Taneční kurz Contemporary Dance v Praze

CONTEMPORARY DANCE PRAHA

Taneční kurz pro začátečníky

Nesoutěžní taneční kurz přímo v centru Prahy pro úplné začátečníky a mírně pokročilé tanečníky. 


Naučte se tance spadající pod Contemporary Dance. Vyzkoušejte např. moderní tanec, lyrický tanec nebo jazz.


Tancujte a bavte se!

Taneční kurz Contemporary Dance Praha

Co je to Contemporary Dance

Contemporary Dance je pojem, který se začal používat v 90. letech minulého století. Navazuje na moderní taneční linii a snaží se zpochybňovat a rozebírat předchozí taneční formy. Je to styl expresivního (výrazového) tance, který kombinuje prvky několika žánrů tance včetně: 

MODERN DANCE

Modern Dance je oblíbený moderní výrazový tanec zahrnující taneční techniky Marthy Graham, José Limóna nebo Isadory Duncan.

JAZZ DANCE

Jazz Dance je výkonnostní taneční technika a styl, který se poprvé objevil v USA na počátku 20. století jako lidový a divadelní tanec.

LYRICAL DANCE

Lyrical Dance je tanec, který klade důraz na emoce, výraz a vyprávění. Vyvinul se z jazzového tance a kombinuje Jazz a Balet.

Kdo jsme a co děláme

Jsme 331 Dance Studio, taneční škola pro děti i dospělé, která se zaměřuje na pouliční a současný tanec.
Od roku 2011 působíme v Olomouci, od roku 2022 můžete naše taneční lekce navštěvovat také v Praze. 

Organizujeme

Od roku 2011 pořádáme taneční kurzy v Olomouci zaměřené na Street Dance a Contemporary Dance. Začátečníky učíme první taneční kroky, pokročilým ukazujeme směr, jakým se dále vyvíjet. Organizujeme taneční soutěže, tábory pro děti nebo třeba divadelní představení.

Tancujeme

Sami jsme tanečníci a v taneční komunitě se pravidelně pohybujeme. Vzděláváme se u těch nejlepších zahraničních lektorů, často průkopníků jednotlivých tanečních stylů. To nám umožňuje neustále sledovat nové trendy a předávat je našim studentům.

Podporujeme

Tanec naplňuje každý náš den, proto se snažíme maximálně podporovat všechny, kteří se mu věnují. Na Instagramu zveřejňujeme tipy a rady pro začínající tanečníky, sledujeme novinky z tanečního světa a pravidelně o nich píšeme na našem blogu

Sledujte nás na sociálních sítích

Kde tancujeme

TANEČNÍ STUDIO ITAKA

 • Korunní 957/35, 120 00 Praha 2 - Vinohrady (Mapy.cz)
 • multifunkční studio a kreativní prostor na pražských Vinohradech
 • červený sál
 • MHD: tram. 2,9,10,14,15,16,23,25,26 - Šumavská (zastávka přímo před vchodem)
 • MHD: metro A - Náměstí Míru (východ E1/E2) + pěšky 400 metrů / 5 minut 

ITAKA | multifunkční studio a kreativní prostor na pražských Vinohradech

Studio Itaka Praha

Kdy tancujeme

TANEČNÍ KURZ CONTEMPORARY DANCE

 • středa 20:00 - 21:00 (60 minut)
 • 21. 2. 2024 - 12. 6. 2024

PRVNÍ LEKCE PROBĚHNE ZA

13
dnů
:
 
04
hodin
:
 
39
minut
:
 
05
sekund

You missed out!

Co pro vás uděláme

TANEČNÍ RŮST

Budeme rozvíjet váš taneční talent

Provedeme vás základy Contemporary Dance (současného tance), naučíme vás techniku jednotlivých tanečních stylů a také spoustu nových tanečních kroků. Budeme vám radit, jak v tanci neustále růst a společně budeme budovat jedinečnou osobnost každého našeho tanečníka.

INFORMACE

Předáme vám všechny důležité informace

O tanci se dozvíte vše podstatné. Kdy a kde jaký taneční styl vznikl, proč jej tancovat zrovna takto, atd. Poradíme, jak to udělat, aby vás tanec bavil a byli jste v něm úspěšní. Lidí, kteří umí tancovat, je relativně hodně. Vy ale budete patřit k lidem, kteří tancování kromě toho i rozumí.

