Jak nahrazujeme taneční lekce, když nemůžeme na společný trénink

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Pravidelné taneční lekce z důvodu omezení volného pohybu v souvislosti s koronavirem neprobíhají. To ale neznamená, že bychom netancovali …

331 Dance Studio Olomouc je dočasně zavřené. Může za to Nařízení Vlády ČR, která omezila volný pohyb osob na veřejnosti, uzavřela školy a zakázala konání jakýchkoliv hromadných akcí. To vše z důvodu pandemie nového koronaviru označovaného jako COVID-19.

To vše znamená, že taneční lekce probíhat nemohou. Neznamená to ale, že bychom netancovali. Dnešní článek je určený tanečníkům 331 Dance Studia Olomouc, příp. jejich rodičům, a chtěli bychom v něm představit, jak vlastně tréninky nahrazujeme.

Taneční lekce se přesunuly do online světa

Tanečníci, ale i lektoři jsou zavření doma. Každý má ale alespoň kousek místa a taky trochu času na to, aby nepřestal tancovat. A to je naše hlavní snaha. Udržet tanečníky v kondici a také je v těchto dnech zabavit. A to i přesto, že připravovat tyto aktivity a vše okolo, je organizačně i časově poměrně náročné. Tanec je totiž jednoduchý způsob, jak si zlepšit náladu.

Všechny aktivity jsme z tanečních sálů museli přesunout na internet. S tanečníky tedy komunikujeme online, prostřednictvím sociálních sítí, především Instagramu, skupinových konverzací na Messengeru a uzavřených skupin na Facebooku. Prosíme proto všechny tanečníky, příp. jejich rodiče, aby tyto sociální sítě pravidelně sledovali. Pokud nejste např. v uzavřené skupině na Facebooku, kontaktujte přímo svého lektora, který vás do dané skupiny přidá.

Pojďme si tedy jednotlivé aktivity představit …

331 Online Dance Class

Každý týden v pondělí nebo úterý zveřejňujeme jednu online taneční lekci s vazbou v konkrétním tanečním stylu. Minulý týden to byl House Dance od lektorky Kej, tento týden Hip Hop od instruktorek Fuffy a Maki, následovat budou Dancehall, Contemporary Dance nebo MTV Dance.

Úkolem tanečníků je naučit se danou vazbu, natočit se na mobil nebo kameru a video nám poslat do neděle tentýž týden. Ideálním způsobem, jak nám video dodat, je nahrát jej na Instagram story a označit @331dancestudio. Ale pozor, musíte mít veřejný účet, musíte mít povolené sdílení (to vše povolíte v nastavení účtu) a nesmíte story přidávat pouze pro blízké přátele. Jen tak totiž dokážeme vaše video nasdílet a uchovat tak až do hodnocení. V opačném případě video po 24 hodinách zmizí a my jej nebudeme mít k dispozici, až budeme hodnotit.

Pokud instagramový účet nemáte a ani si jej zakládat nechcete, existují další formy, jak nám video dodat. Můžete jej poslat prostřednictvím Messengeru na účet Dejv Zapletal nebo přímo 331 Dance Studio Olomouc. Poslední možností je pak poslat video na e-mail studio@331.cz.

My následně vybereme tři nejlepší a na Instagramu spustíme hlasování, které rozhodne o vítězi.

 KDE MŮŽU 331 ONLINE DANCE CLASS SLEDOVAT? 
Odkaz na lekci zveřejníme každé pondělí nebo úterý na Facebooku (v uzavřených skupinách).

 JAK MŮŽU VIDEO POSLAT? 
Ideálně prostřednictvím Instagram stories, příp. přes Messenger nebo e-mail (instrukce viz výše).

Livestream taneční lekce

Livestream je živý přenos taneční lekce. Lektor tedy vyučuje u sebe doma, tanečníci se ve stejnou chvíli připojí, livestream sledují a zároveň se přímo učí. Živě mohou s lektorem komunikovat, na cokoliv se zeptat. Lekce se vysílá na Instagramu, takže je nutné, aby tanečníci měli účet na této sociální síti. Den a čas konání livestream lekce se vždy vyhlásí předem.

