje v 331 Dance Studiu Olomouc několik týmů (tanečních skupin), které jsou rozděleny podle tanečních zkušeností. Nemusíte se tedy bát, že by úplný začátečník byl zařazený do skupiny mezi pokročilé tanečníky.
[fruitful_ibox_row] [fruitful_ibox column=“ffs-three-one“ image=“5182″ icon=““ title=“Zkušenosti“ align=“center“ icon_position =“top left“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““] V našich tanečních kroužcích pro děti úročíme více než 20 let tanečních zkušeností. Díky nim neustále rosteme a každý rok se zlepšujeme.
[/fruitful_ibox] [fruitful_ibox column=“ffs-three-one“ image=“5181″ icon=““ title=“Skvělé ohlasy“ align=“center“ icon_position =“top left“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““] Máme velmi pozitivní ohlasy od tanečníků i jejich rodičů. Pravidelně nám poskytují zpětnou vazbu i nové nápady, které průběžně zapracováváme.
[/fruitful_ibox] [fruitful_ibox column=“ffs-three-one“ image=“5183″ icon=““ title=“Zábava“ align=“center“ icon_position =“top left“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““] Tanec je pro nás ze všeho nejvíc hlavně zábava a víme, že aby byli naši tanečníci spokojení, musí tancování bavit i je. A právě to je naše priorita.
[/fruitful_ibox] [/fruitful_ibox_row]
[fruitful_dbox button_title=“VÍCE INFORMACÍ O 331 DANCE STUDIU OLOMOUC“ button_link=“https://www.331.cz/o-nas“ heading=“Poznejte naší #331family“ style=“style-1″]Jsme parta kamarádů, které baví hudba a tanec.
Jsme 331 Dance Studio Olomouc. [/fruitful_dbox]

Tanec pro děti v Olomouci – přehled kroužků

[fruitful_ibox_row] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3378″ icon=““ title=“Streetdance Baby“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
  • tanečníci ve věku 3 – 4 roky
  • výuka základních tanečních pohybu, vnímání rytmu, atd. formou her a jednoduchých cvičení
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/streetdance-baby“]Více informací o Streetdance Baby[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3381″ icon=““ title=“Streetdance Mini“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/streetdance-mini“]Více informací o Streetdance Mini[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [/fruitful_ibox_row]

[fruitful_ibox_row] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3380″ icon=““ title=“Streetdance Kids“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/streetdance-kids“]Více informací o Streetdance Kids[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3376″ icon=““ title=“Contemporary Kids“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/contemporary-kids“]Více informací o Contemporary Kids[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [/fruitful_ibox_row]
[fruitful_ibox_row] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3379″ icon=““ title=“Streetdance Juniors“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/streetdance-juniors“]Více informací o Streetdance Juniors[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“4057″ icon=““ title=“Contemporary Juniors“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/contemporary-juniors“]Více informací o Contemporary Juniors[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [/fruitful_ibox_row]
Zajímají vás taneční kurzy pro dospělé tanečníky ve věku 17 a více let? Podívejte se sem.

Články o tancování pro děti v Olomouci

Tanec nás opravdu baví. Už několik let o tancování píšeme na našem blogu. Tanečníkům i jejich rodičům na něm pravidelně pomáháme řešit jejich problémy, zveřejňujeme novinky z tanečního světa, taneční videa nebo třeba hudební tipy na trénink.

[fruitful_recent_posts_slider title=““ posts=“10″ show_thumbs=“on“ thumb_width=“255″ thumb_height=“240″ thumb_radius=“4″ show_date=“on“ show_header=“on“ show_excerpt=“on“ excerpt_len=“30″ show_metadata=“off“ slides=“4″ slides_small=“1″ slides_extra_small=“1″]

[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/blog“]Otevřít blog 331 Dance Studia Olomouc[/fruitful_btn]