Úvod » Taneční blog | Články nejen o Street Dance a Contemporary Dance » Taneční filmy a videa » Taneční choreografie, které zná celý svět
Taneční filmy a videa

Taneční choreografie, které zná celý svět

Existují taneční choreografie, které zná prostě každý. Vybrali jsme pro vás 4 podle nás velmi známé a oblíbené od The Royal Family, Kinjaz, Just Jerk a DHQ Fraules.

Možná to znáte. Zapnete Facebook a někdo z vašich přátel s nadšením sdílí nějakou taneční choreografii, kterou jste viděli už snad stokrát. Jsou totiž „kousky“, které nestárnou a líbí se v podstatě skoro všem. Proto si je přeposílají další a další lidé (klidně i netanečníci), a to i přesto, že jde třeba o choreografii už několik let starou.

My jsme pro vás dnes čtyři takové choreografie vybrali. Pravděpodobně jste je už někdy někde viděli (a pokud ne, rychle to napravte), ale i tak se na ně s chutí podíváte znovu.

Choreografie č. 1: The Royal Family

Tuhle slavnou choreografii od novozélandských The Royal Family v čele se slavnou Parris Goebel nebo alespoň její část sdílí na Facebooku kde kdo. Jedna česká taneční skupina ji dokonce zkopírovala kompletně včetně hudebního mixu, který je na internetu volně ke stažení.

Přestože na toto video můžete na sociálních sítích narazit velmi často, úplně nejnovější choreografie to není. The Royal Family ji tancovali v roce 2015. Na světovém finále Hip Hop International v nejoblíbenější kategorii „megacrew“ se s ní umístili na 2. místě a šlo o jednu z posledních soutěžních choreografií, ve kterých si zatancovala přímo i Parris Goebel. Pokud tedy někdo dříve The Royal Family neznal, touto choreografií se to změnilo.

Choreografie č. 2: The Kinjaz

The Kinjaz je taneční skupina oblíbená především u něžnějšího pohlaví a důvod je jednoduchý – tvoří ji výhradně pouze mužští tanečníci. Kinjaz založili v roce 2010 úspěšní choreografové Anthony Lee a Mike Song, z čehož jasně vyplývá, že jde o skupinu zaměřenou především na L.A. Style. V Los Angeles můžete zavítat i do jejich vlastního tanečního studia nazvaného The Kinjaz Dojo. Kromě výše zmíněných choreografů uvidíte ve videích od The Kinjaz i tanečníky jako Vinh Nguyen, Pat Cruz nebo Justin Santiago.

Choreografie č. 3: Just Jerk

Že neznáte žádnou jihokorejskou taneční skupinu? Ale kdepak. I když vám možná název Just Jerk nic neříká, určitě jste je viděli. Buď jste je zaznamenali na jejich úspěšném tažení v America´s Got Talent nebo jste viděli alespoň část jejich vítězné choreografie z loňského ročníku taneční soutěže Body Rock, která se každoročně koná v kalifornském San Diegu.

Just Jerk velmi ovlivňují rozvoj Street Dance nejen v Soulu, ale v celé Jižní Korei. Pod vedením hlavního choreografa Youngjae Sunga zvítězili např. na ASTRO Asia Battle Ground Championship nebo Feedback Dance Competition. Vítězství na Body Rock 2016 jim ale přineslo slávu největší.

Na video ze soutěže se můžete podívat na tomto odkazu (video bohužel nelze vložit přímo do článku) https://youtu.be/p6filTvPb3U.

Choreografie č. 4: DHQ Fraules

Poslední video, které jsme do dnešního přehledu vybrali, je od ruské královny Twerku DHQ (Dancehall Queen) Fraules. Ta si založila své vlastní Fraules Dance Studio a společně s dalšími tanečnicemi natočila spoustu sexy videí.

Její nejznámější klip je na song Watch Out For This od Major Lazer. Ten vznikl už v roce 2013 a do dnešního dne má na YouTube přes 163 miliónů shlédnutí.

I v 331 Dance Studiu Olomouc se snažíme vytvářet taneční choreografie, i když pochopitelně zatím nejsou tak slavné :-) Podívat se na ně můžete na stránkách našich tanečních týmů Mini Stars, Mini Monkeys, Lil´Gangstas, Lil´Heroes, Flavaz, Groovz, Swaggaz a Warriorz.

Nejčtenější články

Aktuálně

Covid-19 - aktuální informace | 331 Dance Studio Olomouc