Taneční choreografie, které zná celý svět

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 5 srpna, 2021 .

Existují taneční choreografie, které znají prostě všichni. I netanečníci. Šíří se na internetu i několik let po zveřejnění. Které to jsou?

Nejsledovanější taneční choreografie

Taneční choreografie, které zná každý. Tedy skoro každý. Přesně těm se budeme dnes věnovat. Existují totiž „kousky“, které nestárnou a líbí se v podstatě téměř všem. Proto si je přeposílají další a další lidé (klidně i netanečníci), a to i přesto, že jde třeba o choreografii už několik let starou.

Které taneční choreografie patří mezi ty úplně nejsledovanější? Některá taneční videa mají na YouTube i více než 200 miliónů shlédnutí, což se zdá opravdu neuvěřitelné.

Taneční choreografie s více než 200 milióny shlédnutí

Tři taneční choreografie se mohou pochlubit více než 200 milióny shlédnutí na YouTube. Které to jsou?

  • Kyle Hanagami – Shape Of You
  • The Royal Family – World Of Dance LA
  • DHQ Fraules – Watch Out For This

Kyle Hanagami – Shape Of You | 219 mil. shlédnutí

Pokud jste nikdy nezaslechli jméno Kyle Hanagami, měli byste zpozornět. Je to jedno z nejrychleji rostoucích jmen tanečního průmyslu v Los Angeles (USA). Časopis Dance Spirit Magazine jej označil za nejžhavějšího hollywoodského choreografa současnosti. Tvořil choreografie pro X Factor, Justina Biebera, Black Eyed Peas nebo třeba značku nápojů Fanta.

Záznam z jeho taneční lekce ve známém studiu Millennium Dance Complex, na které v roce 2017 učil choreografii k songu Shape Of You (Ed Sheeran) je vůbec nejsledovanějším tanečním videem na YouTube. K dnešnímu dni zaznamenalo více než neuvěřitelných 219 miliónu shlédnutí.

The Royal Family – World Of Dance LA | 206 mil. shlédnutí

Tuhle slavnou choreografii od novozélandských The Royal Family v čele se slavnou Parris Goebel nebo alespoň její část sdílí na Facebooku kde kdo. Jedna česká taneční skupina ji dokonce zkopírovala kompletně včetně hudebního mixu, který je na internetu volně ke stažení.

Přestože na toto video můžete na sociálních sítích narazit velmi často, úplně nejnovější choreografie to není. The Royal Family ji tancovali v roce 2015. Na světovém finále Hip Hop International v nejoblíbenější kategorii „megacrew“ se s ní umístili na 2. místě a šlo o jednu z posledních soutěžních choreografií, ve kterých si zatancovala přímo i Parris Goebel. Pokud tedy někdo dříve The Royal Family neznal, touto choreografií se to změnilo.

Pozn.: Video byl před nedávnem z YouTube odebráno. Podívejte se tedy alespoň na „frontrow verzi“ této populární choreografie.

DHQ Fraules – Watch Out For This | 201 mil. shlédnutí

Ruská královna Twerku DHQ Fraules si založila své vlastní Fraules Dance Studio a společně s dalšími tanečnicemi natočila spoustu sexy videí.

Patří mezi ně i taneční choreografie na megahit projektu Major Lazer, který v roce 2008 založili Diplo a Switch. Na singlu Watch Out For This (Bumaye) z roku 2013 hostuje třeba jamajský hudebník Busy Signal. Byl to opravdu úspěšný hit, na který ve své době tancoval snad každý, komu není cizí taneční styl Dancehall.

Největšího úspěchu dosáhla ale právě DHQ (Dancehall Queen) Fraules se svými 201 milióny shlédnutími na YouTube. Mimochodem oficiální videoklip k tomuto singlu má 21 miliónů shlédnutí.

Taneční choreografie s více než 100 milióny shlédnutí

Čtyři taneční choreografie mají 100 – 200 miliónů shlédnutí na YouTube. Které to jsou?

  • Mary J Lee – Worth It
  • Minny Park – Taki Taki
  • The Royal Family – Nationals 2018
  • Fik-Shun – World Of Dance Las Vegas 2014

Mary J Lee – Worth It | 186 mil. shlédnutí

May J Lee je oblíbená jihokorejská tanečnice a choreografka, která působí v jednom z nejúspěšnějších tanečních studií na světě. 1Million Dance Studio najdete v jihokorejském Soulu, ve slavné čtvrti Gangnam.

