O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Máme soutěžní taneční skupiny i nesoutěžní taneční kurzy pro děti i dospělé, organizujeme taneční workshopy, open classy, soutěže, letní taneční kempy, atd. 

Moderní tanec v Olomouci má dva nové soutěžní týmy. Pojďme si představit dětský tým Lil´Honeys a juniorský tým Uniquez.

Už je to tři roky, co se moderní tanec v Olomouci rozšířil o kroužek pro děti od 8 let Contemporary Kids v 331 Dance Studiu Olomouc. A protože děti rostou, loni dětský tým musel soutěžit s choreografií Plastový oceán v juniorské věkové kategorii tak, aby se všichni tanečníci mohli soutěží účastnit. Choreografii Plastový oceán si můžete připomenout díky následujícímu videu i rozhovoru s lektorkou a choreografkou Bárou Březíkovou.

Jak hodnotí lektorka moderního tance Bára loňskou choreografii Plastový oceán?

Kde jsi brala inspiraci pro choreografii Plastový oceán?
Nejsem žádná extrémní lesana, ale to, že někdo nemá zvnitřněný pocit odporu při odhození plastového sáčku do směsného koše, to mě dokáže nadzvednout.
Jakým způsobem jsi vybírala hudbu pro choreografii?
U všech choreografií je to stejné. Buď mě při proklikávání Youtubem song nadchne a inspiruje k vytvoření choreografie s určitým tématem, nebo mám příběh vymyšlený a proklikávám se internetem k hudbě, která prostě padne jako zadek na hrnec. Ať tak, či onak, je to časově velmi náročný proces.
Co bylo nejtěžší na tvorbě choreografie Plastový oceán?
Pro mě jednoznačně skloubení pro porotce jednodušeji rozpoznatelných prvků z klasického tance s prvky a principy Contemporary Dance, pro laiky to zjednoduším na hledání optimální rovnováhy mezi propnutou špičkou a flexem typickým pro současný tanec. No a pak samozřejmě náročné vymýšlení pro různé stupně tanečních dovedností a zkušeností jednotlivých tanečnic ve věku mezi 9 a 16 lety.
Jsi spokojená s výsledkem?
Rozhodně ano! Holky předvedly každá svoje přednosti, zároveň jsme měli nastavenou laťku minimálních dovedností všech účastníků, tedy neměla jsem pouze dvě talentované sólistky, které to odedřou za všechny. I přes věkové rozdíly byly holky jedno fluidum a společně zprostředkovaly důležité poselství.

Lil´Honeys je název nového dětského tanečního týmu

V září 2019 jsme poprvé rozdělili naše děti věnující se modernímu tanci / Contemporary Dance na dva týmy. Dětský tým Contemporary Kids je určený dětem ve věku 9-12 let a pojmenovali jsme jej Lil´Honeys. Juniorský tým Contemporary Juniors je určený dětem ve věku 13-16 let a pojmenovali jsme jej Uniquez.

Náš nejmladší contemporary tým Lil´Honeys od ledna pilně trénuje na novou soutěžní sezónu. Již koncem března se představí na taneční soutěži ve Zlíně s novou soutěžní choreografií. A jaké je téma? Naše nejmladší tanečnice se promění v krásné víly a na chvíli nás přenesou do světa éterických bytostí. Celkem na čtyřech soutěžích budeme bojovat o nejlepší umístění a také se na toto magické vystoupení můžete těšit na závěrečné 331 Dance Show, které proběhne proběhne v Divadle na Šantovce 13. června 2020. To vše pod vedením nové lektorky Denči Mentlíkové, které jsme se zeptali na postřehy z prvních měsíců na pozici lektorky.

Jakožto nováček v lektorském týmu jsem (samozřejmě) měla ze začátku obavy. Trénovat tým dětí není jen tak, pokud je chci dovést k nějakému výsledku. Moje počáteční obavy se ale nepotvrdily a po půl roce trénování jde všechno tak, jak má. Holky jsou moc šikovné a snaživé, což mi dělá radost a díky nim se na každý trénink těším. Velkou oporou je mi Bára Březíková, která vede své vlastní týmy Contemporary Juniors a Contemporary Adults a s dětským týmem Lil´Honeys mi pomáhá jako instruktorka.
Denča Mentlíková

Juniorský tým moderního tance se jmenuje Uniquez

Půl roku působí v 331 Dance Studiu Olomouc nový juniorský tým nazvaný Uniquez. Přestože se teprve postupně ustaluje, tanečnicím se v prvním pololetí povedlo nacvičit hned čtyři krátké choreografie. Junioři tak pracovali na rozvoji pohybové paměti a osvojení základních technik. Protože je tento tým nový, rozhodli jsme se jednu běžnou čtvrteční lekci natočit a zveřejnit (viz video níže).

Stejně jako děti se i Contemporary Juniors chystají na taneční soutěže, které proběhnou během jarních měsíců. Už od příštího týdne začnou pracovat na nové choreografii, se kterou se představí na tanečních soutěžích ve Zlíně, Olomouci a v Brně. A o čem choreografie bude? Prozradíme jen tolik, že nakonec budeme vědět, na koho se obrátit, abychom byli v bezpečí.

Moderní tanec v Olomouci – přehled tanečních kurzů

KURZ NÁZEV TÝMU VĚK TANEČNÍKŮ TERMÍNY LEKCÍ
Contemporary Kids Lil´Honeys 9 – 12 let pondělí 17:30 – 18:30
Contemporary Juniors Uniquez 13 – 16 let čtvrtek 17:00 – 18:00
Contemporary Adults 17+ let pondělí 19:30 – 20:30

Ke kterémukoliv z výše uvedených kurzů moderního tance (Contemporary Dance) se můžete přidat. Více informací k zápisu do 331 Dance Studia Olomouc najdete na tomto odkazu.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články