FAQ | Často kladené dotazy

Máte jakékoliv dotazy k našim tanečním kroužkům, tanečním kurzům nebo jiným akcím? Tady jsou odpovědi …

Taneční kurzy

Jaký taneční kurz si mám vybrat?

Při volbě taneční kurzu doporučujeme následující postup:
1) Nejdříve se rozhodněte, jestli se chcete věnovat Street Dance (pouličnímu tanci) nebo Contemporary Dance (modernímu tanci).
2) Potom si zvolte taneční kurz podle věku (resp. podle roku narození).
3) Pokud si nebudete vědět rady, neváhejte se nám ozvat. Buď formulářem v zápatí stránky nebo jakýmkoliv jiným způsobem.

Tancování mě láká, ale opravdu to zvládnu? Nebude se mi nikdo smát?

Smát se opravdu nikdo nikomu nebude! Nejsme výběrová taneční skupina a prosazujeme názor, že tancovat může opravdu každý. Záleží na jediné věci, a to, jestli vás tancování bude bavit. Pokud se Street Dance / Contemporary Dance nemáte žádné zkušenosti, počítejte s tím, že několik úvodních lekcí bude náročnějších. Nikomu to nešlo hned a tento počáteční nezvyk je třeba překonat. Rozhodně by ale byla chyba to hned vzdát. Důležité je nebát se :-)

Jak rozlišujete začínající a pokročilé tanečníky?

V každé věkové kategorii u nás působí týmy začátečníků i pokročilejších tanečníků. Noví zájemci se vždy přihlašují do začátečnického týmu. Pokud však uvidíme, že by se někdo hodil spíše k pokročilejším tanečníkům, navrhneme hned během prvních tréninků jeho přesun.

Kolik lekcí proběhne během jedné taneční sezóny?

Taneční sezóna probíhá v období 9. 9. 2019 – 14. 6. 2020 a je podobně jako školní rok rozdělena na dvě pololetí (září – leden, únor – červen). Lekce probíhají v tomto období každý týden s výjimkou státních svátků, školních prázdnin a volného týdne mezi oběma semestry. Celkově se tedy můžete těšit na cca 34 – 36 lekcí během taneční sezóny. Pokud by lekce z jakýchkoliv dopředu nepředvídatelných důvodů nemohla proběhnout, bude po dohodě s tanečníky/rodiči nahrazena.

Mohu si přijít lekci vyzkoušet?

První týden každé taneční sezóny u nás probíhají tzv. ukázkové lekce. Můžete se přijít podívat, vyzkoušet, na vše se zeptat. Upozorňujeme ale, v minulosti se nám už mnohokrát stalo, že v době konání ukázkové lekce byly už některé taneční kurzy plně obsazeny. Proto pokud máte opravdu zájem, doporučujeme nečekat a přihlásit se co nejdříve.

Mohu se jako rodič přijít podívat na trénink svého dítěte?

Pro rodiče jsou vyhrazeny speciální lekce (úvodní, vánoční, atd.), o kterých Vás budeme předem informovat. Během klasických tréninků účast rodičů nedoporučujeme, a to z důvodu soustředění dítěte.

Chtěl bych se přihlásit, ale nebudu jediný kluk?

Pravdou je, že holky (dívky, ženy) mají cca 70% převahu. A to nejen na našich tanečních kurzech, ale v taneční komunitě všeobecně. Dostat kluky k tancování totiž není někdy nejjednodušší. A to i přesto, že většinu tanečních stylů, které dnes označujeme jako Street Dance, vymysleli právě kluci a v tancování jsou všeobecně úspěšnější. Takže borci, mrkněte se, jak to vypadá, když tancují kluci, a nebojte se k nám přidat :-)

Kurz jsem navštěvoval/a loni, má smysl se na něj znovu přihlašovat?

Určitě. Další taneční sezóna posune každého tanečníka zase o kus dál, protože je v plánu výuka nových prvků a technik, nových choreografií a také někteří noví lektoři. Jinými slovy, žádná lekce není stejná jako kterákoliv z předchozích. Nikdy neučíme žádnou vazbu dvakrát.

Je možné se dohlásit, i když taneční kurz už začal?

Ano, ovšem za předpokladu, že je v kurzu ještě volné místo. Aktuální obsazenost lze zjistit na stránce každého tanečního kurzu.

Jak finančně náročná je účast na tanečních soutěžích?

Snažíme se, aby byla finanční zátěž co nejmenší. Naši tanečníci si na rozdíl od jiných tanečních škol nemusí kupovat drahé kostýmy, nehradí členské poplatky v tanečních organizacích, drahé startovné ani cestovné do vzdálených měst. Náklady na soutěže jsou cca 500 – 800 Kč za kostým + 150 – 300 Kč za každou soutěž (startovné, cestovné). Počet soutěží závisí na věkové kategorii a také domluvě s tanečníky, příp. rodiči. V loňské taneční sezóně jich bylo 2 – 8 (menší dětí a začátečníci se účastní méně soutěží než dospělí a pokročilí tanečníci).

Je možné u vás tancovat a soutěží se neúčastnit?

Ano. U každého tanečního kurzu se dočtete, zda jde o složku soutěžní, nesoutěžní nebo dle zájmu tanečníků (zde záleží na domluvě). Typickým nesoutěžním kurzem je Streetdance Styles, který doporučujeme všem, kteří si chtějí jen tak nezávazně zatancovat.

Otázka

Odpověď

  1. Yoast How To

    Popis