Úvod » Taneční blog 331 Dance Studia Olomouc » Ze zákulisí » Nová taneční sezóna začíná. Co všechno potřebujete vědět?
Ze zákulisí

Nová taneční sezóna začíná. Co všechno potřebujete vědět?

Nová taneční sezóna 2018/2019 je doslova za rohem. Připravili jsme pro vás souhrn nejdůležitějších informací před návštěvou první lekce.

Dnešní článek možná nebude tak zábavný jako jiné příspěvky na našem blogu (za to se předem omlouváme), ale zase jsme se do něj pokusili vměstnat veškeré důležité informace o nové taneční sezóně, která právě startuje.

Jedná se o taneční sezónu s pořadovým číslem 8 (ano, přesně tolik let už existujeme). Přejeme vám, ať je na lekcích sranda, naučíte se spoustu nových tanečních kroků, najdete spoustu nových přátel a prostě ať se vám u nás líbí.

A co je tedy dobré vědět, než se vypravíte na první letošní taneční lekci?

Nová taneční sezóna startuje 10. září

Oficiálně startujeme 10. 9. 2018. První lekce všech kurzů budou spíše informativní – s některými se uvidíme poprvé po více než 2 měsících, s jinými se uvidíme vůbec poprvé :-) Dozvíte se na nich veškeré důležité informace o průběhu taneční sezóny, seznámíte se s lektory, apod. Z tohoto důvodu doporučujeme na úvodní lekci dětských kroužků účast rodičů, a to především u menších dětí. Bude se ale samozřejmě i tancovat, takže převlečení (viz další bod) si určitě nezapomeňte :-)

Kompletní přehled termínů úvodních lekcí najdete v tabulce. Pokud přesně nevíte, kde se jednotlivé taneční sály nacházejí nebo jak se k nim dostat, mrkněte do Kontaktů, kde máme adresy jednotlivých sálů podrobně popsány.

10. 9. 2018první lekce Streetdance Baby
10. 9. 2018první lekce Streetdance Kids Lil´Gangstas
10. 9. 2018první lekce Contemporary Kids
10. 9. 2018první lekce Streetdance Juniors Flavaz
10. 9. 2018první lekce Streetdance Adults Swaggaz
10. 9. 2018první lekce Contemporary Advanced
11. 9. 2018první lekce Streetdance Kids Lil´Heroes – pouze pro nové tanečníky
11. 9. 2018první lekce Contemporary Basic
12. 9. 2018první lekce Streetdance Mini Stars
12. 9. 2018první lekce Streetdance Juniors Groovz
12. 9. 2018první lekce Streetdance Juniors Steppaz
12. 9. 2018první lekce Streetdance Adults Warriorz
13. 9. 2018první lekce Streetdance Mini Monkeys
13. 9. 2018první lekce Streetdance Seniors
13. 9. 2018první lekce Streetdance Styles
18. 9. 2018první lekce Streetdance Kids Lil´Heroes – pro stávající tanečníky

Pozn.: První lekce pro stávající tanečníky týmu Lil´Heroes proběhne až 18. 9. 2018. Děkujeme za pochopení.

Do kterého týmu patřím?

Pokud jste s námi tancovali v minulé taneční sezóně, lektoři vás určitě informovali o případné změně týmu (přestup do vyšší věkové kategorie, přesun do pokročilejšího týmu). Pokud jste s námi v minulé taneční sezóně netancovali, patříte automaticky do týmu začátečníků, tedy Streetdance Kids Lil´Heroes (8-11 let), Streetdance Juniors Steppaz (12-15 let), příp. Streetdance Adults Warriorz (16-29 let). Příp. přeřazení proběhne během prvních týdnů (viz info dále v článku).

U věkové kategorie Streetdance Mini týmy nerozdělujeme dle pokročilosti, přihlásili jste se tedy na den, který vám více vyhovuje (Mini Stars ve středu nebo Mini Monkeys ve čtvrtek). Naopak u lekcí Contemporary dospělých jste si hned v přihlášce mohli zvolit úroveň Basic nebo Advanced.

