O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Taneční tábor 331 Dance Summer proběhl v Olomouci už potřetí. Pojďme se společně podívat, jak jej hodnotí nejen lektorky, ale i samotné děti.

Poslední červencový den přivítaly lektorky Kej, Tessa a Domča skupinku 22 dětí na příměstském tanečním táboře 331 Dance Summer. Ten jsme letos zorganizovali už potřetí. Ať už se děti navzájem znaly z tanečních kurzů, přišly se sourozencem nebo jen zkoušely novou pohybovou aktivitu, do konce týdne se skamarádily a staly se super partou.

Taneční tábor? To je přece hlavně tanec

Během týdne proběhlo celkem 12 tanečních lekcí ve 3 základních tanečních stylech spadajících pod Street Dance: Hip Hop, House Dance a Dancehall. Během nich se děti učily techniku tance, základní kroky a jejich názvy, ale také krátkou choreografii, kterou na závěrečném vystoupení předvedly rodičům.

„Na závěrečné vystoupení se vždycky hrozně těším, protože na rozdíl od rodičů, kteří vidí choreografii poprvé a možná i naposled, já můžu sledovat její pokrok. Je super vidět, jak tanec děti baví, jak je spojuje a že se na táboře i něco naučily,“ prozradila Tessa, lektorka dětských týmů Lil´Gangstas a Groovz.

Děti čekal i bohatý doprovodný program plný her a soutěží

Celkový program tanečního tábora lektorky sestavily tak, aby si děti nepřipadaly jako ve škole. Naopak se v rámci rozvrhu mohly těšit na tu dobu, kdy se budou hrát hry, a věděly, že po tréninku přijde i odměna.

Kej, lektorka dětského týmu Lil´Heroes, nám prozradila, co by podle ní nemělo na příměstském táboře chybět: „Určitě program. Děti tohoto věku potřebují daný časový rozvrh, aby si zvykly na určitou disciplínu. Věděly, kdy je potřeba trénovat a kdy je čas na to si povídat. Ale taky by tam neměla chybět dobrá atmosféra, aby se děti cítily dobře a nebály se svěřit vedoucím s problémem, kdyby bylo potřeba.“

Kromě tancování byl prostor věnován taky hrám a soutěžím všeho druhu, ať už v tělocvičně nebo během výletu do Hluboček a Radíkova. Jako tradičně se děti rozdělily do dvou týmů neboli, jak s oblibou ve Street Dance říkáme, crews. Společnými silami pak celý týden sbíraly body v kategoriích spolupráce, kreativita, aktivita a výdrž. Vítěznou crew čekala na konci tábora sladká odměna.

Vzhledem k různorodému věku dětí je třeba mít individuální přístup

Tentokrát se nám na tanečním táboře 331 Dance Summer sešly různé věkové skupiny a taneční pokročilosti. Pro lektorky nikdy není jednoduché připravit program i jednotlivé taneční lekce dopředu, proto často mají víc variant a někdy nechají děti samy vybrat, která z nich se jim nejvíc líbí.

„Předškoláky musíte namotivovat, aby pracovali, a více zařazujeme hry i do samotných lekcí. Děti školního věku jsou většinou aktivnější na tanečních lekcích, už mají větší disciplínu a chtějí se učit novým tanečním krokům. A protože školní děti normálně netrénuji, tak to pro mě byla super nová zkušenost,“ popisuje další z lektorek Domča (v průběhu taneční sezóny má na starosti tým Mini Stars) svůj zážitek s prácí s dětmi školního věku.

Stejně je to i u tanečních stylů a kroků. Zkrátka někomu se líbí to a někomu zas ono, ale nejdůležitější je, aby si tancování užili všichni.

331 Dance Summer 2017

Jak hodnotí 331 Dance Summer tanečníci?

A jak příměstský taneční tábor prožili samotní tanečníci? Zeptali jsme se třech z nich.

Anetka, 13 let: „Asi nejvíc se mi líbil House Dance. I když mě většinou moc nebaví, tak jsem si ho díky táboru oblíbila a moc se mi líbila ta sestava.“

Natálka, 9 let: „Mně se nejvíc líbil krok Delete Dem z Dancehallu. Je to super pohyb.“

Kája, 10 let: „Nejvíc mě bavila choroška. A pak taky hry, kde jsme museli něco hledat. Třeba písmenka.“

Jak hodnotí 331 Dance Summer rodiče?

I když nikdo z rodičů na táboře pochopitelně nebyl (kromě závěrečného vystoupení), zajímal nás i jejich názor. S čím děti chodily domů, co o táboře prozradily a co se vlastně naučily? Ze všech pozitivních odpovědí (za všechny děkujeme) vybíráme tu od paní Horylové.

„Minulý týden absolvovaly příměstský taneční tábor moje dvě dcerky. Každý den chodily s nadšením domů, co se naučily, ale přede mnou pečlivě tajily, co vlastně už umí. O to větší překvapení pro mě bylo, když jsem se na závěrečné vystoupení přišla podívat. Byla jsem nadšená a holky chválila. I nadále každý den slýchám melodie, na které jste nacvičovali, a většina našich známých postupně shlédne vystoupení alespoň v dvojčlenném seskupení naživo. Holky chodily domů příjemně unavené z celodenního programu.“

Už máte program na léto 2018? My ano :-)

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří se příměstského tanečního tábora 331 Dance Summer zúčastnili. Uvidíme se zase za rok, a to hned ve dvou termínech. Takže pokud už si pomalu chcete začít plánovat dovolenou na rok 2018, určitě vynechte alespoň jeden z následujících týdnů:

  • 331 Dance Summer 2018, turnus I.: 30. července – 3. srpna 2018
  • 331 Dance Summer 2018, turnus II.: 6. – 10. srpna 2018

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články