Úvod » O nás | 331 Dance Studio Olomouc

O nás | 331 Dance Studio Olomouc

331 Dance Studio Olomouc je taneční škola věnující se pouličnímu a modernímu tanci, tedy Street Dance a Contemporary Dance.

331 Dance Studio Olomouc - Taneční škola Street Dance & Contemporary Dance
Co se tady o 331 Dance Studiu Olomouc dočtete


Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance

ORGANIZUJEME TANEČNÍ KURZY PRO DĚTI I DOSPĚLÉ Jsme 331 Dance Studio Olomouc a jednoduše milujeme tanec. Konkrétně Street Dance (Hip Hop, House Dance, Dancehall, MTV Dance, atd.) a Contemporary Dance (Modern Dance, Jazz Dance, Lyrical Dance, Balet). Tancování v Olomouci se věnujeme už od roku 2011. Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé, a to pro začínající i pokročilé tanečníky. V 331 Dance Studiu Olomouc si zatancují děti už od 3 let, naopak máme několik tanečníků a tanečnic, kteří dokazují, že věk pro tanec rozhodně není překážka a naše taneční lekce navštěvují, i když jim už je přes 50 let. U nás věk opravdu nehraje žádnou roli, radost z tance totiž můžete mít kdykoliv. Stejně tak si můžete vybrat, jestli budete součástí choreografií, které každoročně připravujeme a budete s námi jezdit na taneční soutěže a vystoupení. Naše taneční lekce můžete navštěvovat i v případě, že se tanečních soutěží a vystoupení účastnit nechcete.

Přehled tanečních kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc

TANEČNÍ STYL VĚK TANEČNÍKŮ NÁZEV KURZU
Street Dance 3 – 4 roky Streetdance Baby
Street Dance 5 – 8 let Streetdance Mini
Street Dance 9 – 12 let Streetdance Kids
Street Dance 13 – 6 let Streetdance Juniors
Street Dance 17 – 30 let Streetdance Adults
Street Dance 31+ let Streetdance Seniors
Street Dance bez omezení Streetdance Styles
Contemporary Dance 9 – 12 let Contemporary Kids
Contemporary Dance 13 – 16 let Contemporary Juniors
Contemporary Dance 17+ let Contemporary Adults
Nevíte, jestli začít tancovat Street Dance nebo Contemporary Dance? Podrobně jsme porovnali oba taneční směry.
MY TANCEM JEDNODUŠE ŽIJEME Díky tanci se udržujeme v kondici bez ohledu na to, kolik nám je let. Tancování nám do života přivedlo skvělé lidi, často jsou to přátelé na celý život. Tanec nám dal spoustu radosti i zážitků ze společných akcí, na které už nikdy nezapomeneme. A tanec nás toho taky hodně naučil. Třeba to, že pokud chce člověk v životě dosáhnout nějakého úspěchu, nemůže to vzdát hned při prvním dílčím neúspěchu.

Chcete tohle všechno prožívat s námi? Zapište se do některého z našich tanečních kurzů a přidejte se k naší #331 family.


Organizujeme taneční akce

ORGANIZUJEME TANEČNÍ TÁBORY, SOUTĚŽE I DIVADELNÍ SHOW Kromě pravidelných tanečních kurzů organizujeme i řadu dalších akcí pro tanečníky z naší taneční školy, pro tanečníky z jiných tanečních skupin, ale i pro širokou veřejnost. Mezi tyto akce patří divadelní taneční představení 331 Dance Show, příměstský taneční tábor pro děti 331 Dance Summer nebo taneční soutěž Šantovka Dance Contest.


Na tanečních soutěžích vyhráváme i prohráváme

TVOŘÍME CHOREOGRAFIE TAK, ABY NÁS TANCOVÁNÍ BAVILO Jarní měsíce každého roku věnujeme přípravě společných choreografií a účasti na tanečních soutěžích. To proto, abychom naši celoroční snahu nějak zužitkovali. Snažíme se vytvářet choreografie nikoliv účelově, ale vždy s nějakým tématem nebo poselstvím. Začínající tanečníci se účastní menšího počtu soutěží, s pokročilejšími tanečníky občas vyrazíme na taneční soutěž i do vzdálenějších koutů naší republiky. To proto, abychom sbírali zkušenosti a nechali se inspirovat zkušenějšími a úspěšnějšími tanečními skupinami. Ale že by 331 Dance Studio Olomouc na soutěžích bylo za otloukánky, tak to zase ne. Už jsme si dovezli pár velmi cenných pohárů a medailí.

