O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Máme soutěžní taneční skupiny i nesoutěžní taneční kurzy pro děti i dospělé, organizujeme taneční workshopy, open classy, soutěže, letní taneční kempy, atd. 

Přesně před měsícem jsme byli na tanečním soustředění ve Frenštátě pod Radhoštěm. Pojďte zavzpomínat, jak bylo …

Poslední týden letošních letních prázdnin jsme strávili na tanečním soustředění. Bylo to teprve druhé soustředění 331 Dance Studia Olomouc vůbec, přesto bylo v mnoha věcech úplně jiné než to loňské.

2x větší soustředění

Nekonalo se ve Žlutavě, ale ve Frenštátě pod Radhoštěm. Netrvalo 4 dny, ale 8. Nebylo na něm 20 tanečníků, ale více než dvojnásobek. No prostě celé soustředění bylo větší, delší, náročnější, ale také mnohem zábavnější. Zúčastnili se jej členové tanečních týmů Flavaz, Groovz, Swaggaz a Warriorz.

Během osmi dnů proběhlo 26 tréninků. Hlavními lektory byli Dejv a Tessa, vypomáhaly Kej a Bára. Víkend navíc patřil hostům z Ostravy. V sobotu dorazila Lina (Gyals Unity), která své lekce zaměřila na Dancehall, v neděli pak Tas (The Floor Kids Crew), který se nás snažil naučit něco málo z B-boyingu.

První zkušenost s battly

Kromě klasických tanečních lekcí bylo součástí soustředění několik tréninků zaměřených na gymnastiku, celodenní výlet na Pustevny a Radhošť nebo třeba také noční stezka odvahy. Večerní program tvořily z velké části battly zaměřené na taneční styly Hip Hop, House Dance a Dancehall, pro zpestřední proběhl také tzv. Me Against The Music Battle a na závěr celého týdne také crew battle. Pro naprostou většinu tanečníků šlo o první zkušenost s battly a freestylovým tancováním vůbec. Přesto to zvládli opravdu skvěle.

Tady je přehled těch nejúspěšnějších. Všem tanečníkům dodatečně ještě jednou gratulujeme.

HIP HOP BATTLE 2×2:

1. Anitka & Gejba (Flavaz)
2. Mája & Klárka (Flavaz)

HOUSE DANCE BATTLE 2×2:

1. Kej & Niki (Swaggaz)
2. Anitka & Gejba (Flavaz)

DANCEHALL BATTLE 2×2:

1. Tříska & Andy (Flavaz & Swaggaz)
2. Anett & Nikol (Flavaz)

ME AGAINST THE MUSIC BATTLE 1×1:

1. Tříska (Flavaz)
2. Maki (Flavaz)

CREW BATTLE:

1. Flavaz
2. SW (Swaggaz & Warriorz)

Vítězové battlů na 331 soustředění 2017

Názory tanečníků

Zeptali jsme se pár účastníků, jak se jim letošní 331 soustředění líbilo.

Viki Hendrychová, Flavaz

Na soustředění se mi strašně líbily chorošky. I když byly teda docela dost těžký. Hlavně, když se to naučím, tak si to tancuju doma furt :-) Pak se mi líbil výlet. Snad nikdy v životě jsem neviděla tak krásný výhled, jako byl zrovna cestou na Radhošť. Fakt krásný :-) Kdaž jsem doma ukazovala fotky, tak mamka byla úplně překvapená, že je to prý strašně hezký … A bylo. A pak se mi líbila asi nejvíc stezka odvahy, i když jsem největší strašpytel na světě :-) A upřímně, nejlepší byla Tessa – ta byla boží :-)

Šája Sobková, Groovz

Soustředění se mi hodně líbilo :-) Líbily se mi především tréninky, na kterých jsme se věnovali Dancehallu a House Dance. Už teď se moc těším na příští soustředění :-)

Anet Zatloukalová, Groovz

Na soustředění jsme se toho hodně naučili. Bylo fajn, že nás učili i jiní trenéři a celkově, že se dělaly trochu jiné věci než běžně na lekcích. Nejvíc zajímavý a zábavný mi přišel Ladies Hip Hop :-)

Eliška Juráňová, Flavaz

Soustředění jsem si strašně užila, ani jsem nečekala, že bych tam chtěla zůstat. Fakt bylo povedený a jsem ráda, že jsem jela, protože jsem se naučila spoustu nových kroků a myslím si, že mám i nové zkušenosti ohledně tancování. Děkuju za to :-)

Eliška Příkopová, Groovz

Na soustředění se mi líbilo obecně tak všechno. Street Dance jsem nikdy předtím netančila a moc mě to chytlo. A asi nejvíc se mi libil Hip Hop Floorwork a Ladies Hip Hop.

Tessa, Gejba & Maki

V jedné pauze mezi tréninky vzniklo i krátké video. Na song She Bad Bad od zpěvačky a rapperky Eve v něm tancují Tessa, Gejba a Maki. Mrkněte :-)

A pokud vás zajímá fotodokumentace ze soustředění, určitě sledujte náš Facebook, protože veškeré nové fotky přidáváme právě tam. Konkrétně fotky ze soustředění najdete v albu Soustředko 2k17 :-)

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články