O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, soutěže, kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

V nejnovějším rozhovoru se rozpovídala členka juniorského týmu Flavaz a Tanečnice měsíce září 2017 Gejba. Řeč bude samozřejmě především o tancování …

Taneční sezóna 2017/2018 je už v plném proudu a je nejvyšší čas vrátit se k tradici, kterou jsme odstartovali v lednu 2016. Právě od této doby každý měsíc s výjimkou letních prázdnin vyhlašujeme vítěze „ankety“ Tanečník měsíce. Toto ocenění udělují lektoři 331 Dance Studia Olomouc vždy jednomu ze svých studentů jako poděkování za jeho práci v uplynulém období.

První oceněnou tanečnicí, tedy Tanečnicí měsíce září 2017, se stala Gejba z juniorského týmu Flavaz, gratulujeme! Gejba v 331 Dance Studiu Olomouc tancuje necelé dvě sezóny, díky svému předchozímu působení v taneční skupině Rytmus je to ale už velmi zkušená tanečnice.

Jaké byly její taneční začátky? Jak hodnotí uplynulou taneční sezónu? A co očekává od té příští? Nejen to se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Gejba: Prvních pár dnů na soustředění jsem myslela, že to nezvládnu

Kdy a kde jsi začala tancovat? Co tě k tancování přivedlo?

V 331 Dance Studiu Olomouc jsem začala tancovat v roce 2016, nastoupila jsem v pololetí. Předtím jsem tancovala 6 let Disco Dance. To mě ale potom už moc nebavilo, takže jsem si dala od tancování dva roky pauzu. Jenže mi to začalo chybět, takže jsme se s kamarádkou Simčou domluvily, že se podíváme po nějakém tanečním studiu, kde se vyučuje Street Dance. Po pár týdnech jsme narazily právě na 331 Dance Studio, to nás zaujalo, přišly jsme se podívat na lekci, hned se nám tu zalíbilo a chtěly jsme spolu pokračovat :-)

Jak vás napadlo, že byste Disco Dance chtěly vyměnit za Street Dance?

Nevím jak Simča, ale mně osobně se Street Dance líbil už dlouho, jen jsem se nikdy neodhodlala to zkusit. Říkala jsem si, že by mi to určitě nešlo a takové ty věci, co napadnou asi většinu lidí :-) Nakonec jsem se ale odhodlala. Řekla jsem si, proč to nezkusit, že za to přece nic nedám. No a bylo to :-)

A s Disco Dance jsem se rozhodla skončit taky proto, že to celé bylo čím dál náročnější a kvůli soutěžím jsem většinou neměla ani jeden víkend volný. To nebylo moc příjemné.

Jsi členkou týmu Flavaz. Jak bys zhodnotila uplynulou taneční sezónu právě z pohledu Flavaz?

Jsme nejlepší parta. To je asi první věc, co mě napadne. K holkám v týmu nemusím ani nic říkat, protože si všechny skvěle rozumíme. A loňská choreografie Harley Quinn byla nad moje očekávání. Mně osobně se hrozně moc líbila. Už jen kvůli tomu, jak moc jsme se zlepšily. Taky, že jsme na ní s holkama pořádně makaly, žejo :-)))

Soutěže, na kterých jsme tancovaly, byly jednoduše super. Mám z nich různé zážitky, zkušenosti a tak :-) A pokud mám vyzdvihnout jednu z nich, tak Dance Evolution v Přerově. Ta atmosféra tam byla skvělá.

A jaké máš ohlasy doma nebo od kamarádů?

Doma mě samozřejmě podporují – jsou rádi, že něco dělám a zároveň mě to baví. Bližší kamarádi viděli, jak tancuju například na videích, no a myslím, že se jim to taky moc líbilo :-) Jinak rodiče mě přijeli podpořit na skoro každou soutěž a kamarádi byli na té show v Divadle na Šantovce.

Ocenění tanečník měsíce jsi získala především díky soustředění, které bylo letos v podstatě 2x delší a větší než to loňské. Jak na něj vzpomínáš? Bylo to hodně náročné?

Na soustředění vzpomínám jen v dobrém. Tento rok jsem si užila ještě víc než minulý. Tím, že bylo delší bylo samozřejmě mnohem náročnější, ale zase jsme toho stihli víc. První dny jsem si fakt říkala, že to nemůžu zvládnout, ale je to jen o zvyku. Díky nějaké té fyzičce, kterou jsme si tam za ty dny vybudovali, se to postupem času dalo v klidu zvládnout. Bylo to jednoduše hrozně moc super a jeden z nejlepších zážitků.

Právě na soustředění vlastně odstartovala nová taneční sezóna. Jaká myslíš, že bude? Nebude pro Flavaz těžké zopakovat loňský úspěch?

Přesně nad tím jsem přemýšlela minulou sezónu. Říkala jsem si, že bude asi hodně těžké překonat Harley Quinn. Ale teď, po soustředění, už tomu věřím. Soustředění nám hodně pomohlo. Takže doufám, že tahle taneční sezóna bude super a třeba ještě o kousek lepší než ta minulá :-)

Teď jedna typická otázka, kterou dostane každý oceněný tanečník. Co bys doporučila ostatním, kteří by někdy v budoucnu taky rádi získali titul Tanečník měsíce?

Tak určitě to chce pravidelně chodit na tréninky, na lekcích se soustředit, zbytečně nevyrušovat a hlavně makat :-) Nejde o to být nejlepší z tanečníků, to určitě ne, ale překonávat sám sebe. A pokroky, ty musíš vidět hlavně ty sám :-) To je asi tak všechno, co jsem pro to udělala.

Na závěr ještě prozraď, jestli máš nějaké taneční vzory nebo oblíbené tanečníky.

Já vždycky projíždím Instagram nebo se podívám na Youtube, no a když narazím na něco, co se mi líbí, tak se tím inspiruji. Nedá se ale říct, že bych měla jeden vzor. Například Matt Steffanina je super, líbí se mi jeho styl. Ale zdaleka není sám, takových tanečníků je samozřejmě mnohem víc.

Děkujeme za rozhovor, přejeme spoustu dalších úspěchů a ať je tato taneční sezóna opravdu minimálně stejně dobrá jako ta loňská.
Tanečník měsíce září 2017 v 331 Dance Studiu Olomouc: Gejba z tanečního kurzu Streetdance Juniors

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články