O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, soutěže, kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 2 března, 2021 .

Nová taneční sezóna 2020/2021 je doslova za rohem. Připravili jsme pro vás souhrn nejdůležitějších informací před návštěvou první lekce.

Dnešní článek možná nebude tak zábavný jako jiné příspěvky na našem tanečním blogu (za to se předem omlouváme), ale zase jsme se do něj pokusili vměstnat veškeré důležité informace o tom, co nás čeká. Taneční sezóna 2020/2021 v 331 Dance Studiu Olomouc totiž právě začíná.

Jubilejní 10. taneční sezóna

Ano, je to tak. Začíná jubilejní desátá taneční sezóna 331 Dance Studia Olomouc. Začíná v období, kdy v Česku padají rekordy v počtu nakažených novým typem koronaviru označovaným jako COVID-19. I proto jsme nic nenechali náhodě a na novou taneční sezónu se pečlivě připravili. Zdraví našich tanečníků i lektorů je pro nás totiž na prvním místě.

S účinností od 7.9.2020 proto zavádíme některá nová opatření. Zvolili jsme taková opatření, která budou pro naše tanečníky co nejméně omezující a mnohé z nich vůbec nepostřehnou. O to více je ale třeba je z preventivních důvodů dodržovat, abychom zabránili rozšíření onemocnění a následně případnému rušení tanečních lekcí.

Prosíme proto každého tanečníka, který bude na taneční kurzy v 331 Dance Studiu Olomouc docházet, ale i každého rodiče, který bude své dítě do tancování doprovázet, aby se s nastavenými pravidly důkladně seznámil. Kromě toho, že je všem přihlášeným tanečníkům i jejich rodičům rozesíláme e-mailem společně s informacemi před první taneční lekcí, je najdete také na speciální stránce www.331.cz/covid19.

COVID-19 – Informace pro tanečníky i rodiče

Jaro letošního roku bylo poznamenáno uzavřením škol i veškerých kroužků pro děti. Dle nařízení Vlády ČR byla tedy omezena i činnost 331 Dance Studia Olomouc a všechny taneční lekce byly přesunuty do online prostředí. Jak Vláda ČR několikrát zopakovala, tento stav by se již znovu opakovat neměl, proto všechny taneční kurzy budou v taneční sezóně 2020/2021 probíhat standardním způsobem.

Neznamená to ale, že by virus zmizel, jen se s ním musíme tzv. naučit žít. Proto jsme pro všechny tanečníky i rodiče zřídli informační stránku, na které budeme průběžně aktualizovat veškeré informace k tomuto tématu: www.331.cz/covid19.

[fruitful_btn color=“primary“ link=“https://www.331.cz/covid19/“ size=“extra-large“ type=“button“]ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ INFORMACE KE COVID-19[/fruitful_btn]

Na stránce vždy najdete kromě aktuálních informací a aktuálních nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR také aktuálně platná opatření pro tanečníky 331 Dance Studia Olomouc a jejich rodiče. Jak už bylo řečeno, jejich cílem je ochrana zdraví našich tanečníků i lektorů a prevence šíření viru v 331 Dance Studiu Olomouc. Jaké to jsou?

Opatření na taneční sezónu 2020/2021

Pojďme tedy na to nejdůležitější. S jakými opatřeními startuje taneční sezóna 2020/2021? Kompletní znění najdete na www.331.cz/covid19, tady je jejich sourhn:

 • do společných prostor 331 Dance Studia Olomouc (taneční sály, šatny) nemají přístup osoby (tanečníci i jejich doprovod), které
  – mají některé z příznaků onemocnění COVID-19 nebo žijí ve společné domácnosti s někým, kdo tyto příznaky má
  – byli pozitivně testováni na COVID-19 nebo žijí ve společné domácnosti s někým, kdo byl pozitivně testování (a to i v případě, že nevykazuje žádné příznaky)
  – byli negativně testování na COVID-19, ale mají nařízenou karanténu, nebo žijí ve společné domácnosti s někým, kdo má nařízenou karanténu
 • tanečníci i jejich doprovod má povinnost dodržovat osobní a respirační hygienu (pravidelné mytí či dezinfekce rukou, dodržování doporučovaných rozestupů)
 • bez předchozí domluvy není dovoleno docházet na taneční lekce jiné než své taneční skupiny (tanečního kurzu)
 • šatny jsou určeny pouze k převlékání a není dovoleno se v nich dlouhodobě zdržovat
 • mezi tanečními lekcemi, které probíhají bezprostředně po sobě, bude vždy desetiminutová pauza na vyvětrání tanečního sálu