Naše soutěžní choreografie najdete na YouTube.

Největší úspěchy 331 Dance Studia Olomouc

ÚSPĚCH TÝM CHOREOGRAFIE
Mistři ČR 2019 Flavaz Kult
II. vícemistři ČR 2019 Swaggaz Radioactive
vítězové soutěže Right 2 Dance 2019 Flavaz Kult
vítězové soutěže Original Street Dance Cup 2019 Swaggaz Radioactive
vítězové soutěže Motion & Emotions 2019 Flavaz Kult
vítězové soutěže Mia Festival 2019 Flavaz Kult
vítězové soutěže Tancer Cup 2019 Swaggaz Radioactive
vítězové soutěže Tancer Cup 2019 Flavaz Kult
vítězové soutěže Českotřebovský taneční pohár 2019 Flavaz Kult
vítězové soutěže TMD Cup 2019 Swaggaz Radioactive
vítězové soutěže TMD Cup 2019 Flavaz Kult
vítězové soutěže Czech Dance Tour 2019 Warriorz Rich
vítězové soutěže Včelínský taneční pohár 2019 Warriorz Rich
II. vícemistři ČR 2018 Swaggaz Jump & Fly
II. vícemistři ČR 2018 Warriorz Do gala
vítězové soutěže Mia Festival 2018 Lil´Gangstas Vybarvi se!
vítězové soutěže Olomoucký talent 2018 Groovz In Da Jungle
vítězové soutěže Olomoucký talent 2018 Lil´Gangstas Vybarvi se!
vítězové soutěže Olomoucký talent 2018 Mini Stars Gangsta Kid
vítězové soutěže Šantovka Dance Contest 2018 Swaggaz Jump & Fly
vítězové soutěže Šantovka Dance Contest 2018 Groovz In Da Jungle
vítězové soutěže Šantovka Dance Contest 2018 Lil´Gangstas Vybarvi se!
vítězové soutěže Dance Evolution 2017 Swaggaz Transformers 2k17
vítězové soutěže Olomoucký talent 2017 Swaggaz Transformers 2k17
vítězové soutěže Olomoucký talent 2017 Flavaz Harley Quinn
vítězové soutěže Olomoucký talent 2017 Lil´Gangstas NBA
vítězové soutěže Šantovka Dance Contest 2017 Swaggaz Transformers 2k17
vítězové soutěže Mia Festival 2016 Lil´Gangstas Člověče
vítězové soutěže Olomoucký talent 2016 Swaggaz Back To The 90s
vítězové soutěže Olomoucký talent 2016 Flavaz Vesmírná prda
vítězové soutěže Olomoucký talent 2017 Lil´Gangstas Člověče


Jako 331 Dance Studio Olomouc tancujeme od roku 2011

331 Dance Studio Olomouc vzniklo v září 2011. Jeho historie se ale začala psát už o rok dříve, kdy Dejv Zapletal začal v Olomouci organizovat taneční kurzy pod názvem Hip Hop Dance School. 331 Dance Studio Olomouc je faktickým pokračovatelem těchto kurzů, pouze se změnil název. V té době totiž v Olomouci chyběla možnost tancovat „jen tak pro radost“, bez nutnosti účastnit se několika tréninků týdně, jezdit na soutěže, atd.

2010 – 2012

Začátky byly velmi skromné, nejdříve probíhal pouze jediný kurz zaměřený na taneční styly Hip Hop a House Dance. Ten byl však velmi oblíbený, proto jsme se začali postupně rozrůstat o další taneční kurzy a taneční styly. Tento systém postupného rozvoje si udržujeme dodnes, proto jednou za čas nastanou v nabídce kurzů drobné změny nebo se portfolio rozšíří o nějaký nový taneční kurz. Tím je zajištěno, že se tanečníci nikdy nenudí a vždy mají možnost vyzkoušet něco nového.

Hned od počátku byly taneční kurzy postavené především na informační rovině, lektoři na trénincích mluvili mnohem více než v jiných tanečních školách. Tento přístup, kdy každý tanečník ví, co tancuje a proč to tancuje právě takto, se snažíme dodržovat i v dnešní době.

