O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Máme soutěžní taneční skupiny i nesoutěžní taneční kurzy pro děti i dospělé, organizujeme taneční workshopy, open classy, soutěže, letní taneční kempy, atd. 

Další z řady rozhovorů s oceněnými tanečníky v 331 Dance Studiu Olomouc nás zavede do zákulisí juniorské choreografie Harley Quinn. Tanečnicí měsíce dubna se totiž stala sólistka Anet.

Anetka z juniorského týmu Flavaz se stala Tanečnicí měsíce dubna v 331 Dance Studiu Olomouc. Důležitou roli v tom sehrála určitě i choreografie Harley Quinn, ve které ztvárnila hlavní roli stejnojmenné komixové hrdinky. Co obnášela její pozice? Jak probíhala příprava? To i mnoho dalšího se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Ahoj Anetko. Nejdříve gratulace k titulu Tanečník měsíce dubna, ale také k celé taneční sezóně, kterou jsi jako Harley Quinn zvládla skvěle. Jak dlouho už vlastně tancuješ?

K tancování jsem se dostala přes taneční skupinu Rytmus Olomouc, kde jsem působila čtyři roky. Pak jsem bohužel měla zdravotní problémy, takže jsem si od tancování musela dát pauzu. Naštěstí jsem potom díky kamarádům objevila 331 Dance Studio Olomouc, no a tak jsem tady :-) Už něco přes rok.

Takže máš zkušenosti s disco dance i s hip hopem. Dají se ty dva taneční styly nějak porovnat?

Pro mě to bylo rozhodně něco úplně jiného a úplně nového. Ale hip hop se mi líbí mnohem víc.

Streetdance Juniors Flavaz – Harley Quinn
Zkus si vzpomenout na dobu, než se choreografie Harley Quinn začala vytvářet. Dejv tě oslovil, jestli bys nechtěla ztvárnit hlavní postavu …

Bylo to pro mě něco nového a byla to hodně velká výzva. Strašně jsem se na to těšila, ale zároveň bych to přála i Simče, kterou Dejv oslovil zároveň se mnou. Jsem ráda, že si to vlastně nakonec taky zatancovala, protože jsem nemohla být na 331 Dance Show. Každopádně celkově to bylo všechno super, lepší než jsem očekávala.

Máš pocit, že jsi byla před vystoupeními víc nervózní než ostatní? Přece jenom na tobě byla velká zodpovědnost.

Nervózní jsem samozřejmě trochu byla, ale vždycky jsem tak hluboce vydechla, než jsem vstoupila na parket, no a pak už to ze mě všechno spadlo. Myslím, že díky tomu, že už jsem nějakou dobu předtím tancovala, to s nervozitou nebylo tak hrozný.

Trénovala jsi na tu svou roli nějak speciálně mimo klasické tréninky? Měla jsi přípravu náročnější oproti ostatním holkám?

Možná trochu, zkoušela jsem si hodně před zrcadlem nějaké výrazy, jednotlivé pohyby a tak. Ale že bych měla nějakou zvláštní sadu tréninků, tak to určitě ne :-)

Zvládla jsi tu svou roli skvělě a určitě jsi slyšela spoustu pochval. Tak nestouplo ti to trochu do hlavy?

Ne, já doufám, že ne. Já jsem se nechtěla nějak povyšovat a ani jsem nechtěla, aby to tak braly holky. My máme ve Flavaz fakt dobrou partu, takže s tím problém podle mě nebyl. Byla jsem jedna z nich, jen jsem měla něco jiného na sobě.

Na které soutěži se ti nejvíc líblo, kde se ti nejlíp tancovalo?

Asi na Dance Evolution v Přerově. Měli jsme tam největší konkurenci, tancovali jsme tam vlastně proti extraligovým skupinám, přesto se nám podařilo postoupit do finále a získat skvělé 4. místo. Pak byla taky super soutěž Motion & Emotions v Uničově.

A co tvoji kamarádi nebo spolužáci ve škole? Vědí, co děláš, viděli tě někdy tancovat na videu nebo naživo?

Jojo, viděli. Ale děckám ve třídě to spíš bylo jedno. To kamarádům se to líbilo a byli na mě pyšní :-)

A kostým Harley Quinn ještě nějak využiješ?

Vím, že budeme mít ještě nějaká vystoupení v srpnu a v září, ale jinak ho určitě využiju i tak. Mám v plánu, že si ho někdy vezmu, když půjdu ven nebo do školy :-)

Sledovala jsi i ostatní choreografie, se kterými se letos 331 Dance Studio Olomouc představilo?

Já musím říct, že se mi líbily všechny formace, které jsme letos měli. Když jsem se na ně dívala, tak tam prostě byl znát pokrok. Byli jsme určitě lepší než loni, a to všechny kategorie. Vyzdvihla bych Transformers i NBA. Ale teda nejlepší byla stejně Harley Quinn, že jo :-)

Ať už opustíme téma Harley Quinn, jak vidíš svou taneční budoucnost?

Určitě bych chtěla tancovat co nejdéle to půjde. Zlepšovat se. Já vím, že to říká každej, ale chtěla bych se naučit třeba nějaké triky, co vypadají dobře. Efekty mě strašně baví.

Poslední otázka je stejná pro všechny oceněné tanečníky. Co bys poradilo ostatním, kteří by taky chtěli získat titul Tanečník měsíce? Co jsi pro to vlastně udělala?

Tak rozhodně jsem chodila na tréninky pravidelně a neflákala to, to je asi základ. Na lekcích jsem se snažila, protože mě to baví. ALe jinak jsem nic zvláštního nedělala.

Děkujeme za rozhovor, ať se ti daří a pěkné prázdniny :-)
Tanečník měsíce dubna 2017 v 331 Dance Studiu Olomouc: Anetka z tanečního kurzu Streetdance Juniors

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články