O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Všichni ze Steppaz tvoří jeden tým a titul Tanečník měsíce by věnovala každému. Co dalšího prozradila oceněná tanečnice Klárka?

V květnu ocenění Tanečník měsíce doputovalo do juniorského týmu Steppaz, který funguje teprve prvním rokem a tancují v něm v drtivé většině úplní začátečníci. Přesto v něm objevíte několik výrazných tanečnic, které dost možná čeká slibná taneční budoucnost. Jednou z nich je určitě i Klárka, která se stala pátou letošní oceněnou tanečnicí v 331 Dance Studiu Olomouc, tedy tanečnicí měsíce května 2018. Gratulujeme!

Stejně jako ostatním oceněným tanečníkům jsme i Klárce položili pár otázek, ať se o ní něco dozvíte :-)

Klárka: Ze Steppaz se stala hodně dobrá parta

Ahoj Klárko. Jak dlouho tancuješ a co tě k tancování přivedlo?

Jako malá jsem tancovala aerobic, ten mě ale už nebavil, a tak jsem přestala. Tancování mi časem začalo chybět, kamarádka mi doporučila 331 Dance Studio Olomouc, já jsem neváhala a zkusila to. Mám tady teď za sebou první rok.

Co se ti na tancování vlastně líbí?

Na tancování mě asi nejvíce baví soutěže a to, že si na nich s ostatními týmy 331 Dance Studia Olomouc fandíme.

Jsi členkou juniorskěho týmu Steppaz, který vznikl teprve před rokem. Byl to náročný rok, když se sešli v naprosté většině jenom začátečníci?

Jelikož jsme se ze začátku moc neznali a v tancování jsme byli skoro všichni úplní nováčci, tak to bylo asi pro všechny trochu těžké. Během roku jsme se začali postupně zlepšovat, za což vděčíme hlavně našim trenérům – Nikče a Dejvovi. Stala se z nás hodně dobrá parta.

Jak teda hodnotíš svou první taneční sezónu v 331 Dance Studiu Olomouc?

Přiznám se, že ze začátku jsem úplně nevěděla, do čeho jdu, ale postupem času mě tancování začalo bavit. Určitě v tom chci pokračovat i dál.

Ještě k soutěžím s vaší choreografií H2O. Byla jsi před vystoupeními nervózní? A na které taneční soutěži se ti nejvíc líbilo?

Moc jsem se na vystoupení těšila, ale nervózní jsem překvapivě nebyla. A ze všech soutěží, kterých jsme se zúčastnili, se mi nejvíce líbil Mia Festival – kvůli skvělé atmosféře. Ale samozřejmě taky Olomoucký talent, kde jsme skončili na třetím místě :-)

Sledovala jsi na soutěžích i ostatní týmy z 331 Dance Studia Olomouc?

No jistě, jsme jedna taneční škola …, jeden tým …, prostě 331 :-) Kdykoliv jsme na soutěžích měli čas a nic netrénovali, sledovali jsme a fandili ostatním 331 týmům. Nejvíce se mi líbila dokonalá choreografie Lost Inside od dalšího juniorského týmu Flavaz, ale taky Jump & Fly od Swaggaz.

A sleduješ taneční dění i jinak?

Poslední dobou jsem si hodně oblíbila taneční školu Saskia’s Dansschool, kterou pravidelně sleduji na YouTube. Líbí se mi jejich taneční styl a choreografie.

Získala jsi titul tanečnice měsíce května, kromě toho už navždy budeš první oceněná z týmu Steppaz. Překvapilo tě to? Proč myslíš, že jsi toto ocenění získala?

Ocenění Tanečník měsíce mě překvapilo a zároveň hodně potěšilo. Ale jsme jeden tým a myslím si, že toto ocenění by si zasloužila každá z nás. Nedokážu odpovědět na to, proč jsem toto ocenění získala zrovna já. Můžu jen říct že mě tancování baví a naplňuje.

Ty ale kromě tancování taky sportuješ. Prozradíš čtenářům, co dalšího tě kromě tance baví?

Kromě tancování se intenzivně věnuji i cyklistice a běhání. V uplynulých dvou letech jsem se zúčastnila hned několika závodů. Rekreačně se pak věnuji plavání, bruslení nebo lyžování.

Děkujeme za rozhovor a přejeme spoustu dalších úspěchů. Nejen tanečních :-)

Tanečník měsíce května 2018 v 331 Dance Studiu Olomouc: Klárka z tanečního týmu Streetdance Juniors Steppaz
Přečtěte si i rozhovory s dalšími tanečníky měsíce:

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články