Co dělat v karanténě? Inspirace od tanečníků 331 Dance Studia Olomouc

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, soutěže, kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Nevíte, co dělat v karanténě? Zeptali jsme se tanečníků 331 Dance Studia Olomouc, jak teď vypadá jejich den …

Karanténa ve smyslu omezení volného pohybu osob v souvislosti s pandemií nového koronaviru COVID-19 v ČR nadále pokračuje a tudíž nikdo z tanečníků a tanečnic 331 Dance Studia Olomouc stále nemůže na naše pravidelné tréninky. Stále nevíme, jak se situace bude vyvíjet a kdy budeme moct znovu pokračovat. Tedy trénovat společně a vyrazit na taneční soutěže.

Koronavirus zrušil taneční soutěže

Jaro každého roku je totiž období, ve kterém probíhají soutěže tanečních choreografií. Koronavirus tedy začal řádit v tom nejhorším období. Trénovali jsme vážně tvrdě a všechny nás to velmi mrzí. Hlavní ale je, aby jsme byli všichni zdraví, dodržovali opatření a tento virus ustoupil co nejdříve.

Čas během pandemie se dá ale dobře využít, třeba k rozvoji tanečníka. Každý tanečník má šanci se zaměřit na něco, na co neměl třeba nikdy čas, energii, odhodlání, … Může se snažit zlepšovat úplně ve všem. Může zkusit nový taneční styl, který se mu líbí, nebo se v nějakém jiném více zlepšit. Může zapracovat na fyzické kondici, na flexibilitě, na výrazech. Dále doma může vyzkoušet i nějaké taneční triky (hlavně opatrně), podívat se na různá taneční videa nebo taneční filmy, zapátrat po nějakých nových písničkách, a tak dále. Dá se toho dělat opravdu spoustu.

Hlavní je nevypadnout z rytmu, i když to doma často není jednoduché. Je třeba, aby tanečníci stále trénovali. To je totiž hlavní předpoklad toho, že lektoři mohou po uvolnění omezujících opatření navázat tam, kde byli nuceni ze dne na den přestat. Aby jste se mohli inspirovat, co ještě můžete v karanténě dělat, zeptali jsme se několika tanečníků z 331 Dance Studia Olomouc na to, jak oni prožívají karanténu a jak vlastně teď vypadá jejich den.

Ptáme se tanečníků: Co dělat v karanténě? Jak teď vypadá váš den?

Makakko: Hodně trénuji freestyle nebo choreografii

Můj den začíná tím, že si dám nějakou snídani, která mě pořádně zasytí. Potom si jdu (když je hezky) na zahradu zatrénovat choreografii, nebo freestylovat. To dělám do oběda. Po obědě se pustím do školy, protože ji máme neskutečně moc a většinou nestíhám ani to. Dám si něco sladkého a po mojí „svačince“ se buď učím 331 Online Dance Class nebo zkouším různé věci (např. péct), abych se zabavila.

Když je sobota, tak v 18 hodin vždycky očekávám livestream od Kej. Jiné dny jdu zase ven, nebo koukám na nějaký serial či film. Den většinou zakončím nějakým freestylem. Potom už si dám nějakou jemnou večeři a zase se učím nebo se na něco dívám.
Makakko, Streetdance Juniors Groovz

Fuffy: Volný čas využívám pro svůj vlastní taneční rozvoj

Upřímně si řekněme, komu taneční lekce nechybí? Ale ani tato situace není důvod k tomu, abychom polevili, právě naopak. Můžeme popadnout ten čas strávený doma pro svůj vlastní taneční rozvoj. Objevuji písničky, které se mi líbí a prostě začnu vymýšlet choreografii, nebo freestylovat.

Úžasným nápadem se stal i livestream na Instagramu nejen od nás, ale i od mnoha různých tanečníků a nesmím zapomenout na 331 Online Dance Classy, každý týden jiný taneční styl a video tutoriál k tomu. Stále “oplakávám” zrušení soutěží. Radši buďme ale zdraví a jak je vidno tancování nám prostě nikdo nikdy nevezme :-)
Fuffy, Streetdance Adults Swaggaz

Viki: Kromě tancování se musím učit na přijímačky

Tahle karanténa určitě nějakým způsobem poznamenává všechny. Člověk má hromadu času přemýšlet nad různými věcmi, ale taky třeba udělat něco, co odkládá už strašně dlouho. Já se snažím využít ten čas k přípravě na přijímačky, protože je letos dělám. Trošku mě děsí, že vlastně pořád nevím, kdy budou a jak to celý bude, ale snažím se na to nějak nemyslet.

Jedna věc, která mě ale strašně mrzí je ta, že nejedeme na soutěže. Celá soutěžní sezóna je totiž za mě to nejlepší a vždycky si to strašně užiju. Poznám se s novými lidmi a je to celý skvělý. Miluju tu energii, to napětí a to, jak se všichni snaží a společně držíme za jeden provaz. Dlouho a tvrdě jsme makali na choreografii, kterou letos nemůžeme nikomu ukázat a nevyhrát žádnou soutěž. Na druhou stranu bude příští sezóna neskutečná a všichni si to užijeme ještě víc, jelikož jsme o tuhle přišli.

Během karantény ale přece jenom o to tancování nepřicházím, protože si buď opakuju různé sestavy, učím se z 331 Online Dance Class nebo chodím na livestream tréninky s Kej. Určitě se to, ale všechno nevyrovná normálním tréninkům, které jsme měli. Už se strašně těším až celá tahle situace skončí a my si konečně budeme moct zatancovat všichni pospolu. Já věřím, že to bude co nejdřív.
Viki, Streetdance Juniors Flavaz

Věrka: Sleduji videa od tanečníků, cvičím, jezdím na kole

Můj život v karanténě není nijak zajímavý. Jezdím na kole tady po mém okolí. Sem tam se jdu někam projít. Doma cvičím a tak různě. Tancuji si před zrcadlem, sleduji Czech Dance Masters a různá videa od tanečníků. Ve skupině Warriorz děláme nějaké taneční challenge. Jinak asi nic moc nedělám, ono se toho ani moc dělat nedá …
Věrka, Streetdance Adults Swaggaz

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články