Taneční workshop

Dancehall Workshop

Zep | 3rd Dimension (JA) 

Zveme vás na taneční workshop zaměřený na oblíbený taneční styl Dancehall původem z Jamajky. Přijďte se naučit nové newschoolové a badman taneční kroky


Naučí vás je Zep, jeden z nejúspěšnějších českých tanečníků, člen jamajské crew 3rd Dimension

Co je to Dancehall?

Dancehall jako hudební a zároveň i taneční styl vznikl v polovině 70. let dvacátého století na Jamajce z původní reggae hudby, která dostala využíváním tvrdších beatů, elektronických zvuků a rychlejšího rytmu novou podobu.

Slovo „dancehall“ původně označovalo velké haly, kde se konaly taneční party. Tanečníci na parketě reagovali na nové rytmy novým tanečním stylem, o kterém se také začalo mluvit jako o Dancehallu.

Širší význam tohoto slova však neoznačuje pouze hudbu nebo tanec, oslavuje každodenní rituály afro-jamajské kultury, život a tamní komunitu samotnou. Týká se také módy a umění, které na Jamajce vzniká. (více o tanečním stylu Dancehall)

Termín a místo konání tanečního workshopu

Termín workshopu

 • den konání bude upřesněn 
 • 15:00 - 16:30 Dancehall New School
 • 17:00 - 18:30 Dancehall Badman

místo konání

 • sportovní centrum Gymnázia Hejčín
 • Tomkova 45, Olomouc
 • vchod mezi budovou školy a vlakovým přejezdem přes parkoviště kolem venkovního hřiště 
 • bus č. 10, 20, 21, 29 (zastávka Gymnázium Hejčín)
  bus č. 12, 302, 392 (zastávka Na Trati)
  tram. 2, 7 (zastávka Šibeník)
 • mapa: https://mapy.cz/s/QBd6

Pro koho je taneční workshop vhodný

Dancehall Workshop je vhodný pro všechny, kteří se chtějí něco nového dozvědět o tanečním stylu, který v posledních letech získal velkou oblibu mezi tanečníky a tanečnicemi po celém světě. 

Doporučujeme jej všem, kteří se chtějí naučit nové taneční kroky zaměřené na New School Dancehall a Badman Dancehall. Na konci každé lekce si také vytvoříme krátkou taneční choreografii.  

Taneční workshop není omezen věkem ani tanečními zkušenostmi. Doporučujeme ale, aby účastníci měli alespoň základní povědomí o tom, co to Dancehall je, a minimálně jednu dancehallovou lekci předtím již absolvovali. 

Zep (3rd Dimension) vám také dokáže, že Dancehall rozhodně není pouze dámský taneční styl, i když je právě mezi něžnějším pohlavím mnohem oblíbenější. Mnoho tanečních kroků totiž vymysleli muži. 

Co je to taneční workshop?

Taneční workshop je speciální taneční lekce (nebo více tanečních lekcí), která má za cíl je urychlit a usnadnit tanečníkům jejich progres (taneční růst). 

Taneční workshop probíhá většinou o víkendu a vždy je zaměřený na určité téma (výuka a trénink konkrétního tanečního stylu, techniky nebo dovednosti). 

Na tanečních workshopech vyučují vybraní lektoři z ČR i ze zahraničí, kteří vzhledem ke vzdálenosti od svého domovského působiště nemohou pravidelně učit na našich tanečních kurzech.


Warning/home/www/hiphopdance.cz/domains/331.cz/www/wp-content/plugins/blogvault-real-time-backup/protect/prepend/logger.php16
: error_log() has been disabled for security reasons in on line