První 2 týdny nezapomeňte na roušky

Kromě výše uvedených opatření je z důvodu zvýšeného pohybu osob na tanečních lekcích v období 7.9.2020 – 20.9.2020 povinná ochrana horních cest dýchacích (zakrytá ústa i nos) prostřednictvím roušky, ústenky, atd., a to pro všechny tanečníky, doprovod tanečníků a lektory, kteří vstupují do společných prostor (taneční sál, šatna, atd.).

Důvod je jednoduchý. Během prvních týdnů je na tanečních kroužcích a tanečních kurzech mnohem větší provoz. Probíhají ukázkové lekce, rozřazovací lekce, některých lekcí se účastní rodiče, atd. Jakmile se ustálí jednotlivé taneční kurzy a tanečníci budou v uzavřených skupinách, roušky již potřeba nebudou.

Berte prosím v potaz, že toto nařízení se netýká pouze tanečníků a lektorů, ale všech osob vstupujících do společných prostor, tedy i rodičů. Děkujeme za pochopení a respektování tohoto nařízení. Zdraví našich tanečníků a lektorů je pro nás opravdu na prvním místě.

Bezpečnost našich tanečníků je pro nás nejdůležitější | 331 Dance Studio Olomouc

Nová taneční sezóna startuje 7. září

Oficiálně startujeme 7. 9. 2020. První lekce všech kurzů budou spíše informativní – s některými se uvidíme poprvé po více než 2 měsících, s jinými se uvidíme vůbec poprvé :-) Dozvíte se na nich veškeré důležité informace o průběhu taneční sezóny, seznámíte se s lektory, apod. Bude se ale samozřejmě i tancovat, takže převlečení si určitě nezapomeňte :-)

Kompletní přehled termínů úvodních lekcí najdete v tabulce. Pokud přesně nevíte, kde se jednotlivé taneční sály nacházejí nebo jak se k nim dostat, podívejte se do Kontaktů, kde máme adresy jednotlivých sálů podrobně popsány.

DŮLEŽITÉ Ne všechny taneční lekce budou probíhat hned v prvním týdnu nové taneční sezóny. Taneční kroužky Streetdance Baby pro děti ve věku 3-4 roky a Streetdance Mini Stars pro děti ve věku 5-8 let startují až následující týden.

7. 9. 2020 první lekce Streetdance Kids Lil´Gangstas, sál Krapkova 3, Olomouc
7. 9. 2020 první lekce Contemporary Kids, sál tř. Svornosti, Olomouc
7. 9. 2020 první lekce Streetdance Juniors Flavaz, sál Tomkova 45, Olomouc
7. 9. 2020 první lekce Streetdance Adults Swaggaz, sál Tomkova 45, Olomouc
7. 9. 2020 první lekce Contemporary Adults, sál Tomkova 45, Olomouc
8. 9. 2020 první lekce Streetdance Kids Lil´Heroes, sál Pöttingova 2, Olomouc*
8. 9. 2020 první lekce Streetdance Kids Lil´Monstas, sál Pöttingova 2, Olomouc
8. 9. 2019 první lekce Streetdance Juniors Catchaz, sál Pöttingova 2, Olomouc
9. 9. 2020 první lekce Streetdance Juniors Steppaz, sál Tomkova 45, Olomouc
9 9. 2020 první lekce Streetdance Adults Warriorz, sál Tomkova 45, Olomouc
10. 9. 2020 první lekce Streetdance Mini Monkeys, sál Krapkova 3, Olomouc
10. 9. 2020 první lekce Contemporary Juniors, sál tř. Svornosti, Olomouc
10. 9. 2020 první lekce Streetdance Seniors, sál Krapkova 3, Olomouc
10. 9. 2020 první lekce Streetdance Styles, sál Krapkova 3, Olomouc
14. 9. 2020 první lekce Streetdance Baby, sál Krapkova 3, Olomouc
16. 9. 2020 první lekce Streetdance Mini Stars, sál Krapkova 3, Olomouc

* Pozn.: První dvě lekce týmu Streetdance Kids Lil´Heroes (8. 9. 2020, 15. 9. 2020) proběhnou na sále Pöttingova 2 společně s týmem Streetdance Kids Lil´Monstas (rozřazovací tréninky). Další lekce od 22. 9. 2020 už budou probíhat samostatně na sále Krapkova 3.

