O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 21 ledna, 2021 .

Závěr letošní taneční sezóny 331 Dance Studia Olomouc byl v mnohém velmi zajímavý. Kromě vůbec prvního Contemporary Workshopu nebo workshopu s nejen česko-slovenskou ikonou dancehallu Aron Mitu jsme společně s organizací Aiesec Olomouc uspořádali vůbec první taneční flashmob v Olomouci.

Flashmob je akce, při níž se najednou vyskytne více lidí v předem určený čas na předem určeném místě spojených jistou společnou myšlenkou. Často se dělá tzv. flashmob freeze (všichni např. na minutu „ztuhnou“, ať jsou zrovna v jakémkoliv pohybu), ale může jít také pouze o to, že mají všichni stejné oblečení, atd. New Millennium Dictionary of English definuje flashmob jako „skupinu lidí, kteří se organizují na internetu a rychle se shromažďují na veřejných místech, udělají něco bizarního a zmizí“.

Protože tancujeme, tak jsme pochopitelně chtěli udělat taneční flashmob. Na několika speciálních trenincích určených jak pro tanečníky 331 Dance Studia a jejich kamarády (i netanečníky), tak pro členy organizace Aiesec Olomouc, se natrénovala opravdu jednoduchá choreografie na songy Uptown Funk (Bruno Mars & Mark Ronson) a Timber (Pitbull & Kesha).

Možná se divíte, proč jste o flashmobu nevěděli. Byla to totiž na přání Aiesecu víceméně tajná akce určená pouze pro omezený počet lidí jako překvapení pro studenty Univerzity Palackého v Olomouci. A i když nám počasí zrovna nepřálo, nedopadlo to zase tak špatně :) Však se podívejte, jak jsme si zatancovali v obchodním centru Šantovka a na Horním náměstí v Olomouci.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články