Zábava pro děti i dospělé? 331 Dance Studio Olomouc startuje 10. sezónu

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Taneční kurzy v 331 Dance Studiu Olomouc, to je už 10 let skvělá zábava pro děti i dospělé v Olomouci. Jaká bude jubilejní taneční sezóna?

Naše taneční škola zanedlouho odstartuje svou desátou taneční sezónu. Ano je to tak, už od roku 2011 se totiž snažíme, aby byl tanec zábava pro děti i dospělé. Aby byla Olomouc místem, kde si můžete zatancovat taneční styly jako Hip Hop, House Dance, Dancehall nebo třeba moderní tanec bez ohledu na věk nebo předchozí taneční zkušenosti. Pojďme se podívat na to, jakým vývojem si naše taneční kurzy prošly a na co se můžete těšit v letošním roce.

Tanec je zábava pro děti i pro dospělé

Když v roce 2011 proběhly první taneční lekce pod názvem 331 Dance Studio Olomouc, jejich hlavním posláním byla zábava. Nejdříve pro dospělé, později jsme se rozrostli i o taneční kroužky pro děti. V té době byly totiž všechny taneční školy v Olomouci zaměřené především na výkon, jejich tanečníci absolvovali každoročně velké množství tanečních soutěží, což je pochopitelně stálo ne úplně zanedbatelné množství peněz (náklady na kostýmy, startovné, členství v tanečních organizacích, …). Nikdo moc nemyslel na ty tanečníky, kteří se chtějí tancem především bavit.

Brát tanec především jako zábavu, to byl náš cíl hned od založení 331 Dance Studia Olomouc a přetrvává dodnes. Tancovat přece můžete, i když nechcete mít tréninky třikrát nebo pětkrát týdně. Proto všechny naše taneční kurzy probíhají pouze 1x týdně. Proto neabsolvujeme každoročně desítky tanečních soutěží, ale jen několik pečlivě vybraných. Proto příprava na soutěže není jedinou náplní našich tanečních kurzů. Během jednotlivých lekcí poznáváme jednotlivé taneční styly, učíme se jejich techniku, taneční kroky, atd.

Hudba, tanec a zábava patří k sobě

Hudba, tanec a zábava, to jsou tři věci, které k sobě prostě patří. Mnoho dnešních tanečníků se k tanci dostalo tak, že se jako malí snažili doma před televizí snažili napodobit pohyby Michaela Jacksona. Když se některé z nich naučili, bylo rozhodnuto. Dnes se už většina děti pohyby jako moonwalk, atd., sama od sebe neučí, mají ale jiné hudební interprety jako své taneční idoly. Justin Timberlake, Bruno Mars, Beyoncé nebo někdo z mnoha korejských zpěváků či zpěvaček.

Znáte ty příspěvky z různých webových stránek, kdy rodiče natáčí své děti už v brzkém věku, jak se vrtí na hudbu? Přesně v tomto věku děti poprvé zjišťují, že je hudba a tanec zábava. Rodičům se většinou líbí, když jejich děti tancují – proč by tomu taky mělo být jinak, malí tanečníci jsou přece tak roztomilí :-) A tak je přihlašují na náš taneční kroužek pro nejmenší děti ve věku 3-4 roky, příp. na kroužek tancování pro děti ve věku 5-8 let.

Hudba a tanec ale může bavit každého, na věku opravdu nezáleží. Zábava to je opravdu nejen pro děti, ale i pro dospělé. Důkazem může být i to, že v 331 Dance Studiu Olomouc organizujeme nejen taneční kroužky pro děti, ale i taneční kurzy pro teenagery a dospělé. Víte, že máme kurz i pro všechny starší 30, 40 nebo 50 let?

Zábava je pro nás priorita

Naše hlavní motto „Tanec je radost“ by postrádalo smysl, kdybychom našim tanečníkům nepředávali tanec zábavnou formou. K tomu, abyste z něčeho mohli mít radost, musí vás to nejdříve bavit. Proto jsme si všech uplynulých 9 let, kdy 331 Dance Studio Olomouc existuje, dávali záležet na tom, abychom na tanečních lekcích skloubili tanec i zábavu. A hodláme v tom pokračovat.

Mnoho tanečních škol je zaměřených hlavně na výkon a je logické, že u nich musí jít zábava tak trochu stranou a o to víc se tzv. „maká“. Nedá se stihnout vše. Tím ovšem neříkáme, že je to špatně. Odměnou jsou jim pak dobré výsledky na tanečních soutěžích, často také různé tituly z Mistrovství ČR, atd. I když nemusí být vše tak, jak se zdá. Dovolte nám malé zamyšlení. Myslíte si, že když je pro vás tanec především zábava a nevěnujete se mu proto tolik jako někdo, kdo jde tvrdě za výsledky, musíte být automaticky outsideři?

Můžete být úspěšní, i když se tancem jen bavíte?

Má tanečník, který tancuje pouze pro zábavu, resp. taneční škola, která má tréninky pouze 1x týdně, šanci uspět na soutěžích? To je poměrně složitá otázka, na kterou už desátým rokem hledáme odpověď. Ano, na první pohled je zřejmé, že jsme v nevýhodě. Pokud někdo trénuje několikrát týdně, musí být na taneční soutěž logicky lépe připraven než někdo, kdo navštěvuje taneční kroužek jednou za týden. Takže teoreticky bychom jako 331 Dance Studio Olomouc měli odcházet ze všech tanečních soutěží jako poražení bez jakýchkoliv úspěchů.

