NBC World Of Dance: Populární televizní taneční soutěž

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Máme soutěžní taneční skupiny i nesoutěžní taneční kurzy pro děti i dospělé, organizujeme taneční workshopy, open classy, soutěže, letní taneční kempy, atd. 

World of Dance je taneční reality show spojená s tváří zpěvačky Jennifer Lopez. Kdo tuto televizní soutěž vyhrál a kde ji můžeme vidět?

Kdo stojí za NBC World Of Dance?

V roce 2017 se tanečníci poprvé setkali s novou televizní taneční soutěží nazvanou NBC World Of Dance, kterou odvysílala americká televizní stanice NBC. A začalo velké pátrání po tom, co má tato TV show společného se známou soutěží tanečních choreografií World Of Dance (WOD). Ta probíhá od roku 2008 po celém světě. Název je stejný, logo jiné, tak jak to tedy je?

Pravdou je, že kalifornská taneční organizace World Of Dance, prsty v televizní soutěži samozřejmě má. Založili ji David Gonzalez a Myron Marten. Konkrétně jde o jednu ze tří produkčních společností, které tuto taneční reality show produkují. Dalšími jsou NBC Universal Television a Nuyorican Production. Poslední jmenovanou produkční společnost spoluvlastní Jennifer Lopez a na kontě má už třeba celovečerní taneční snímek Feel The Noise (V zajetí rytmu).

Jennifer Lopez aka JLo je opravdu zásadní tváří celého konceptu. Tato slavná popová zpěvačka je známá po celém světě nejen díky svému zpěvu, ale také díky svým nezapomenutelným tanečním kreacím a ladným pohybům. Její produkční společnost se tedy spojila s televizní stanicí NBC a taneční organizací World Of Dance, aby společně vytvořili tuto televizní taneční soutěž, resp. reality show.

Jak taneční soutěž probíhá?

NBC World of Dance je taneční soutěž určená všem tanečníkům nehledě na preferovaný taneční styl, národnost či věk. Do soutěže se mohli přihlásit jak sólo tanečníci, kteří se většinou profesionálně zabývali moderním tancem, ale i dua a taneční skupiny. Zajímavé je, že ty naopak měly blíže ke Street Dance.

Každý ze soutěžících má za úkol dostat se přes čtyři zákeřná kola. V těch musí přesvědčit tříčlennou porotu, že zrovna oni si zaslouží titul vítěze World of Dance a výhru v hodnotě jednoho milionu dolarů. V prvním kole, neboli v klasifikaci, je úkolem tanečníků dostat od poroty více než 85 bodů. Porota přitom hodnotí každou choreografii v pěti základních kategoriích. První kategorií je výkon, kdy se až dvaceti body hodnotí snaha a charakter tanečníků. Dále porotci bodují techniku, obtížnost choreografie, originalitu, zapamatovatelnost a práci s publikem.

Po kvalifikaci nastupují tzv. duely, kdy soutěžící bojují proti sobě. Ve třetí a čtvrté fázi už jde do tuhého, protože do velkého finále může postoupit jenom trojice nejlepších tanečníků, resp. nejlepších tanečních skupin. A velké finále? To už je boj na ostří nože, kdy všichni účastníci ukážou to nejlepší, čeho jsou schopni.

Jak už to u podobných reality show bývá, i porotu NBC World Of Dance tvoří známé osobnosti, mezi kterými nechybí výkonná producentka Jennifer Lopez. Další celebritou je RnB zpěvák, herec a tanečník Ne-Yo. Posledním porotcem je Derek Bruce Hough, který je mistrem společenských a latinoamerických tanců. Derek se stal známým hlavně díky show Dancing with the Stars, ve které dovedl k vítězství šest amerických celebrit.

Nejúspěšnější byli tanečníci Hip Hopu

NBC World Of Dance má za sebou čtyři sezóny. První díl první série byl odvysílán 30. května roku 2017 a sklidil velmi kladné ohlasy. Premiéru nové taneční show na kanále NBC sledovalo přes 7,7 milionu diváků, což World of Dance zaručilo ještě další tři odvysílané série, díky kterým se divákům představilo nespočet talentovaných tanečníků.

Mezi nejslavnější z nich určitě patří vítězové první série. Francouzské duo Les Twins, které tvoří dvojčata Laurent Nicolas a Larry Nicolas Bourgeois. Ti se do paměti diváků World Of Dance zapsali zejména svým srdceryvným finálovým vystoupením, kdy byl Laurent nucen tancovat na invalidním vozíku po bolestivém úrazu nohy. I přes všechny nástrahy Laurent a Larry předvedli nezapomenutelné vystoupení, díky kterému si do Francie odvezli milion dolarů a spoustu neuvěřitelných zážitků a příležitostí.

Vítězi 2. série se stala hiphopová taneční skupina The Lab, která uhranula porotu neuvěřitelnou synchronizací, precizností a charismatem. Jejich videa z této televizní taneční soutěže jsou na internetu oblíbená dodnes.

Třetí sezónu NBC World Of Dance ovládl také Hip Hop a Street Dance. The Kings do svých choreografií zakomponovali prvky indické kultury a hudby, čímž zvedli ze židle celou porotu i sál. Energie, důvtip a sebejistota této skupiny sršela do všech koutů, což jim zaručilo místo v síni slávy World Of Dance.

Posledními vítězi této reality show se stalo mladé trio MDC 3, které porotu očarovalo ladnými choreografiemi s emocionálním příběhem a bezchybnou technikou. Nikdo z přítomných asi nikdy nezapomene na jejich finálové vystoupení na skladbu „I Surrender“ od Celine Dion.

NBC World Of Dance: Přehled vítězů

  • 1. série: Les Twins
  • 2. série: The Lab
  • 3. série: The Kings
  • 4. série: MDC 3

Dočkáme se páté série?

Uplynulé čtyři roky přinesly čtyři skvělé série NBC World Of Dance. Letos se ale pokračování oblíbené televizní taneční soutěže nekonalo a prozatím se ani nechystá. Stojí za tímto rozhodnutím celosvětová koronavirová pandemie?

Částečně určitě ano. Finále čtvrté série se kvůli protiepidemickým opatřením muselo konat bez diváků. Tento osud by pravděpodobně potkal celou pátou sezónu, pokud by se vysílala v roce 2021. Jenže je tu problém číslo 2, a to klesající sledovanost. Zásadní je, že TV show ztratila obrovské množství diváků ve věku 18 až 49 let, což je klíčová demografická skupina pro inzerenty. Právě ti hrají důležitou roli v rozhodování o pokračování pořadů. Díky tomu, že finanční odměna pro vítěze každé série NBC World Of Dance byla 1 milion dolarů, šlo o velkorozpočtovou show, která vyžadovala velké publikum.

Zda se někdy v budoucnu dočkáme comebacku NBC World Of Dance, je otázkou. Momentálně bohužel nic takového v plánu není, 15. března 2021 producenti veřejně oznámili kompletní ukončení této show.

Tancujte jako ve World Of Dance

Líbí se vám taneční vystoupení, které prezentovala taneční reality show NBC World Of Dance? Vyzkoušejte si, jaké to je, když jste nějakého takového vystoupení nedílnou součástí. V 331 Dance Studiu Olomouc vás naučíme tancovat taneční styly známé z televizních obrazovek. A nejen to. Pravidelně tvoříme soutěžní choreografie podobné těm, které jste v rámci tohoto pořadu mohli vidět.

Přidejte se k nám a začněte tancovat. Vyberte si pouliční tanec nebo současný tanec a přihlašte se do některého z našich tanečních kurzů pro děti i dospělé.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články