Úvod » O nás

O nás

331 Dance Studio Olomouc je taneční škola věnující se pouličnímu a modernímu tanci, tedy Street Dance a Contemporary Dance.

Historie 331 Dance Studia Olomouc

2010 – 2012

331 Dance Studio Olomouc vzniklo v září 2011. Jeho historie se ale začala psát už o rok dříve, kdy Dejv Zapletal začal v Olomouci organizovat taneční kurzy pod názvem Hip Hop Dance School. 331 Dance Studio Olomouc je faktickým pokračovatelem těchto kurzů, pouze se změnil název. V té době totiž v Olomouci chyběla možnost tancovat „jen tak pro radost“, bez nutnosti účastnit se několika tréninků týdně, jezdit na soutěže, atd.

Začátky byly velmi skromné, nejdříve probíhal pouze jediný kurz zaměřený na taneční styly Hip Hop a House Dance. Ten byl však velmi oblíbený, proto jsme se začali postupně rozrůstat o další taneční kurzy a taneční styly. Tento systém postupného rozvoje si udržujeme dodnes, proto jednou za čas nastanou v nabídce kurzů drobné změny a každý rok se také portfolio rozšíří o nějaký nový taneční kurz. Tím je zajištěno, že se tanečníci nikdy nenudí a vždy mají možnost vyzkoušet něco nového.

Hned od počátku byly kurzy postavené především na informační rovině, lektoři na trénincích mluvili mnohem více než v jiných tanečních školách. Tento přístup, kdy každý tanečník ví, co tancuje a proč to tancuje právě takto, se snažíme dodržovat i v dnešní době.

2013 – 2016

Od roku 2013 jsme se začali zaměřovat i na výuku mladších věkových skupin. Nejdříve to byl kurz Streetdance Juniors pro teenagery ve věku 12 – 15 let, poté postupně odstartovaly kurzy Streetdance Kids pro děti ve věku 8 – 11 let, Streetdance Mini pro děti ve věku 5 – 7 let a Streetdance Baby pro děti ve věku 3 – 4 roky. To je možné díky tomu, že v našem lektorském týmu působí několik tanečnic s pedagogickým vzděláním.

Asi největší proměnou prošlo 331 Dance Studio Olomouc v roce 2015. Portfolio tanečních kurzů se rozšířílo natolik, že si u nás může zatancovat kdokoliv v jakémkoliv věku. Začaly se také stavět první choreografie, tanečníci se začali účastnit prvních soutěží a začali sbírat první úspěchy.

331 Dance Studio Olomouc také přestalo být striktně zaměřené pouze na Street Dance. V nabídce tanečních kurzů se totiž objevily lekce moderního tance, tzv. Contemporary Dance.

Přesto nejsme a ani nechceme být typem taneční školy, jejíž tanečníci tráví v podstatě každý jarní víkend na nějaké soutěži. To je totiž časově i finančně velmi náročné. Počet soutěží každoročně volíme s ohledem na věk a zkušenosti tanečníků. Naším cílem totiž není honit se za vítězstvími a tituly. Vítězství je pro nás odměna, ale ne cíl. Cílem je radost z tance.

Naopak se snažíme zaměřit i na jiný typ zábavy a vzdělávání se, pravidelně organizujeme víkendové taneční workshopy s oblíbenými lektory z celé ČR i ze zahraničí, taneční soustředění, letní příměstský tábor 331 Dance Summer nebo taneční soutěž Šantovka Dance Contest. Zorganizovali jsme také první taneční flashmob v Olomouci, streetdancový festival Queens Dance Fest, taneční soutěž Plaza Dance Contest, atd.

Současnost 331 Dance Studia Olomouc

V dnešní době funguje v 331 Dance Studiu Olomouc celkem 17 různých kurzů. Vzhledem k velkému zájmu jsme totiž věkové kategorie museli dále rozdělit na jednotlivé taneční týmy. Tím je zajištěno, že v jednotlivých skupinách jsou tanečníci nejen podobného věku, ale i podobných tanečních zkušeností. Proto si u nás bez problémů zatancují jak úplní začátečníci, tak pokročilí tanečníci.

V roce 2017 jsme také zorganizovali svou první vlastní divadelní taneční show. Bylo naprosto vyprodáno, stejně tak jako v letech 2018 a 2019. To jsme dokonce museli přidat reprízové představení.

Naše podrobnější ohlédnutí za posledními roky: