Jaká byla 13. taneční sezóna 331 Dance Studia Olomouc?

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Máme soutěžní taneční skupiny i nesoutěžní taneční kurzy pro děti i dospělé, organizujeme taneční workshopy, open classy, soutěže, letní taneční kempy, atd. 

331 Dance Studio Olomouc má za sebou 13 tanečních sezón. V dnešním článku zhodnotíme tu zatím poslední. Jaká byla? Co se podařilo a co ne?

331 Dance Studio Olomouc

Na úvod …

Triskaidekafobie. Tak se jmenuje fóbie z čísla třináct. V mnoha hotelech nenajdete pokoj číslo 13 a ve spoustě vysokých budov chybí 13. podlaží. Pověru kolem pátku třináctého zná snad každý a až příště poletíte letadlem, schválně se podívejte, jestli v něm je řada 13. Kolem třináctky je zkrátka opředeno spoustu mýtů a pověr. 331 Dance Studio Olomouc otevřelo pomyslnou třináctou komnatu v září 2023, když vstoupilo do své třinácté taneční sezóny. Byla tato taneční sezóna obtížná a smolná, jak úvod tohoto dnešního hodnocení možná napovídá? Tak právě na to se v následujících řádcích podíváme …

Jaká byla taneční sezóna 2023/2024 z pohledu lektorů a choreografů? Do tohoto článku jsme vložili také hodnocení uplynulého roku od několika lektorů a lektorek 331 Dance Studia Olomouc.

Taneční sezóna s číslem 13

Na začátek je třeba poznamenat, že 13 let není úplně málo. I když jenom v Česku pochopitelně najdete spoustu tanečních škol, které existují mnohem déle, tak jsme na tohle číslo poměrně hrdí. Prošli jsme za tu dobu relativně dlouhou cestu, která ještě rozhodně není u konce. Naopak – víme, že toho musíme ještě hodně zvládnout. Kdo nás zná delší dobu, ví, že cca před dvěma lety jsme se rozhodli sejít z krásné rovné silnice a vydat se po horších cestách směrem do hor. Ona vás totiž ta dlouhá rovná silnice časem přestane bavit, i když se po ní jde (jede) pohodlně. Zvolili jsme náročnější taneční cestu i s vědomím, že uspět na ní bude mnohem obtížnější. Jenže my chceme naše tanečníky posouvat, vždyť kvůli tomu tu jsme.

Jinými slovy rozhodli jsme se některé věci dělat jinak. Přistupovat trochu jinak k choreografiím, trochu jiným způsobem je vytvářet, začít se účastnit i trochu jiného typu soutěží. Pustili jsme se do něčeho, co jsme na začátku neuměli vůbec, ale chtěli jsme (a stále chceme) se to naučit. Proto jsme se loni i letos zúčastnili také tanečních soutěží, na kterých jsme jednoduše řečeno naprosto pohořeli. Zkrátka zatancovali jsme tam něco, co porotci vůbec vidět nechtěli. Možná vám připadá divné, že se tím chlubíme, jenže my jsme za to rádi. Je to obrovská zkušenost, která nám dala strašně moc. Takovou zkušenost na dlouhé rovné cestě, resp. na tanečních soutěžích, kde se vám jen daří, prostě nezískáte.

Na svůj (nebo kohokoliv jiného) taneční vývoj se proto vždy dívejte z dlouhodobého hlediska a nechtějte pořád jen všechno vyhrávat. Výhra je dobrá, protože udělá radost, pohladí ego, ocení vaši snahu. Ale nikdy vás neposune dopředu tolik jako prohra.

Letošní sezóna? Jedním slovem náročná :-) Chceme se totiž posouvat vpřed, což znamená dělat taky spoustu věcí, které jsme dřív nedělali. A začátky všeho nového jsou vždy náročné. Jenže na druhou stranu tolik zkušeností, které se dají pro další sezóny zužitkovat, jsem už taky dlouho neměl. Takže zároveň je potřeba dodat, že letošní sezóna byla velmi přínosná. Byli jsme letos na různých typech tanečních soutěží a musím říct, že jsou mezi nimi obrovské rozdíly. Zažil jsem soutěže, ze kterých jsem nechtěl odjet, ale bohužel i soutěže, které jsem musel doslova přetrpět. Ale i to je zkušenost pro příští roky.

Jsem moc rád, že se tak zadařilo novému týmu Dragonz a choreografii Ametyst. Vrhli jsme se do pro nás zatím neprozkoumaných vod a jen namixovat tu hudbu mi zabralo asi 14 dnů (plných spoustou bezradných momentů). Ale opět se ukázalo, že experimentovat a snažit se o originalitu se vyplatí. Chtěl bych určitě poděkovat všem tanečnicím, protože se za ten rok obrovsky posunuly. A medaile z Beat Streetu po pouhých dvou letech v CDO? Tak to jsem opravdu nečekal ani náhodou, pro mě je to naprostá pecka (Beat Street je moje srdcovka ještě z dob třeba před 16, 17 lety).

Velké díky patří taky celému lektorskému týmu, který tuhle (věřím, že i pro ostatní) náročnou taneční sezónu zvládl skvěle. A samozřejmě děkuju i všem tanečníkům a tanečnicím, celé naší #331family, za to, že jste s námi a že vás tancování baví. Za to, že víte, co děláte, proč to děláte. Za to, že zůstáváte pokorní, když se vám daří, a dokážete v pohodě přijmout i to, když se vám nedaří. Obojí totiž k tancování patří.
Dejv, lektor Streetdance Juniors, Streetdance Adults

Nejúspěšnější taneční sezóna 331 Dance Studia Olomouc

Možná jsme dnešní hodnocení začali trochu pochmurně, pravdou ale je, taneční sezóna 2023/2024 byla pro 331 Dance Studio Olomouc zatím nejúspěšnější v historii, co se týče zisku medailových umístění. Sezónu jsme zakončili číslem 36, což se nám nikdy dřív nepodařilo. Velkou zásluhu na tom má především dospělácká skupina Dragonz, jen ta má totiž na kontě čtvrtinu z těchto umístění. Dařilo se ale i dalším týmům, především juniorským – Flavaz, Joyz a Uniquez.

Rekord v počtu získaných medailových umístění jsme pokořili i přesto, že jsme do soutěžní sezóny 2024 vstoupili s hendikepem. Před startem sezóny jsme totiž posunuli věkové hranice tak, abychom vyhověli pravidlům všech tanečních soutěží, takže nám většina týmů dost omládla. Nejvíce to projevilo pochopitelně u dětí, kterým jsme tímto krokem ztížili jejich účast na soutěžích. Např. tým Lil´Gangstas musel často bojovat proti na první pohled výrazně starším tanečníkům. Tento „radikální řez“ byl ale nutný, abychom se mohli účastnit všech tanečních soutěží, a během několika málo let se rozdíl vyrovná.

Za mě byla letošní sezóna určitě zase příjemnější a zajímavější než loňská, ale taky velmi náročná. Letos jsme poprvé vytvořili tým Dragonz a ačkoli jsem absolvovala formace v obou dospěláckých týmech, existence týmu Dragonz mi udělala obrovskou radost. Moc se mí líbí jaké vztahy jsme si vytvořili, že jsme skupina plná lektorů, kteří se učí od sebe navzájem a každý přináší něco svého.
Tuto sezónu jsem trénovala tři týmy – Flavaz, Lil´Gangstas a Lil´Heroes. S tolika týmy není snadné se na soutěžích věnovat všem na 100%, a proto jsem opravdu moc vděčná za mé instruktorky, které mi letos pomáhaly. A taky jsem strašně pyšná na své slečny v týmu Flavaz, všechny přípravy zvládaly na soutěžích převážně samy, hlídaly si termíny a dodržovaly všechny pokyny a tak vše fungovalo perfektně. Příští rok už jako trenér povedu jen Flavaz, protože chci všechnu svou energii a pozornost věnovat jim, tak jsem zvědavá, co další sezóna přinese, a doufám, že pro mě tak bude o něco méně hektická :-)
Kej, lektorka Streetdance Kids, Streetdance Juniors

Choreografie roku 2024

A jaké soutěžní choreografie v podání 331 Dance Studia Olomouc jste letos mohli vidět? Tato taneční sezóna byla ve znamení juniorské věkové kategorie, hned polovinu všech choreografií, tedy šest, mají totiž na svědomí právě junioři. Tři choreografie připravily dětské týmy, dvě choreografie dospělácké a jednu pak kategorie mini dětí. Devět choreografií soutěžilo ve street dance kategoriích, tři pak v contemporary, resp. art dance kategoriích.

 • Mini Stars – Řízený chaos
 • Lil´Gangstas – Černá Perla
 • Lil´Heroes – Barbie
 • Lil´Monstas – CircuSWay
 • Flavaz – Easy Peasy Lemon Squeezy
 • Groovz – Game On
 • Steppaz – Milky Way
 • Joyz – Healing
 • Uniquez – Interlinked
 • Harmoniez – Zachraňme planetu
 • Dragonz – Ametyst
 • Swaggaz – Insomnia

Taneční soutěže roku 2024

V roce 2024 jsme se zúčastnili celkem 17 tanečních soutěží. Žádný tanečník samozřejmě nebyl na všech (už proto, že se některé taneční soutěže navzájem časově překrývají), nejvíce jich již tradičně absolvoval juniorský tým Flavaz a letos nový dospělácký tým Dragonz. Naopak dětské skupiny a skupiny začínajících tanečníků mají soutěží spíše méně než více.

Protože máme rádi všeobecný přehled a nebráníme se účasti na nových akcích, vyzkoušeli jsme letos poprvé soutěže jako Dance World Cup (jehož světové finále se letos poprvé konalo v České republice) nebo Best Of The Best. Vůbec poprvé jsme se soutěžně podívali do Jihlavy, jinak jsme ale navštěvovali známá místa. Díky postupům na celorepubliková finále jsme letos nejčastěji tancovali v Praze, následovalo Brno a po přesunu regionálního kola Czech Dance Masters také Přerov.

Jestli se chcete podívat, jak jsme se na jednotlivých soutěžích bavili, mrkněte na Instagram do našich Reels nebo na YouTube do našich Shorts. Tady jsou alespoň tři ukázky:

Taneční sezóna je plná různých akcí

Teď to možná vypadá, že taneční sezóna jsou jen taneční soutěže, ale tak tomu zdaleka není. Během roku se tanečníci účastní i mnoha jiných akcí. Loni jsme začali seznamovacím víkendem, v rámci kterého měli tanečníci za úkol plnit výzvy v různých částech Olomouce. Pro nové tanečníky, kteří zároveň nastoupili do prvního ročníku na UPOL, to tak byla zároveň i poznávací mise. Kromě toho byly na programu různé seznamovací hry a pro děti také výlet do ZOO.

Během podzimu za námi do Olomouce přijeli skvělí externí lektoři, kteří nám pomohli se v tanci dále rozvíjet: Fuki, Carlos, KateSun nebo Niki Ivkovič. A zapomenout nesmíme ani na Verču z Beat Upu, která absolvovala několik lekcí s juniorskými a dospěláckými týmy. Všem moc děkujeme.

Do víkendového programu se vrátil i náš 331 Family Battle, v rámci kterého se soutěžilo v kategoriích Hip Hop 1×1, House Dance 1×1 a Allstyle 3×3. Pamatujete si ještě, komu se loni na podzim dařilo?

  Vítězové 331 Family Battlu 2023:

 • Hip Hop děti 1×1: Terka / Lil´Gangstas
 • Hip Hop junioři 1×1: Kája / Flavaz
 • Hip Hop dospělí 1×1: Tera / Dragonz
 • House Dance 1×1: Tera / Dragonz
 • Allstyle 3×3: Blahy, Lengi, Ariel / Dragonz

Velkou battlovou zkušeností pro mnoho tanečníků byl také T-Bass Cup v Hradci Králové, který jsme loni navštívili hned dvakrát. Vyrazili jsme také do Brna na českou kvalifikaci World Of Dance, prestižní taneční soutěž, jehož finále proběhne koncem července v Los Angeles (USA). V ČR se kvalifikace konala vůbec poprvé, takže u toho jsme nemohli chybět. Stejně tak jsme nemohli chybět u restartu SDK Europe, který se letos konal poprvé po pětileté pauze. Tenhle taneční kemp plný zahraničních tanečních hvězd asi není třeba nikomu představovat, jeho první ročník se totiž konal už v roce 2004.

Pro rodiče, kamarády a fanoušky 331 Dance Studia Olomouc jsme v uplynulé taneční sezóně zorganizovali dvě taneční představení, a to vánoční 331 Xmass Show a závěrečnou 331 Dance Show v Letním kině. Obě akce měly vynikající atmosféru, takže ještě jednou moc děkujeme všem, kteří na ně dorazili.

A abychom nezapomněli, do výčtu akcí určitě také patří letní taneční tábor 331 Dance Summer nebo taneční soustředění 331 Dance Kemp. Na obě akce se samozřejmě můžete těšit i toto léto.

Zkrátka a dobře, každá taneční sezóna je plná nejrůznějších akcí a ta letošní nebyla výjimkou. Tanečníci se s námi určitě nenudí, mají možnost se potkávat, vzdělávat, inspirovat a bavit se i mimo vlastní pravidelné tréninky.

