Úvod » Taneční styly » Taneční styl BREAK DANCE (B-Boying, Breaking)

Taneční styl BREAK DANCE (B-Boying, Breaking)

Break Dance (správně B-Boying nebo Breaking) je původní hiphopový tanec, jeden ze čtyř základních elementů hiphopové kultury. Kde jej tancovat v Olomouci?

Taneční styl Break Dance | 331 Dance Studio Olomouc

Co je to Break Dance

Break Dance je komerční označení tanečního stylu B-Boying (Breaking), které prosadily mainstreamová média. Označení B-boying pravděpodobně vzniklo zkomolením afrického slova “Boioing”, což znamená “hop, skok”. Úplně na počátku se ale tomuto tanečnímu stylu říkalo Rocking.

Jde o původní hiphopový tanec, jeden ze čtyř základních elementů hiphopové kultury. Vznikl v 70. letech mezi afro-americkou mládeží v Jižním Bronxu v New Yorku. Hnacím motorem tohoto tance byl především “otec hip hopu” Clive Campbell aka Dj Kool Herc, který stvořil breakbeat (hudba, na kterou se Break Dance tancuje). Velký historický vliv zde ale má např. i James Brown a jeho songy “Popcorn” (1969) a “Get On The Good Foot” (1972).

Mezi průkopníky tohoto tanečního stylu patří Richard „Crazy Legs“ Colon nebo Kenneth „Ken Swift“ Gabbert, oba z Rock Steady Crew.

Pod Break Dance se řadí několik dalších tanečních stylů, jedná se o Toprock, Uprock, Footwork, Power moves a Freezes. Někteří tanečníci také přebírají prvky i z bojových umění či bojového tance Capoeira.

Kurzy tanečního stylu Break Dance v Olomouci

Chcete se naučit tancovat? V Olomouci si můžete vybrat z několika tanečních kurzů, které organizuje 331 Dance Studio Olomouc. Jsou určeny pro děti i dospělé, pro úplné začátečníky i pokročilé tanečníky.

Streetdance Kids

Streetdance Juniors

Streetdance Adults

Streetdance Styles

Články nejen o tanečním stylu Break Dance

Zajímáte se o Break Dance (B-boying, Breaking)? Na našem blogu najdete spoustu článků o tomto tanečním stylu – novinky, zajímavosti, taneční videa, atd.