S hlavou vztyčenou můžeme říct, že tato rovnice nefunguje. Přestože naprostá většina našich tanečníků trénuje jen jednou týdně, máme za sebou několik výrazných úspěchů. Namátkou třeba titul Mistra ČR v kategorii teenagerů ve věku 13-16 let (Streetdance Juniors), dvojnásobný titul vícemistrů ČR v kategorii dospělých ve věku 17-30 let (Streetdance Adults) nebo několik vítězství na tanečních soutěžích v kategorii dětí ve věku 9-12 let (Streetdance Kids). Ocenění, kterých si velmi vážíme, jsme získali více, ale to není až tak podstatné.

Jak je tedy možné, že tanečníci, ať už děti nebo dospělí, kteří trénují jednou týdně a tanec je pro ně především zábava, porazí na soutěži taneční skupinu, která trénuje několikrát týdně? Je to proto, že …

Tanec není sport. Tedy alespoň v případě tanečních stylů, které vyučujeme: Street Dance a Contemporary Dance. Ano, oba jsou fyzicky náročné. Stejně jako sport mají mnoho zdravotních benefitů (prevence onemocnění, zpevňování těla, hubnutí, resp. udržování hmotnosti, atd.). Jenže na rozdíl od sportu v tancování nemusí vyhrát ten, kdo udělá víc otoček, skáče výš, apod. V tanci záleží nejen na tom, jak tancujete (víte, jak tancovat do rytmu?), ale také co tancujete. A na tom si dáváme velmi záležet.

Takže odpověď je ano, můžete být úspěšní, i když se tancem jen bavíte.

Jubilejní 10. sezóna 331 Dance Studia Olomouc startuje

V pondělí 7. září 2020 odstartuje naše desátá taneční sezóna. Věříme, že až za rok budeme hodnotit prvních deset let 331 Dance Studia Olomouc, bude to příjemné vzpomínání. Vzpomeneme si na spoustu skvělých tanečníků, kteří absolvovali naše taneční kurzy. Vzpomeneme si na naše první choreografie, první taneční soutěže i první vítězství. K tomu všemu vzpomínání nám ale ještě rok chybí. Jaký bude?

Oproti loňské taneční sezóně se toho moc nemění, a to je dobře. Do fungujících věcí není potřeba příliš zasahovat, takže jedinou změnou je prodloužení lekcí skupiny Contemporary Juniors pro teenagery ve věku 13-16 let na 90 minut. Možná jste postřehli také změnu věkových kategorií, resp. posun o rok oproti dřívějším zvyklostem. Tuto změnu vyhlásila International Dance Organization již v loňském roce, postupně ji přebírají české taneční organizace, pořadatelé tanečních soutěží i jednotlivé taneční školy.

Jak jsou tedy aktuálně rozděleny věkové kategorie?

Desátá taneční sezóna 331 Dance Studia Olomouc bude ale přece jenom v něčem jiná než ta předchozí …

Rok plný očekávání

Věřte tomu nebo ne, na tu jubilejní desátou taneční sezónu se všichni těší. Tanečníci, lektoři, prostě všichni. To proto, že ta uplynulá taneční sezóna díky pandemii koronaviru v podstatě nebyla. Neproběhla jediná taneční soutěž, jediné vystoupení, část tanečních lekcí se přesunulo do online prostředí. Dlouho se nic nedělo a všichni jsou teď pořádně nažhavení. Dá se proto očekávat, že taneční sezóna 2020/2021 bude mít náboj jako žádná jiná.

Jubilejní 10. taneční sezóna 331 Dance Studia Olomouc určitě bude stát za to. Bude to obrovská porce zábavy pro děti i pro dospělé. Skvělá hudba, skvělé tancování, skvělí lidé. To všechno vás čeká. My už se tedy moc těšíme. Pokud se chcete přidat a zažít tohle všechno s námi, máte nejvyšší čas. Už 7. září 2020 startujeme!

Vyberte si taneční kurz, vyplňte online přihlášku, nachystejte si do baťůžku triko a tepláky a těšte se na opravdu skvělý rok!

[fruitful_ibox_row] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3378″ icon=““ title=“Streetdance Baby“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
  • tanečníci ve věku 3 – 4 roky
  • výuka základních tanečních pohybu, vnímání rytmu, atd. formou her a jednoduchých cvičení
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/streetdance-baby“]Více informací o Streetdance Baby[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3381″ icon=““ title=“Streetdance Mini“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/streetdance-mini“]Více informací o Streetdance Mini[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [/fruitful_ibox_row]

[fruitful_ibox_row] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3380″ icon=““ title=“Streetdance Kids“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/streetdance-kids“]Více informací o Streetdance Kids[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3376″ icon=““ title=“Contemporary Kids“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/contemporary-kids“]Více informací o Contemporary Kids[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [/fruitful_ibox_row]
[fruitful_ibox_row] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3379″ icon=““ title=“Streetdance Juniors“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/streetdance-juniors“]Více informací o Streetdance Juniors[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“4057″ icon=““ title=“Contemporary Juniors“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/contemporary-juniors“]Více informací o Contemporary Juniors[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [/fruitful_ibox_row]
[fruitful_ibox_row] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3377″ icon=““ title=“Streetdance Adults“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/streetdance-adults“]Více informací o Streetdance Adults[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“4056″ icon=““ title=“Contemporary Adults“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/contemporary-adults“]Více informací o Contemporary Adults[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [/fruitful_ibox_row]

[fruitful_ibox_row] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3382″ icon=““ title=“Streetdance Seniors“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/streetdance-seniors“]Více informací o Streetdance Seniors[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [fruitful_ibox column=“ffs-two-one“ image=“3383″ icon=““ title=“Streetdance Styles“ align=“left“ icon_position =“center“ styleicon=““ styletitle=““ styletext=““]
[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/streetdance-styles“]Více informací o Streetdance Styles[/fruitful_btn]
[/fruitful_ibox] [/fruitful_ibox_row]

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články