O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, tancujeme Street Dance (Hip Hop, House, Dancehall, MTV Dance) a Contemporary Dance (moderní tanec, jazz, balet). Věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé a připravujeme také video taneční lekce

Článek byl naposledy aktualizován 19 ledna, 2021 .

Battle v tanečních stylech Hip Hop a House Dance roztancoval obchodní centrum Galerie Šantovka v Olomouci. Konal se totiž čtvrtý ročník Šantovka Dance Contestu.

V sobotu 7. září 2019 jsme zorganizovali už čtvrtý ročník taneční soutěže Šantovka Dance Contest, která probíhá pravidelně první zářijový víkend v obchodním centru Galerie Šantovka v rámci Veletrhu zájmových kroužků. Na programu byl battle v kategoriích Hip Hop 1×1 U15 (děti a junioři), Hip Hop 1×1 16+ (dospělí) a House Dance 1×1 (bez omezení věku).

Za gramofony se představil Dj Vladu z Ostravy, v porotě usedli Dedík (Art Factory, Just Us), Fana (Beat Up) a Tessa (331 Dance Studio Olomouc). A ve více než čtyřhodinovém programu si v jednotlivých battlech zatancovalo více než 50 tanečníků nejen z Olomouce, ale také z Přerova, Krnova, Libchav, Rudic, Vsetína, Zlína, Brna nebo Prahy. Nechyběli samozřejmě ani tanečníci z 331 Dance Studia Olomouc, konkrétně z juniorského týmu Flavaz.

Vzhledem k nečekaně vysokému počtu přihlášených tanečníků proběhly první kola všech kategorií formou exhibičních battlů, ze kterých porota vybrala 8, resp. 16 nejlepších tanečníků do klasického pavouka.

Battle Hip Hop 1×1 16+

Nejočekávanější kategorií byl Hip Hop battle dospělých tanečníků, který nabídl opravdu zajímavou podívanou. Do Olomouce totiž dorazili tanečníci z Brna (B-Fresh, Art Factory), Vsetína (All Style Unit), Zlína (Just Us), Krnova (Calipso), Libchav (Steels Dance Studio) i dalších měst. A porota vybrala následujících osm tanečníků z exhibičních battlů rovnou do čtvrtfinále:

Lil´T / B-Fresh Brno
Nila / All Style Unit Vsetín
Alča / Just Us Zlín
Kristy / B-Fresh Brno
Lucka / Art Factory Brno
Jay D / B-Fresh Brno
Grego / Calipso Krnov
Fox / Calipso Krnov

Některé battly bylo pro porotu velmi těžké rozhodnout. Přesto do závěrečných semifinálových a a následně finálových battlů mohli postoupit vždy jen čtyři nejlepší tanečníci v každé kategorii. A jak tedy vypadalo konečné pořadí nejlepších tanečníků?

1. Lil´T / B-Fresh Brno
2. Grego / Calipso Krnov
3. Lucka / Art Factory Brno
4. Kristy / B-Fresh Brno

Battle Hip Hop 1×1 U15

V tanečním stylu Hip Hop battlovali tanečníci do 15 let, tedy děti a junioři. Šlo o nejobsazenější kategorii, ve které se proti sobě postavili narozdíl od battlu dospělých především olomoučtí tanečníci. Nejpočetnější zastoupení měla taneční škola Lola´s Dance. Porota z exhibičních battlů vybrala 16 nejlepších na postup do osmifinále. Byli to:

Bobo / All Style Unit Vsetín
Sofie / Lola´s Dance Olomouc
Renata / Lola´s Dance Olomouc
Natálka / Lola´s Dance Olomouc
Zapy / All Style Unit Vsetín
Eliška / Lola´s Dance Olomouc
Světluš / B-Fresh Brno
Kačka / Lola´s Dance Olomouc
Elenka / Lola´s Dance Olomouc
Viki / B-Fresh Brno
Netty / Rudice
Lil´H / B-Fresh Brno
Sebastian / Lola´s Dance Olomouc
Dianka / Lola´s Dance Olomouc
Lucka / Lola´s Dance Olomouc
Kája / Lola´s Dance Olomouc

Tito tanečníci se klasickým pavoukem protancovali až do battlů o třetí místo a do finále. Konečné pořadí těch úplně nejlepších pak vypadalo následovně:

1. Elenka / Lola´s Dance Olomouc
2. Kačka / Lola´s Dance Olomouc
3. Kája / Lola´s Dance Olomouc
4. Viki / B-Fresh Brno

Battle House Dance 1×1

Poslední kategorií, a zároveň velkou novinkou pro letošní Šantovka Dance Contest, byl battle House Dance 1×1. Ten nebyl omezený věkem, takže se v něm proti sobě postavili děti, junioři i dospělé. A šlo většinou o tanečníky, kteří se už předtím potkali v hiphopovém battlu. Porota i tentokrát vybrala prostřednictvím exhibičních battlů šestnáctku nejlepších:

Kačka / Lola´s Dance Olomouc
Léňa / Just Us Zlín
Dory / All Style Unit Vsetín
Dianka / Lola´s Dance Olomouc
Silvie / Lola´s Dance Olomouc
Sába / Steels Dance Studio Libchavy
Elenka / Lola´s Dance Olomouc
Renata / Lola´s Dance Olomouc
Netty Rudice
Nila / All Style Unit Vsetín
Denda / Just Us Olomouc
Johana / All Style Unit Vsetín
Sofie / Lola´s Dance Olomouc
Grego / Calipso Krnov
Fox / Calipso Krnov

Opět následoval klasický pavouk, kterým prošly čtyři nejlepší tanečnice až do semifinále a následných battlů o třetí místo, resp. do finále. A jak to celé dopadlo?

1. Kačka / Lola´s Dance Olomouc
2. Nila / All Style Unit Vsetín
3. Elenka / Lola´s Dance Olomouc
4. Netty / Rudice

Vítězům gratulujeme a už těšíme se na příští ročník. Ten proběhne opět první zářijovou sobotu, tedy 5.9.2020. Informace o akci s předstihem zveřejníme na stránce Šantovka Dance Contestu.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.


Warning/home/www/hiphopdance.cz/domains/331.cz/www/wp-content/plugins/blogvault-real-time-backup/protect/prepend/logger.php16