O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 21 ledna, 2021 .

Taneční skupina Rytmus Olomouc, která se věnuje disco dance a show dance, v letošním roce oslavila 30 let své existence. Na oslavě tohoto výročí ale nechyběli ani tanečníci a tanečnice z 331 Dance Studia Olomouc.

Taneční skupinu Rytmus Olomouc založila v roce 1986 Táňa Randová jako zájmový kroužek odborného učiliště Prior Olomouc. Ten se původně věnoval modernímu a scénickému tanci, ale doménou taneční skupiny se postupně staly taneční styly disco dance a show dance. Za 30 let existence má za sebou Rytmus spoustu úspěchů včetně několika finálových umístění na Mistrovství ČR i účastí na Mistrovství světa.

Více než dvouhodinová oslava ve sportovní hale Gymnázia Čajkovského byla opravdu velkoleopá. Tanečníci z Rytmusu Olomouc předvedli všechny své taneční formace, nechyběla sóla, dua, ani speciální choreografie připravené pro toto vystoupení. A nechyběli jsme ani my. Jako speciálně pozvaní hosté totiž vystoupili tanečníci a tanečnice 331 Dance Studia Olomouc s choreografiemi Člověče (street dance formace dětí), Vesmírná prda (street dance formace juniorů) a Back To The 90s (street dance formace dospělých). V Rytmusu se totiž pouličnímu tanci v současné době nikdo nevěnuje, takže šlo o zajímavé zpestření celého odpoledne.

V taneční skupině Rytmus začínal i zakladatel 331 Dance Studia Olomouc

Poměrně dlouho dobu strávil v taneční skupině Rytmus Olomouc i Dejv Zapletal, vedoucí a zakladatel 331 Dance Studia Olomouc.

Na Rytmus vzpomínám rád. Chvíli jsem byl v juniorech, ale poměrně brzo jsem přešel do „dospěláků“. Tam jsem byl ale s přehledem nejmladší, takovej ten „přines tohle, odnes tamto“ :) Ale naučil jsem se opravdu hodně. No a pak z ničeho nic jsem tam byl skoro nejstarší :) Těch asi 10 let v Rytmusu fakt uteklo jako voda.

Dejv se v Rytmusu nejdříve věnoval disco dance a show dance, později objevil Hip Hop. Pod jeho vedením vznikla v roce 1998 vůbec první olomoucká hiphopová formace s názvem „W“. Šlo o mix písniček od Willa Smithe, kterého měl už tenkrát v oblibě.

Když někomu řeknu, že jsem tancoval disco, tak se začne smát. Jenže disco tenkrát a dnes, to jsou dvě úplně jiné taneční disciplíny. Hodně se tancovalo na tehdejší house music nebo twostep, bylo pomalejší, rytmicky zajímavější a rozhodně pohodovější. A díky hudebním interpretům jako C&C Music Factory, na které se (dnes trochu nepochopitelně) tancovalo právě disco, jsem vlastně objevil hip hop.

Dejv má z tohoto období mj. i titul Mistra ČR v disco show. Postupně se však stále více zajímal o Hip Hop, vedl vlastní hiphopové tréninky a postavil další dvě soutěžní hiphopové choregrafie Will-e-nnium a Namleto!

Taneční skupinou Rytmus Olomouc za 30 let její existence prošlo nespočet tanečníků, někteří zůstali opravdu dlouho, jiní kratší dobu. Kromě Dejva vzpomíná na tuto taneční skupinu také Zuzka, lektorka tanečních kroužků pro nejmenší děti – Streetdance Baby a Streetdance Mini, ale i někteří další tanečníci, kteří navštěvují naše taneční kurzy.

Děkujeme Táni Randové a taneční skupině Rytmus Olomouc za pozvání a přejeme dalších úspěšných 30 let!

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články