Přestože se Mary J Lee původně věnovala pouličnímu tanci a tanečním battlům, v průběhu své kariéry se přeorientovala spíše na taneční choreografie. Její jednoduché a sofistikované pohyby jsou u fanoušků velmi oblíbené. Choreografie k singlu Worth It od americké dívčí skupiny Fifth Harmony jí přinesla zatím 186 milíónů shlédnutí a patří tak mezi úplně nejsledovanější taneční videa na světě.

Minny Park – Taki Taki | 174 mil. shlédnutí

V 1Million Dance Studiu ještě zůstaneme. Další tamější známou lektorkou je Minny Park, která je autorkou dalšího velmi úspěšného tanečního videa. Její choreografie na velký hit Taki Taki nasbírala protatím více než 174 miliónů shlédnutí.

Singl ma svědomí francouzský deejay a producent Dj Snake, vokály přidaly zpěvačky Selena Gomez a Cardi B, nechybí ani portorikánský zpěvák Ozuna.

The Royal Family – Nationals 2018 (Guest Performance) | 121 mil. shlédnutí

Novozélandské taneční skupině The Royal Family jsme se dnes už věnovali. Mezi nejsledovanějšími videi na YouTube ovšem nemají pouze jednu choreografii. I jejich vystoupení na Hip Hop International New Zealand Nationals 2018 zaznamenalo velký úspěch a více než 100 miliónů shlédnutí.

Na této soutěži The Royal Family vystupovali pouze nesoutěžně, přesto taneční choreografie Parris Goebel a ReQuest Dance Crew sklidila velký úspěch.

Fik-Shun – World Of Dance Las Vegas 2014 | 110 mil. shlédnutí

Du-Shaunt „Fik-Shun“ Stegall je hiphopový tanečník z Las Vegas (USA). Zvítězil v jubilejní desáté řadě televizní taneční soutěže So You Think You Can Dance, ale zúčastnil se i čtyřech následujících řad.

Fik-Shun se zaměřuje na virální taneční videa, je velmi populární nejen na YouTube, ale třeba také na Instagramu. Jeho vystoupení na taneční soutěži World Of Dance v Las Vegas v roce 2014 zaznamenalo přes 110 miliónů shlédnutí.

Taneční choreografie s méně než 100 milióny shlédnutí

Úspěšných tanečních videí, které nasbíraly pod 100 miliónů shlédnutí (i když třeba relativně pouze těsně), najdeme na YouTube více. Vyjmenovat všechny by proto bylo na dlouho. Pojďme si ale ukázat alespoň některé z dalších úspěšných tanečních choreografií.

Matt Steffannina & Fik-Shun – Work | 78 mil. shlédnutí

Dva virálně velmi úspěšní tanečníci, Matt Steffannina z Los Angeles a Fik-Shun z Las Vegas, spojili své síly na choreografii k písničce Work. Tu nazpívala oblíbená zpěvačka původem z Barbadosu Rihanna společně s americkým rapperem Drakem v roce 2016.

Video ze společné taneční lekce Matta Steffanniny a Fi-Shuna nasbíralo 78 miliónů shlédnutí a zařadilo se tak nejen mezi nejoblíbenější videa obou tanečníků, ale také mezi nejsledovanější taneční videa vůbec.

Les Twins – World Of Dance 2014 | 73 mil. shlédnutí

Francouzská dvojčata Larry & Laurent, kteří jsou známí pod názvem Les Twins, mají úspěšných videí více. Mezi nejúspěšnější taneční choreografie ale určitě patří jejich vystoupení na World Of Dance v roce 2014.

Jejich show jsou velmi oblíbené, na tomto vystoupení zatancovali např. na songy od George Michaela, Wu-Tang Clan, Evil Needle, Missy Elliott nebo Beyonce.

Taneční choreografie můžete tancovat i u nás

Naladily vás dnešní taneční choreografie? Podobné se můžete naučit i v tanečních kurzech 331 Dance Studia Olomouc. Milióny shlédnutí na YouTube vám slíbit opravdu nemůžeme, to bohužel v českých podmínkách není reálné. Za to vám ale nabídneme zábavu a radost z tance.

Z nabídky naší taneční školy si vyberou děti, teenageři i dospělí, tanci se můžete věnovat soutěžně i nesoutěžně. Záleží pouze na vás.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články