Taneční workshop

Šantovka Dance Contest Workshop 2022 | 331 Dance Studio Olomouc

Šantovka Dance Contest Workshop

Ezra | Kontrast Brno
Denčitka | Art Factory Brno

Taneční workshop s porotci Šantovka Dance Contestu proběhne v sobotu 3. 9. 2022 a bude zaměřený na taneční styly Hip Hop a Dancehall

 

Rádi bychom vás pozvali na dvě speciální taneční lekce s absolutními vítězi loňského a porotci letošního vydání soutěže Šantovka Dance Contest. Ta proběhne v sobotu 3. 9. 2022 od 10:00 hod. v obchodním centru Galerie Šantovka Olomouc. Lektoři

Ezra | Šantovka Dance Contest 2022

EZRA

HIP HOP

Tanečník, který doslova ovládnul loňský Šantovka Dance Contest. Zvítězil v kategoriích Hip Hop i House Dance, kromě těchto tanečních stylů se ale věnuje např. Lockingu. Dříve působil v brněnské taneční škole B-Fresh, dnes se prezentuje především sólově, pravidelně ale také vyučuje v tanečním studiu Kontrast. 

Denčitka | Šantovka Dance Contest 2022

DENČITKA

DANCEHALL

Tanečnice s party energií a věčným úsměvem. Svoje skills pravidelně předává tanečníkům ve své taneční škole ve Vyškově a v brněnské Art Factory. Tancuje většinu tanečních stylů spadajících pod Street Dance, nejvíc ji k srdci ale přirostl Dancehall. Právě v něm zvítězila také na loňském Šantovka Dance Contestu. 

Termín a místo konání

Termín workshopu

 • sobota 3. září 2022
 • 15:00 - 16:30 Hip Hop
 • 16:30 - 18:00 Dancehall

místo konání

 • sportovní centrum Gymnázia Hejčín
 • Tomkova 45, Olomouc
 • vchod mezi budovou školy a vlakovým přejezdem přes parkoviště kolem venkovního hřiště 
 • bus č. 10, 20, 21, 29 (zastávka Gymnázium Hejčín)
  bus č. 12, 302, 392 (zastávka Na Trati)
  tram. 2, 7 (zastávka Šibeník)
 • mapa: https://mapy.cz/s/QBd6

Pro koho je taneční workshop vhodný

Workshop je vhodný pro všechny, kteří se chtějí něco nového naučit v oblíbených tanečních stylech Hip Hop a Dancehall.

Taneční workshop není omezen věkem ani tanečními zkušenostmi. Doporučujeme ale, aby účastníci měli alespoň základní povědomí o Hip Hopu a Dancehallu a alespoň nějakou lekci v těchto tanečních stylech již předtím absolvovali. 

Součástí obou lekcí bude trénink techniky daného stylu, nové taneční kroky, ale i krátká taneční choreografie. 

Co je to Hip Hop?

Co je to Dancehall?

Hip Hop můžeme popsat jako souhrn několika tanečních stylů, které se tančí na hiphopovou hudbu. 

Historie Hip Hopu se začala psát v sedmdesátých letech minulého století v newyorské čtvrti Bronx. V rámci rozvoje hiphopové kultury se začala objevovat první komerčně úspěšná hiphopová hudba.

Vývoj tohoto tanečního stylu poměrně věrně kopíruje vývoj mnoha dřívějších černošských tanců, např. afro dance, step, lindy hop, rocking, atd. Zároveň je zde ale velmi důležitý i vliv přímých předchůdců Hip Hopu, což jsou funkové styly Popping a Locking (tzv. funk styles) a Breaking (Break Dance).

(více o tanečním stylu Hip Hop)

Dancehall jako hudební a zároveň i taneční styl vznikl v polovině 70. let dvacátého století na Jamajce z původní reggae hudby, která dostala využíváním tvrdších beatů, elektronických zvuků a rychlejšího rytmu novou podobu.

Slovo „dancehall“ původně označovalo velké haly, kde se konaly taneční party. Tanečníci na parketě reagovali na nové rytmy novým tanečním stylem, o kterém se také začalo mluvit jako o Dancehallu.

Širší význam tohoto slova však neoznačuje pouze hudbu nebo tanec, oslavuje každodenní rituály afro-jamajské kultury, život a tamní komunitu samotnou. Týká se také módy a umění, které na Jamajce vzniká.

(více o tanečním stylu Dancehall)

Co je to taneční workshop?

Taneční workshop je speciální taneční lekce (nebo více tanečních lekcí), která má za cíl je urychlit a usnadnit tanečníkům jejich progres (taneční růst). 

Taneční workshop probíhá většinou o víkendu a vždy je zaměřený na určité téma (výuka a trénink konkrétního tanečního stylu, techniky nebo dovednosti). 

Na tanečních workshopech vyučují vybraní lektoři z ČR i ze zahraničí, kteří vzhledem ke vzdálenosti od svého domovského působiště nemohou pravidelně učit na tanečních kurzech 331 Dance Studia Olomouc.