Letošní sezóna pro mě byla třetí v pozici lektorky a instruktorky a zatím ta nejzajímavější. Měla jsem dva úžasné týmy skvělých holek, které se postupem času staly mojí velkou podporou a mými kamarádkami. Tréninky jsem si vždy užila a bylo krásné vidět, jak si i úplné začátečnice budují vztah a cit k tanci.

Soutěže pro mě byly obrovskou zkušeností ve zvládání stresových situací a ukázaly mi, jaké to je mít zodpovědnost za velkou skupinu. Contemporary je tanec, kde propojení všech členů týmu hraje velkou roli a přestože to nebylo vždy lehké, holky se dokázaly napojit jedna na druhou, což se pak projevovalo na jejich skvělých výsledcích na všech soutěžích. Nikdy to na soutěžích nevzdaly, za což jsem jim moc vděčná.

Celkově jsem si tuto taneční sezónu moc užila a těším se na všechny nadcházející sezóny v 331 Family!
Ivča, lektorka Contemporary Juniors

Přípravy na taneční sezónu 2024/2025

Jedna taneční sezóna je za námi a další před námi. Už dávno proto začaly přípravy na tu v pořadí čtrnáctou. Do každé taneční sezóny se snažíme vstoupit s něčím novým, abychom se stále posouvali. Často proto s lektory přemýšlíme, co a jak vylepšit, jak pomoci tanečníkům rychleji se zlepšovat, více se bavit, jak některé věci zjednodušit, atd.

I letos se můžete těšit na několik novinek. Tou asi na první pohled nejvýraznější je, že jsme od sebe vizuálně oddělili soutěžní taneční skupiny a nesoutěžní taneční kurzy. Každý nový tanečník si tak hned na začátku může vybrat, jestli v následující taneční sezóně bude nebo nebude chtít připravovat soutěžní choreografii a účastnit se tanečních soutěží. Nesoutěžní taneční kurzy byly vždy určené především tanečníkům, kteří z nějakého důvodu už soutěžit nechtějí, letos jsme na vaše přání do nabídky kurzu ale zařadili také lekce pro ty, kteří soutěžit naopak ještě nechtějí. Otevíráme proto tzv. přípravky pro děti od 9 let, a to Streetdance přípravku a Contemporary přípravku.

Soutěžní taneční skupiny jsou rozděleny podle věku na mini, děti, juniory a dospělé, v každé věkové kategorii pak máme několik tanečních skupin odlišených podle aktuálních tanečních zkušeností a dovedností. Nově vznikající taneční skupinou pro taneční sezónu 2024/2025 jsou Mystiquez („dospělácký“ tým Contemporary Adults).

Kromě toho máme připravenou několik drobnějších novinek, u kterých věříme, že potěší všechny tanečníky. Patří mezi ně např. nový taneční sál pro kurzy Streetdance Styles a Contemporary Styles, vylepšený systém tréninků pro výběrové týmy, atd. Jako tradičně se i tentokrát s některými novinkami se budou tanečníci setkávat až v průběhu taneční sezóny.

Pokud uvažujete nad tím, že od příští taneční sezóny začnete tancovat, právě teď je ten nejvhodnější čas. Vyberte si zaměření (Street Dance, Contemporary Dance nebo Fitness Dance), rozhodněte se, zda zvolit soutěžní taneční skupinu nebo nesoutěžní taneční kurz a přidejte se k naší taneční rodině #331family. Na všechny se moc těšíme!

Letošní sezónu bych zhodnotila jako velmi úspěšnou. Celkově padlo nejvíce medailových umístění, ale jen o tom ten úspěch určitě není :-) Proč ji vnímám jako úspěšnou, je hlavně fakt, že se posouváme stále dál a dál na prestižních soutěžích, jako je Czech Dance Masters, nebo naše nová zkušenost – Best of the Best. Celkově mě letos zaujal systém hodnocení, a taky různá úroveň soutěží – myslím, že letošní sezóna byla co se týče soutěží nejpestřejší. Právě díky tomu můžeme mít do budoucna větší rozhled a vybírat si ty, které nám sedí nejvíce.

Ale ať pořád jen nechválím … Docházka u týmů v období soutěží je občas hodně chabá :-) Pokud to čtete, tak zlepšit! Je třeba pořád makat.
Fuffy, lektorka Streetdance Adults

Na závěr …

Pokud jste dočetli až sem, děkujeme :-) Naše třináctá taneční sezóna byla zkrátka plná akcí a zážitků, které nejdou jednoduše shrnout do jednoho krátkého odstavce. Víme, že nejen my, ale i naši tanečníci na ně rádi vzpomínají, proto už se moc těšíme, co nám přinese taneční sezóna s číslem 14. Užijte si léto a těšíme se na všechny! :-)

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články