O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 26 ledna, 2021 .

Jaké akce Olomouc nabídne tanečníkům a tanečním fanouškům v roce 2020? Projděte si náš přehled soutěží, vystoupení i tanečních táborů.

Olomouc je taneční město. I když se nemůže srovnávat s Prahou nebo Brnem, stále je tu, co se týče tance, z čeho vybírat. Tanečních soutěží a vystoupení, které každoročně v Olomouci probíhají, není úplně málo, takže se na ně pojďme podívat. K dnešnímu čtení doporučujeme diář do ruky, protože dnes budeme plánovat. Na které akce v Olomouci v roce 2020 zajít, pokud máte rádi tanec?

Plesy

První měsíce nového roku jsou vždy spojeny s plesy. Plesová sezóna je v plném proudu a v Olomouci a okolí jich každý víkend můžete navštívit hned několik. Nebudeme tu vypisovat všechny plesy (ostatně kompletní seznam plesů najdete třeba na stránkách Olomouc.cz), věříme, že si vyberete přesně ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Na plesech často uvidíte různá taneční předtančení, ať už klasických tanců nebo v poslední době i na plesech populárního moderního nebo pouličního tance.

Czech Dance Masters

Vždy na jaře probíhají soutěže tanečních choreografií, a to buď formou postupových soutěží pod několika tanečními organizacemi nebo formou nepostupových, tzv. pohárových soutěží. Co se týče postupových soutěží, hned dvě organizace pořádají v roce 2020 v Olomouci regionální kolo své akce. První z nich je Czech Dance Organization, která svou tour postupových soutěží nazývá Czech Dance Masters.

Regionální kolo Czech Dance Masters proběhne 21. března 2020 ve sportovní hale Univerzity Palackého. Jedná se o regionální kolo soutěže pro Olomoucký a Zlínský kraj, soutěžit se bude ve street dance, disco dance, show dance, contemporary, jazz dance, belly dance, atd.

Z regionálního kola ty nejúspěšnější choreografie postoupí na tzv. Mistrovství Moravy, které se v případě Czech Dance Masters bude konat na stejném místě jako regionální kolo, tedy ve sportovní hale Univerzity Palackého Olomouc. Termín Mistrovství Moravy je 18. – 19. dubna 2020. V sobotu budou soutěžit věkové kategorie junioři a dospělí, v neděli pak věkové kategorie mini, děti a senioři.

Mia Festival

Další organizací, která v České republice pořádá postupové taneční soutěže, je organizace Děti fitness aneb sportem proti drogám. Ta je již 20 let u tanečníků známá díky postupové soutěži nazvané Mia Festival. Systém je zde trochu jiný než u předchozí Czech Dance Masters. Na různých místech České republiky, ale i v zahraničí (Slovensko, Rakousko, Německo) probíhají tzv. semifinálová kola soutěže, ze kterých se pak postupuje na mezinárodní finále. Jedno ze semifinálových kol tradičně probíhá i v Olomouci, tento rok jej můžete navštívit 2. – 3. května 2020.

V sobotu 2. května 2020 proběhne soutěž skupinových choreografií ve sportovní hale Univerzity Palackého, v neděli 3. května 2020 pak soutěž sól a dvojic ve Slovanském domě Olomouc. Soutěžit se bude v tanečních stylech street dance, výrazový tanec, balet, disco, orientální tanec, atd.

Grand Prix Dance

Šestý ročník mezinárodní soutěžní přehlídky mladých tanečníků s názvem Grand Prix Dance organizuje Baletní studio při Moravském divadle v Olomouci o víkendu 9. – 10. května 2020. Akce proběhne v rámci Baletních dnů Olomouc 2020 ve výškové budově Regionálního centra Olomouc. Soutěž, která je určena jednotlivcům i skupinovým choreografiím, bude probíhat v klasickém baletu, ale také v moderním tanci (Contemporary Dance).

Olomoucký talent

Jubilejní desátý ročník pohárové soutěže choreografií Olomoucký talent, kterou pořádá Dům dětí a mládeže Olomouc a taneční skupina Desire Of Dance, proběhne 6. června 2020 v sále DDM na tř. 17. listopadu. Soutěž je určena pro amatérské kolektivy a proběhne ve třech disciplínách, konkrétně Zumba, Street Dance a Orientální tanec.

331 Dance Show

Taneční akce v Olomouci v roce 2020, to nejsou jen soutěže. Jarní část taneční sezóny už tradičně zakončí divadelní taneční show 331 Dance Studia Olomouc s názvem 331 Dance Show. Ta proběhne v sobotu 13. června 2020 v Divadle na Šantovce, které je součástí obchodního centra Galerie Šantovka. Těšit se můžete na devadesátiminutovou show, ve které se představí všechny týmy z jednotlivých tanečních kurzů, včetně těch nesoutěžních. Rezervovat vstupenky si můžete přímo na stránkách Divadla na Šantovce (od března 2020).

331 Dance Summer

Léto patří dětem a dětským táborům. Populární jsou teď především příměstské tábory, kterých se i v Olomouci koná během července a srpna hned několik. Pokud máte zájem o taneční příměstský tábor zaměřený na taneční styly spadající pod Street Dance (Hip Hop, House Dance, MTV Dance, atd.), můžete si vybrat 331 Dance Summer. Ve dvou turnusech přesně uprostřed letních prázdnin (konkrétně v termínech 27. – 31. července 2020 a 3. – 7. srpna 2020) se budou dětem ve věku 7 – 14 let (stávajícím tanečníkům ale i úplným začátečníkům) věnovat lektoři 331 Dance Studia Olomouc.

Přihlášky na příměstský taneční tábor v Olomouci s názvem 331 Dance Summer jsou již otevřeny. Tábor je vhodný pro děti ve věku 7-14 let, pro současné tanečníky, ale i úplné začátečníky.
Více informací najdete na www.331.cz/summer (nebo po kliknutí na obrázek).

Šantovka Dance Contest

Po 331 Dance Show se tanec do obchodního centra Galerie Šantovka Olomouc vrátí první zářijový víkend. V sobotu 5. září 2020 zde proběhne v rámci Veletrhu zájmových kroužků street dance battle Šantovka Dance Contest. Kategorie zatím nejsou vypsány (budeme vás včas informovat), ale určitě se můžete těšit na battly v tanečních stylech Hip Hop, House Dance nebo Dancehall.

Akce v Olomouci, u kterých zatím neznáme termín

Kromě výše uvedených soutěží, příměstských táborů nebo vystoupení probíhají každoročně v Olomouci i další akce, u kterých však zatím neznáme přesný termín. Plánovaný je například sedmý ročník OK Dance Open – soutěž standardních a latinskoamerických tanců v olomouckém hotelu Flora. Klub sportovního tance Quick Olomouc zase pořádá Quick Dance Cup pro kategorie dětí a juniorů registrovaných pod Českým svazem tanečního sportu.

V podzimních měsících v Olomouci můžete navštívit také několik street dance battlů. Dům dětí a mládeže Olomouc a taneční skupina Desire Of Dance pořádají tradiční Battle In The House, Czech Dance Organization zase Neklidný battle, který je součástí podzimní tour pro členy této taneční organizace. Pro tanečníky 331 Dance Studia Olomouc se připravuje 331 Family Battle – relativně nová akce, která však na svém premiérovém ročníku sklidila velký úspěch (o akci si můžete přečíst v článku 331 Family Battle: Nová akce pro naše tanečníky).

Ať už navštívíte kterékoliv taneční akce, Olomouc a její tanečníci se vám určitě odvděčí skvělou atmosférou. Takže neváhejte a vybírejte :-)

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články