SHOW

Vytvoříme něco, co budete chtít ukázat

Ať už to budou vaše jedinečné taneční dovednosti nebo naše originální skupinové Contemporary Dance choreografie, vždy budeme pracovat na tom, aby tanec byl něco, co hrdě ukážete všem ostatním.

zábava

Zlepšíme vám každý den

Budeme hlídat, aby pro vás tanec kromě fyzické aktivity a možnosti seberealizace vždycky znamenal také radost a zábavu. Aby byl jedním z důvodů, proč ráno vstát s úsměvem a večer usínat s pocitem, že to dnes stálo za to.

Kdo vás bude trénovat

Lektorský tým 331 Dance Studia

Jednotlivé taneční lekce vede tým zkušených lektorů.  Díky systematickému vzdělávání většina z nich vyrostla z řadových tanečníků 331 Dance Studia Olomouc, doplňují je ale i další taneční trenéři, choreografové a učitelé s pedagogickým vzděláním.

Tanec je pro ně každodenním posláním i zábavou a už se nemohou dočkat, až se s vámi budou moci podělit o všechny své taneční zkušenosti. 

Kolik Contemporary Dance kurz v Praze stojí

POLOLETNÍ PLATBA

KURZOVNÉ NA OBDOBÍ

02/2024 - 06/2024

3 180 Kč

/ pololetí

  

 • pololetní vstup na taneční lekce dle rozvrhu
 • přístup k videím z tanečních lekcí
 • přístup k bonusovým výukovým videím
 • přístup k hudební knihovně 331 Dance Studia
zÁRUKA

100%

vrácení peněz

100% záruka vrácení peněz

Pokud si z jakéhokoliv důvodu rozmyslíte svou účast a do 14 dnů od objednání
taneční kurz stornujete, vrátíme vám zpět 100% uhrazené částky.

* po odečtení již proběhlých lekcí, administrativního a bankovního poplatku 10 Kč + 2,9%
**pozdější storno tanečního kurzu se řídí Všeobecnými podmínkami

Contemporary Dance Praha: Otázky a odpovědi

Jak probíhají taneční lekce?

Každá taneční lekce obsahuje tzv. warm-up (zahřátí) a strečink (protažení). Hlavní náplní lekce je však výuka tanečních technik, tanečních kroků a jejich kombinací + vytvoření krátké choreografie. Konkrétní taneční styly se budou pravidelně střídat tak, aby každá lekce tanečního kurzu Contemporary Dance byla jedinečná, zajímavá, ale i přínosná pro jednotlivé tanečníky. 

Je věk opravdu neomezený?

Ano. Předpokládáme účast především dospělých (17+ let), příp. juniorských (13+ let) tanečníků a tanečnic. Žádný věk ale není problém. V případě dostatečného zájmu plánujeme v budoucnu rozdělení účastníků dle věku do více tanečních kurzů. 

Jak a kdy se přihlásit?

Přihlášky na taneční kurz Contemporary Dance v Praze přijímáme prostřednictvím online formuláře. Čím dříve se přihlásíte, tím vyšší slevu za včasné přihlášení můžete čerpat. Systém Vám automaticky vygeneruje objednávku a zašle na e-mail uvedený v přihlášce. Stejným způsobem Vám bude po úhradě kurzovného zaslána faktura. 

Co s sebou?

Na taneční kurz Contemporary Dance v Praze nepotřebujete kupovat žádné speciální oblečení. Vemte si jakékoliv pohodlné kalhoty, legíny nebo kraťasy, k tomu nějaké tričko nebo mikinu. Netancujeme v botech, si vemte buď ponožky nebo baletní piškoty. Komu nebude zima, může tancovat i naboso. Doporučujeme také dodržovat pitný režim (ideální je neperlivá voda), s sebou si můžete vzít také ručník.

Je k dispozici šatna?

Ano, samozřejmě. K dispozici je oddělená šatna pro muže a ženy (včetně sprch) + WC. Přímo v předsálí se navíc nachází útulná recepce a kavárna. 

Máte otázku, na kterou jste nenašli odpověď? Napište nám prostřednictvím formuláře v pravém dolním rohu stránky.

Chcete se o tancování dozvědět ještě víc?

Prozkoumejte nové články na našem tanečním blogu nebo nás sledujte na Instagramu ...

HLEDÁTE něco jiného? VYBERTE SI Z KOMPLETNÍ NABÍDKY TANEČNÍCH KURZŮ