O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Jak probíhá soutěžní sezóna 2019 v 331 Dance Studiu Olomouc? Které choreografie jsou zatím nejúspěšnější? To vám prozradíme v následujícím článku …

Nové články v poslední době na našem blogu moc nepřibývají a my se tímto všem čtenářům moc omlouváme. Důvod jste už asi pochopili z nadpisu tohoto článku. Soutěžní sezóna je opravdu v plném proudu, každý víkend trávíme na nějaké soutěži, někdy i na dvou, takže na psaní článků tolik času nezbývá. Dnes se ale s vámi chceme podělit o to, jak ty letošní soutěže vlastně probíhají.

Momentálně máme za sebou devět tanečních soutěží. Tancovali jsme v Bystřici pod Hostýnem, v České Třebové, ve Zlíně, 2x v Prostějově, v Praze, v Zubří, v Olomouci a v Uničově. Naopak nás čeká ještě Hradec Králové, Brno, Praha a Olomouc. Ne všechny týmy pochopitelně jezdí na všechny soutěže, ale pravidelně se střídají.

Pojďme se podívat na to, co je na letošní soutěžní sezóně nej …

1. nej: Nejpilnější týmy

Co do počtu soutěží jsou zatím nejpilnější dětský tým Lil´Gangstas a dospělácký tým Warrirorz. Oba týmy navštívili už šest soutěží, na kterých dohromady vybojovali stejný počet medailových umístění. Na opačném konci pomyslného žebříčku je pak tým Mini Monkeys, který na své premiérové vystoupení ještě čeká.

Představily se už i oba nové týmy, které v 331 Dance Studiu Olomouc fungují od letošní taneční sezóny. Dětský tým Lil´Monstas s choreografií Creepy Cute a juniorský tým Catchaz s choreografií 42. Catchaz si dokonce už vyzkoušeli, jaké je to umístit se na stupních vítězů, navíc (stejně jako několik dalších týmů) vybojovali postup do pražské Lucerny na Mia Finals.

2. nej: Nejoblíbenější soutěže

Jak se komu na dané soutěži líbí, to je velmi individuální. Někdo v hodnocení bere v potaz případný úspěch či neúspěch, někdo hodnotí pouze organizaci. Podle naší ankety na Instagramu se názory na nejoblíbenější soutěž opravdu velmi různí. Tanečníci však nejčastěji zmiňovali Mia Festival v Olomouci, Motion & Emotions v Uničově nebo Czech Dance Tour v Prostějově.

To lektoři mají na stejnou otázku úplně jiný názor. Jednoznačně nejlepší soutěží, kterou jsme zatím absolvovali, byl podle nich Original Street Dance Cup v Praze. Této akce se ale zúčastnily pouze dva týmy (Swaggaz a Flavaz), proto je pochopitelné, že mezi tanečníky takovou podporu nemá. Další soutěží, kterou lektoři zmiňovali, byl i Českotřebovský taneční pohár v České Třebové.

3. nej: Nejúspěšnější soutěže

Nejúspěšnější soutěží se stala hned ta premiérová v Bystřici pod Hostýnem. Ze soutěže O včelínský taneční pohár totiž ani jeden tým neodjel bez medailí. Warriorz brali zlato, Steppaz, Catchaz a Lil´Heroes bronz.

Úspěšná byla ale i soutěž v České Třebové, kde sice na Swaggaz zbyla až tzv. bramborová medaile v profi kategorii, bylo to ale po tom, co porazili všechny týmy v kategorii basic. Lil´Gangstas si z této soutěže odvezli stříbro, Flavaz pak dokonce zlato.

4. nej: Nejoblíbenější choreografie

Na Instagramu jsme se vás ptali i na letošní nejoblíbenější choreografie 331 Dance Studia Olomouc. Zmínili jste choreografie Plastový oceán, Sweet Like A Candy nebo Rich. U naprosté většiny z vás šlo ale vyloženě o souboj dvou choreografií – Kult od Flavaz a Radioactive od Swaggaz. O kousek úspěšnější byla v anketě první z nich.

5. nej: Nejúspěšnější choreografie

5 soutěží, 4x zlaté medaile a 37 poražených týmů. To je skoro až neuvěřitelná bilance juniorského týmu Flavaz a choreografie Kult. Jen pro představu, druhý nejúspěšnější tým, co se týče počtu poražených soupeřů, je Lil´Gangstas. Ten absolvoval o jednu soutěž víc než Flavaz a na kontě má 17 poražených týmů.

Choreografie Kult je tak nejen zatím nejúspěšnější choreografií letošní soutěžní sezóny, ale jde také o nejúspěšnější choreografii v historii 331 Dance Studia Olomouc. Žádná jiná choreografie totiž nezískala během soutěžní sezóny čtyři vítězství.

A proč je tak úspěšná? Na názor jsme se zeptali tanečnice Fuffy: „Všichni do toho dáváme strašně moc energie a stále se pohybujeme. Je to akční choreografie, proto to diváky tak baví. Taky si myslím, že se nám spolu dobře tancuje a máme stejnou motivaci, a to stále se zlepšovat.“

Ještě nekončíme, soutěžní sezóna pokračuje

Na celkové hodnocení letošní soutěžní sezóny si ještě budete muset počkat. Čekají nás totiž ještě soutěže v Hradci Králové, Brně, Praze a Olomouci. Držte nám pěsti a nezapomeňte se všechny choreografie přijít podívat 15. června do Divadla na Šantovce, kde proběhne naše 331 Dance Show :-)

Sledujte náš Youtube kanál, na kterém pravidelně zveřejňujeme videa jednotlivých choreografií ze všech tanečních soutěží.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články