O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Taneční soutěž v olomoucké Galerii Šantovka čeká třetí ročník. Těšit se můžete na soutěž choreografií i hip hop battle 1×1.

Šantovka Dance Contest už třetím rokem neodmyslitelně patří k Veletrhu zájmových kroužků, který probíhá vždy druhý zářijový víkend v olomouckém obchodním centru Galerie Šantovka. Tato taneční soutěž, jejíž spoluorganizátorem je 331 Dance Studio Olomouc, se každým ročníkem rozrůstá. Loni se z akce stala dvoudenní záležitost, přibyl totiž Hip Hop Battle 1×1, letos se rozšíření dočká soutěž choreografií. Nově proběhne i v dětské věkové kategorii (děti do 11 let).

Sobota 8.9.2018 bude patřit tanečním choreografiím

Už od prvního ročníku Šantovka Dance Contestu tvoří základ této akce přehlídka choreografií bez ohledu na taneční styl. Právě v tom je tato taneční soutěž jedinečná. Nezáleží totiž na tom, kterému tanečnímu stylu se věnujete, prezentovat se můžete s hiphopovou choreografií stejně jako s choreografií irských tanců. Vedle Street Dance jsou tak každoročně k vidění baletní vystoupení, moderní / scénický tanec, lidové tance, společenské tance, disco dance, orientální tance, atd. Právě tato kombinace je velmi zajímavá pro diváky, kterým se v jednu chvíli a na jednom místě představí několik různě zaměřených taneční škol a skupin.

Novinkou pro letošní ročník je rozdělení soutěže do třech věkových kategorií tak, aby děti nemusely soutěžit s dospělými, atd. Šantovka Dance Contest tedy proběhne v kategoriích:

  • U11 (děti do 11 let)
  • U15 (junioři do 15 let)
  • 16+ (dospělí ve věku 16 a více let)

Pro nejlepší choreografii v každé věkové kategorii je připravený speciální pohár, pro tři nejlepší v každé věkové kategorii pak věcné ceny, diplomy a pro dospělé tanečníky také prize money. Taneční soutěž choreografií startuje v přízemí obchodního centra Galerie Šantovka v sobotu 8. září 2018 v 10:00 hod.

Neděle 9.9.2018 bude ve znamení Hip Hopu

Loňská premiéra Hip Hop Battlu 1×1 měla velký úspěch nejen u tanečníků, ale i u diváků, kteří do olomoucké Galerie Šantovka dorazili. Nebyl tedy žádný důvod, proč jej do programu nezařadit také letos. Těšit se tedy můžete na hiphopové „souboje“ dětí a juniorů, stejně jako dospělých.

  • U15 (děti a junioři do 15 let)
  • 16+ (dospělí ve věku 16 a více let)

Pro tři nejlepší tanečníky v obou kategoriích jsou připraveny věcné ceny, diplomy a v případě kategorie 16+ také prize money. A pro oba vítěze samozřejmě také krásné poháry. Hip Hop Battle 1×1 startuje druhý víkendový den, tj. v neděli 9. září 2018 v 10:00 hod. v přízemí obchodního centra Galerie Šantovka.

Taneční soutěž, které se může zúčastnit každý

Šantovka Dance Contest je opravdu taneční soutěž, do které se může přihlásit každý. Choreografie jsou určeny pro 2-15 tanečníků, kteří předvedou jakýkoliv taneční styl. Jedinou podmínkou je mít vlastní hudbu v délce 2-4 minuty. Určitě se nemusí bát přihlásit ani úplní začátečníci, jak už bylo řečeno, jedná se především o přehlídku a možnost zatancovat si přímo v Šantovce. Hip Hop Battle je pak určený všem, kteří si chtějí „zablbnout“ v hiphopových rytmech. Ty bude mít na starosti stejně jako v loňském roce skvělý Dj Bart.

Podrobnosti o Šantovka Dance Contestu najdete na www.331.cz/santovka-dance-contest, stejně jako online formulář, prostřednictvím kterého se do obou soutěží můžete přihlásit.

331 Dance Studio Olomouc na Šantovka Dance Contestu

2017: 1. místo 16+: Transformers 2k17 (Swaggaz)
2017: 3. místo U15: Harley Queen (Flavaz)
2016: 3. místo U15: Člověče (Lil´Gangstas)

Šantovka Dance Contest 2018

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články