O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Článek byl naposledy aktualizován 19 ledna, 2021 .

„A jak to vlastně máte s těmi soutěžemi?“ To je častá otázka, kterou nám pokládáte po telefonu nebo přes email. Proto nám dnes dovolte malé zamyšlení na téma 331 Dance Studio Olomouc a soutěže.

Naše aktivity prezentujeme jako taneční kurzy. To proto, že se do nich může nezávazně přihlásit úplně kdokoliv. Při zápisu do 331 Dance Studia Olomouc vás nečeká žádný konkurz, stres ani zkoušení. Chcete tancovat, v 331 Dance Studiu Olomouc můžete, teď hned. Naprostá většina našich lekcí má opravdu formu kurzu, do kterého se přihlásíte a my vás za to něco naučíme.

V posledních dvou letech jsme naše řady rozšířili o mladší věkové skupiny (Mini od 3 let, Kids od 8 let a Juniors od 12 let). U těchto dětí nám ale přijde efektivnější vést kroužek formou taneční skupiny, tedy připravovat s dětmi choreografii na vystoupení a právě ty soutěže, o kterých je dnes řeč. Dětem to totiž dává motivaci zlepšovat se, nejen jako jednotlivec, ale také jako tým. Mají společný cíl – vypilovat choreografii tak, aby se líbila trenérce, rodičům, ale i porotcům na soutěži. Toto společně s časem stráveným na soutěžích je totiž neuvěřitelně stmeluje.

Na rozdíl od jiných tanečních škol ale nepodporujeme taneční organizace a kolotoč tanečních soutěží, které způsobují, že děti (a často ani rodiče) nemají po čtyři měsíce jediný volný víkend. Nehledě na obrovské finanční zatížení, které je s těmito soutěžemi spojeno (členské poplatky, startovné, cestovné). V dnešní době je bohužel tolik soutěží a tolik soutěžních kategorií, že se velmi mnoho tanečních škol může chlubit tituly mistrů republiky a mistrů světa (v různých kategoriích, pod různými organizacemi). Na první pohled to možná vypadá dobře, ovšem nikdo vám už neřekne, že mistrovství světa bylo v Praze a v dané kategorii se jej zúčastnily třeba jen tři soutěžní týmy.

Jen pro zajímavost. V České republice dokonce probíhá mistrovství světa, na které se můžete rovnou přihlásit (nemusíte se tam tedy nijak kvalifikovat) a vybrat si z desítek tanečních disciplín. Pravděpodobnost, že dosáhnete na titul mistra nebo alespoň vícemistra světa je tedy téměř stoprocentní.

Vraťme se ale k 331 Dance Studiu Olomouc. Děti by své celoroční úsilí měly nějakým způsobem zhodnotit, proto i v letošní taneční sezóně určitě vytipujeme některé soutěže, kterých bychom se rádi zúčastnili. Budou to pohárové soutěže, které se konají v okolí Olomouce. Názvy těchto soutěží možná nezní tak vznešeně a pořadatelé na nich možná nepostaví tak velkolepě vypadající pódia, ale také po nás nebudou chtít vysoké částky za startovné nebo jiné poplatky. A hlavně … I na takových soutěžích budou děti po větší část dne spolu a zažijí spoustu srandy. A o to nám jde. Chceme se tancem bavit, ne se honit za vítězstvími a tituly. Vítězství je pro nás odměna, ale ne cíl. Cílem je radost z tance.

V 331 Dance Studiu Olomouc mohou mít děti radost z tance díky těmto kurzům:

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.