Do které taneční skupiny patřím?

Mini Stars, Lil´Gangstas, Flavaz, Swaggaz, … Pokud jste v 331 Dance Studiu Olomouc v uplynulé taneční sezóně netancovali, jste pravděpodobně trochu zmatení. Pokud jde o Street Dance (pouliční tanec), v každé věkové kategorii s výjimkou dětí ve věku 3-4 roky a dospělých ve věku 31 a více let máme totiž několik tanečních skupin. A do které tedy patříte? Ačkoliv se to nemusí zdát, ve skutečnosti je to jednoduché …

Všichni nově přihlášení patří automaticky do skupiny začátečníků, což jsou:

 • ve věkové kategorii 5-8 let: Mini Monkeys (čtvrtek 17:00, sál Krapkova)
 • ve věkové kategorii 9-12 let: Lil´Monstas (úterý 16:30, sál Pöttingova)
 • ve věkové kategorii 13-16 let: Catchaz (úterý 17:30, sál Pöttingova)
 • ve věkové kategorii 17-30 let: Warriorz (středa 19:00, sál Tomkova)

Během prvních lekcí může být nejšikovnějším tanečníkům nabídnut přestup do jiné taneční skupiny, ale pro první tréninky platí termíny uvedené výše.

Rozdělování do tanečních skupin

Během prvních lekcí Streetdance Kids, Streetdance Juniors a Streetdance Adults mohou vybraným tanečníkům lektoři nabídnout přeřazení do jiné (pokročilejší) taneční skupiny. Zda s přeřazením budete souhlasit, záleží samozřejmě pouze na vás.

Dětské tanečníky přihlášené do tanečního kurzu Streetdance Kids čekají prvních 14 dnů spojené tréninky, během kterých je lektoři rozdělí do dvou tanečních skupin: Lil´Heroes a Lil´Monstas. Obě skupiny trénují ve stejný den i čas, nemusíte se proto bát, že by došlo k nějaké změně v termínech. Pouze počítejte s tím, že během prvních lekcí bude na tanečním sále více lidí než obvykle (i to je je jeden z důvodů, proč jsme přistoupili ke COVID-19 opatřením).

Co s sebou na taneční lekce?

Co si přibalit do baťůžku na taneční lekce? V případě Street Dance určitě boty na tancování, v případě Contemporary Dance pak teplejší ponožky, příp. baletní piškoty.

Sepsali jsme články, které by vám s výběrem tanečního oblečení měli pomoci:

Zapomenout byste neměli ani na pitný režim, ideální je obyčejná voda, příp. neperlivá Magnesia kvůli doplňování hořčíku. Občas se může hodit i malý ručník.
Před tréninkem doporučujeme sundat veškeré šperky, hodinky, velké náušnice, apod. To abychom předešli nejrůznějším úrazům. Ze stejného důvodu vás trenéři určitě poženou, pokud budete mít v puse žvýkačku :-)

10. taneční sezóna začíná a my se na všechny těšíme

Nezbývá, než popřát skvělou taneční sezónu 2020/2021. Věříme, že ji bez problémů zvládneme i v této obtížné době. Ještě jednou prosíme všechny tanečníky, ale i jejich rodiče, o důsledné dodržování nastavených opatření. Pravdou je, že čím opatrnější budeme na začátku, tím více přispějeme k tomu, aby naše jubilejní desátá taneční sezóna dopadla dobře a bez komplikací. Opatření totiž přispívají především k vašemu zdraví a beproblémovému průběhu tanečních kurzů.

Všem přejeme krásnou taneční sezónu 2020/2021 a už teď se moc těšíme na setkání s vámi :-)

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články