Pokud si nejste jistí, do jakého týmu patříte, neváhejte nás kontaktovat formulářem v zápatí stránky.

Co s sebou na taneční lekce?

Co si přibalit do baťůžku na taneční lekce? V případě Street Dance určitě boty na tancování, v případě Contemporary Dance pak teplejší ponožky, příp. baletní piškoty.

Oblečení necháváme čistě na vás, vemte si prostě to, co je vám pohodlné. Tepláky, legíny, tričko, top. V zimních měsících se může hodit i mikina, než se zahřejete. Dívkám určitě doporučujeme sportovní podprsenku.

Zapomenout byste neměli ani na pitný režim, ideální je obyčejná voda, příp. neperlivá Magnesia kvůli doplňování hořčíku. Občas se může hodit i malý ručník nebo nákolenky (ti, co trénují s Dejvem, určitě vědí :-)).

Před tréninkem doporučujeme sundat veškeré šperky, hodinky, velké náušnice, apod. To abychom předešli nejrůznějším úrazům. Ze stejného důvodu vás trenéři určitě poženou, pokud budete mít v puse žvýkačku :-)

Rozdělování do týmů

Během prvních lekcí Streetdance Kids, Streetdance Juniors a Streetdance Adults mohou těm nejšikovnějším z vás lektoři nabídnout přeřazení do jiného (pokročilejšího) týmu. Zda s přeřazením budete souhlasit, záleží samozřejmě pouze na vás.

Nejnáročnější bude situace v dětské a juniorské kategorii tanečníků ve věku 8 – 11 let, resp. 12 – 15 let. Vzhledem k opravdu velkému počtu zájemců se budeme během prvních lekcí rozhodovat, zda sestavíme nové týmy a tanečníky do nich budeme případně rozdělovat. Prosíme proto všechny o trpělivost na prvních lekcích, protože vás na tréninku bude skutečně hodně. Lektoři se ale budou snažit tanečníky co nejdříve roztřídit. Zároveň se nemusíte bát, termín ani místo konání lekcí se nezmění, máme k dispozici více sálů v jeden čas.

Taneční oblečení

Mnozí z vás si v rámci přihlášky do 331 Dance Studia Olomouc objednali oblečení (trička, mikiny) nebo doplňky (baťůžky, tašky) s naším logem. Pokud jste tak neučinili, máte poslední možnost do poloviny září. Na stránce každého kurzu najdete aktuální nabídku oblečení včetně barev, velikostí a cen. Takže neváhejte, další příležitost bude zase až za rok.

Máte dotazy? Pište, volejte, přijďte se zeptat

Pokud se chcete na cokoliv k tanečním kurzům v 331 Dance Studiu Olomouc zeptat, můžete nám napsat formulářem v zápatí stránky, prostřednictvím e-mailu (studio@331.cz), zavolat (777 810 638) nebo za námi přijít osobně. Tento víkend k tomu budete mít ideální příležitost, protože nás v sobotu 8. 9. 2018 i v neděli 9. 9. 2018 najdete v obchodním centru Galerie Šantovka. V přízemí obchodního centra najdete náš stánek oba dny v čase 9:00 – 18:00.

V rámci Veletrhu zájmových kroužků, který celý víkend v Šantovce probíhá, organizujeme taneční soutěž Šantovka Dance Contest. Můžete tedy shlédnout několik tanečních choreografií nebo hip hop battle 1×1. Účastní se tanečníci nejen z Olomouce, ale také z Přerova, Prostějova, Zlína, Brna, Ostravy, Opavy, Pardubic, atd.

Šantovka Dance Contest 2018

Všem přejeme krásnou taneční sezónu 2018/2019 a už teď se moc těšíme na setkání s vámi :-)

Nejčtennější články

331 Dance Summer

Příměstský taneční tábor 331 Dance Summer 2019 hlásí poslední volná místa!