O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, tancujeme Street Dance (Hip Hop, House, Dancehall, MTV Dance) a Contemporary Dance (moderní tanec, jazz, balet). Věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé a připravujeme také video taneční lekce

Článek byl naposledy aktualizován 19 ledna, 2021 .

Jak dopadl premiérový 331 Family Battle, tedy akce určená speciálně tanečníkům 331 Dance Studia Olomouc?

To, že je freestyle základem a neodmyslitelnou součástí všech tanečních stylů spadajících pod Street Dance, je (i přesto, že to někteří velmi neradi slyší) prostě jednoznačný fakt. Pokud chcete o sobě tvrdit, že tancujete např. Hip Hop nebo House Dance, nestačí pouze tancovat naučené vazby a choreografie. Je potřeba znát základy a techniku jednotlivých tanečních stylů a v každém z nich umět alespoň trochu improvizovat / freestylovat. A právě tuto schopnost jsme se rozhodli kromě běžných tréninků podpořit také úplně novým konceptem. V sobotu 16. listopadu 2019 jsme totiž uspořádali premiérový 331 Family Battle.

Tréninková akce pro tanečníky 331 Dance Studia

Šlo o vyloženě tréninkovou akci určenou pouze pro tanečníky 331 Dance Studia Olomouc. Cílem bylo vyzkoušet si své dovednosti na „domácí půdě“, v tréninkovém prostředí a tzv. mezi svými. Pro spoustu tanečníků to navíc byl jejich první battle v životě, takže zjišťovali, jak to vlastně na takové akci chodí. 331 Family Battle byl určený pro dětské týmy Lil´Gangstas, Lil´Heroes, Lil´Monstas, pro juniorské týmy Flavaz, Groovz, Steppaz, Catchaz a pro dospělácké týmy Swaggaz a Warriorz. Nejvíce tanečníků se zůčastnilo z výběrových týmů dětí (Lil´Gangstas) a juniorů (Flavaz, Groovz), naopak největším zklamáním byl dospělácký tým Warriorz. Ten, i když je momentálně nejpočetnějším týmem 331 Dance Studia Olomouc, nereprezentoval ani jeden tanečník.

Soutěžilo se celkem v pěti kategoriích. Hip hop děti 1×1, hip hop junioři 1×1, hip hop dospělí 1×1 (tento battle proběhl systémem seven to smoke), house dance 1×1 (bez omezení věku) a allstyle 3×3 bez omezení věku. Kvalifikace sólových battlů proběhla formou klasický dem, ze kterých porota složená z lektorů a instruktorů 331 Dance Studia Olomouc vybírala 16, resp. 32 (v případě juniorů) nejlepších tanečníků do battlu. Jedinou výjimku tvořila kategorie dospělých. Tanečníci se zde rovnou utkali systémem seven to smoke – v tomto systému vítězí ten, komu se podaří postupně porazit všechny ostatní soupeře.

Kvalifikace allstyle battlu 3×3 proběhla formou předem připravených show. Celkem 10 trojiček si připravilo cca dvouminutové vystoupení, kterým se co nejvíce snažilo upoutat porotu. Do battlu totiž postoupilo pouze 8 nejlepších trojiček, které se následně utkaly klasickým pavoukem, tedy první s osmým, druhý se sedmým, atd. V allstyle battlu se tancoval Hip Hop, House Dance, Dancehall, ale i Popping nebo Locking.


Akce, které Olomouc nabídne tanečníkům v roce 2020

Jaké akce Olomouc nabídne tanečníkům a tanečním fanouškům v roce 2020? Projděte si náš přehled soutěží, vystoupení i tanečních táborů. Olomouc je taneční město. I když se nemůže srovnávat s Prahou nebo Brnem, stále je tu, co se týče tance, z čeho vybírat. Tanečních soutěží a vystoupení, které každoročně v Olomouci probíhají, není úplně málo, […]

Žádný komentář

A jak to celé tedy dopadlo?

331 Family Battle 2019 – nejúspěšnější tanečníci

Nejúspěšnějším týmem se stal dospělácký tým Swaggaz, který vybojoval prvenství v kategoriích hip hop 1×1 dospělí a house dance 1×1, navíc byl oceněn za nejlepší show. K juniorskému týmu Flavaz putuje prvenství z battlu hip hop 1×1 junioři, k dětskému týmu Lil´Gangstas pak prvenství z battlu Hip Hop 1×1 děti. Vítězství na nejzajímavějším battlu allstyle 3×3 pak vybojovala crew složená z týmů Groovz a Flavaz.

Všem tanečníkům, kteří se battlu zúčastnili, děkujeme, těm, kterým se podařilo vybojovat toužené umístění, gratulujeme. A všem slibujeme, že jsme letos zahájili tradici, ve které příští rok určitě budeme pokračovat :-)

PS. Fotky a videa z akce najdete na našem Instagramu – ve feedu i ve stories.

HIP HOP DĚTI 1×1

1. Kája, Lil´Gangstas
2. Amálka, Lil´Gangstas
3.-4. Valča, Lil´Ganstas
3.-4. Áďa, Lil´Gangstas

HIP HOP JUNIOŘI 1×1

1. Toby, Flavaz
2. Kája, Flavaz
3.-4. Mája, Flavaz
3.-4. Sofi, Flavaz

HIP HOP DOSPĚLÍ 1×1 SEVEN TO SMOKE

1. Marcel, Swaggaz
2.-3. Fuffy, Swaggaz
2.-3. Tessa, Swaggaz
4.-5. The Thea, Swaggaz
4.-5. Andy

HOUSE 1×1

1. Fuffy, Swaggaz
2. Annakonda, Groovz
3.-4. Mája, Flavaz
3.-4. Luca, Flavaz

ALLSTYLE 3×3 – SHOW

1. Marcel + The Thea + Fuffy, Swaggaz
2. Instant Soup, Flavaz + Groovz
3. Viki + Mája + Luca, Flavaz
4. Superstaři, Flavaz
5. Anet + Bibi + Dia, Flavaz
6. Simba + Anež + Kiwi, Flavaz + Groovz
7. Mrkef + Sofi + Aless, Groovz
8. Monča + Julča + TT, Flavaz + Groovz
9. Majda + Evča + Julča, Groovz
10. Alda, Běla, Verča Kuk, Groovz

ALLSTYLE 3×3 – BATTLE

1. Instant Soup, Flavaz + Groovz
2. Superstaři, Flavaz
3.-4. Marcel + The Thea + Fuffy, Swaggaz
3.-4. Viki + Mája + Luca, Flavaz

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.


Warning/home/www/hiphopdance.cz/domains/331.cz/www/wp-content/plugins/blogvault-real-time-backup/protect/prepend/logger.php16