2013 – 2016

Od roku 2013 jsme se začali zaměřovat i na výuku mladších věkových skupin. Nejdříve to byl kurz Streetdance Juniors pro teenagery ve věku 12 – 15 let, poté postupně odstartovaly kurzy Streetdance Kids pro děti ve věku 8 – 11 let, Streetdance Mini pro děti ve věku 5 – 7 let a Streetdance Baby pro děti ve věku 3 – 4 roky. To je možné díky tomu, že v našem lektorském týmu působí několik tanečnic s pedagogickým vzděláním.

Asi největší proměnou prošlo 331 Dance Studio Olomouc v roce 2015. Portfolio tanečních kurzů se rozšířílo natolik, že si u nás může zatancovat kdokoliv v jakémkoliv věku. Začaly se také stavět první choreografie, tanečníci se začali účastnit prvních soutěží a začali sbírat první úspěchy.

331 Dance Studio Olomouc také přestalo být striktně zaměřené pouze na Street Dance. V nabídce tanečních kurzů se totiž objevily lekce moderního tance, tzv. Contemporary Dance.

Přesto nejsme a ani nechceme být typem taneční školy, jejíž tanečníci tráví v podstatě každý jarní víkend na nějaké soutěži. To je totiž časově i finančně velmi náročné. Počet soutěží každoročně volíme s ohledem na věk a zkušenosti tanečníků. Naším cílem totiž není honit se za vítězstvími a tituly. Vítězství je pro nás odměna, ale ne cíl. Cílem je radost z tance.

Naopak se snažíme zaměřit i na jiný typ zábavy a vzdělávání se, pravidelně organizujeme víkendové taneční workshopy s oblíbenými lektory z celé ČR i ze zahraničí, taneční soustředění, letní příměstský tábor 331 Dance Summer nebo taneční soutěž Šantovka Dance Contest. Zorganizovali jsme také první taneční flashmob v Olomouci, streetdancový festival Queens Dance Fest, taneční soutěž Plaza Dance Contest, atd.

2017 – 2020

V dnešní době funguje v 331 Dance Studiu Olomouc celkem 17 různých taneční kurzů. Vzhledem k velkému zájmu jsme totiž věkové kategorie museli dále rozdělit na jednotlivé taneční týmy. Tím je zajištěno, že v jednotlivých skupinách jsou tanečníci nejen podobného věku, ale i podobných tanečních zkušeností. Proto si u nás bez problémů zatancují jak úplní začátečníci, tak pokročilí tanečníci.

Přehled soutěžních tanečních týmů v 331 Dance Studiu Olomouc

TANEČNÍ STYL VĚKOVÁ KATEGORIE NÁZEV TÝMU
Street Dance 5 – 8 let Mini Stars
Street Dance 5 – 8 let Mini Monkeys
Street Dance 9 – 12 let Lil´Gangstas
Street Dance 9 – 12 let Lil´Heroes
Street Dance 9 – 12 let Lil´Monstas
Contemporary Dance 9 – 12 let Lil´Honeys
Street Dance 13 – 16 let Flavaz
Street Dance 13 – 16 let Groovz
Street Dance 13 – 16 let Steppaz
Street Dance 13 – 16 let Catchaz
Contemporary Dance 13 – 16 let Uniquez
Street Dance 17 – 30 let Swaggaz
Street Dance 17 – 30 let Warriorz

V roce 2017 jsme také zorganizovali svou první vlastní divadelní taneční show. Bylo naprosto vyprodáno, stejně tak jako v letech 2018 a 2019. To jsme dokonce museli přidat reprízové představení.

Naše podrobnější ohlédnutí za posledními roky:


Píšeme o tom, čím žijeme

O tom, že nás tanec a vše kolem něj opravdu baví, svědčí i náš Taneční blog. Pravidelně na něj totiž přidáváme články nejen o Street Dance a Contemporary Dance. Dočíst se můžete spoustu informací ze zákulisí 331 Dance Studia Olomouc, tanečníkům radíme, jak se zlepšovat nebo kde hledat inspiraci, dáváme vám tipy na nová taneční videa nebo hudbu na tréninky a mnoho dalšího. Taneční blog se vyplatí sledovat pravidelně, protože články na něm přibývají i několikrát týdně.

Nejnovější články na našem blogu

>