Minulý týden proběhla první livestream lekce tanečního stylu MTV Dance s lektorkou Kej, které se zúčastnilo celkem 42 tanečníků z dětských, juniorských i dospěláckých týmů. Trvala cca 100 minut a tanečníci se během této doby naučili choreografii na trochu netradičně český song od Terezy Kerndlové.

Další livestream lekce budou následovat.

 KDE LIVESTREAM MŮŽU SLEDOVAT? 
Na Instagramu (z účtu @331dancestudio vás přesměrujeme na účty lektorů).

 JAK SE O TERMÍNU LEKCE DOZVÍM? 
Termíny zveřejňujeme na Instagramu i Facebooku (v uzavřených skupinách).

Callouty

Pro tanečníky ze středečního Freestyle tréninku (Flavaz, Groovz, Swaggaz) jsme vymysleli zábavnou aktivitu nazvanou jednoduše Callouty, tedy výzvy. Každý den určíme jednoho tanečníka, který si může vybrat libovolný taneční styl i libovolnou písničku a na tu natočit cca 30s taneční improvizaci (freestyle). Video vloží do společné konverzace na Messengeru a sám si určí soupeře. Ten musí do 24 hodin zareagovat svým videem na určený song. Ostatní tanečníci pak hlasují a vybírají vítěze. Jde vlastně o jakýsi online battle.

Trénování choreografií

Samozřejmě prosíme všechny tanečníky, aby si doma trénovali letošní soutěžní choreografie i další vazby z tréninků. Je otázka, kolik tanečních soutěží letos vlastně proběhne, ale nepřestáváme věřit, že alespoň pár ano. Pravidelné taneční lekce přestaly ze dne na den, ale stejně taky rychle se mohou opět rozjet, a to včetně tanečních soutěží. Proto je důležité, aby tanečníci byli připraveni.

Lektoři jednotlivých soutěžních týmů mohou mít pro své tanečníky také speciální úkoly. V tom případě vás ale budou kontaktovat samostatně prostřednictvím komunikačních kanálů, na které jste zvyklí.

Další aktivity

Pro tanečníky připravujeme i další aktivity, které vždy nemusí být přímo taneční. Budou sloužit především k zabavení, ke zkrácení dlouhé chvíle, atd. Mohou to být různé kvízy, zábavné testy nebo challenge na Instagramu, atd. Na náš blog připravujeme články, ve kterých se dozvíte, co dalšího můžete dělat doma (protahovat se, koukat na taneční filmy, atd.).

První ohlasy na taneční lekce online

V tuto chvíli máme za sebou cca 10 dnů, kdy neprobíhají klasické tréninky, ale všechny taneční lekce jsme přesunuly na internet. Přesun byl velmi rychlý, proto ze začátku docházelo k drobným nedorozuměním (jak video poslat, jak video sdílet, atd.), ale na vše postupně přicházíme a v tuto chvíli už naprostá většina věcí funguje bez problémů.

Během uplynulých 10 dnů nás velmi mile překvapil zájem ze strany tanečníků a tanečnic. Např. video z první 331 Online Dance Class vidělo přes 300 tanečníků, vazbu natočilo a do soutěže poslalo 30 tanečníků, do hlasování o nejlepší video se zapojilo přes 180 tanečníků a k prvnímu livestreamu se připojilo 42 tanečníků. To nás velmi těší a věříme, že v dalších týdnech čísla ještě porostou.

Rádi bychom také zdůraznili, že online tanečních lekcí i livestream lekcí se může zúčastnit kdokoliv bez ohledu na to, z jakého týmu je. Je to tedy výborná příležitost k tomu, aby si např. Street Dance tanečníci vyzkoušeli lekci Contemporary Dance a naopak.

Vzkaz na závěr

Přejeme vám, ať tuto náročnou dobu přečkáte v co největší pohodě. Přejeme vám, ať zůstanete zdraví a pokud to bude alespoň trochu možné, nepřestanete tancovat. Sledujte nás na sociálních sítích, sledujte náš blog, budeme vás zásobit informacemi, úkoly ale i zábavou. Těšíme se, že se opět brzy setkáme naživo.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články