O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 21 ledna, 2021 .

S novým rokem 2016 jsme se rozhodli začít oceňovat tanečníky 331 Dance Studia Olomouc. Vzniklo tak nové ocenění s názvem Tanečník měsíce, které na konci každého měsíce předáme jednomu tanečníkovi nebo jedné tanečnici 331 Dance Studia Olomouc napříč všemi kurzy.

Jde o cenu, kterou bychom chtěli vyjádřit poděkování za snahu a zároveň tak motivovat nejen oceněného, ale také všechny ostatní. Nejde totiž o cenu určenou nejlepšímu tanečníkovi nebo tanečnici. Tancujeme především pro zábavu, navíc učíme tancovat velmi často i úplné začátečníky. Titul Tanečník měsíce tak může získat někdo, u koho vidíme velký pokrok, stejně jako někdo, kdo se opravdu snaží, nechybí na žádné lekci, atd.

Titul Tanečník měsíce ledna 2016 získává Petr Bartošík

Historicky první titul Tanečník měsíce jsme udělili Petru Bartošíkovi z tanečního kurzu pro dospělé Streetdance Adults. Tento kurz nás velmi baví, protože je důkazem toho, že na věku při tanci opravdu nezáleží.

Z Petra na první pohled číší nadšení z tance, a to i přesto, že se mu věnuje zatím jen několik málo měsíců. Začal studovat historii Hip Hopu a dokonce psát pro internetový magazín o pouličním tanci HipHopDance.cz. Koukněte na přehled jeho článků, které zatím napsal, určitě tam brzy další přibudou.

Petr Bartošík | 331 Dance Studio Olomouc
Petr Bartošík | 331 Dance Studio Olomouc

Petr: V 331 Dance Studiu Olomouc je fantastický kolektiv

Petrovi jsme při příležitosti udělení historicky prvního titulu Tanečník měsíce položili tři jednoduché otázky.

Kdy a jak ses k tancování dostal?

K tancování jsem se dostal asi před půl rokem po šestiletém vztahu s přítelkyní, kdy jsem přijel domů, sedl za počítač a našel jsem, že probíhá zápis do kurzu Streetdance Seniors v 331 Dance Studiu Olomouc. Bez váhání jsem se přihlásil a jel, tehdy pro mě do neznámého prostředí s neznámými lidmi a s obavami, jak to bude celé probíhat. Do té doby jsem neuměl vůbec tancovat.

Musím říct, že jsem byl překvapen, jaký se utvořil faktastický kolektiv a jakým způsobem mě mezi sebe přijali. Ten pocit je k nezaplacení.

Jaké taneční styly tě baví a kdo je tvůj taneční vzor?

Pamatuji si, že jako první trénink jsme měli lekci Hip Hopu a protože tento hudební styl poslouchám, tak mě i Hip Hop jako tanec nejvíce společně s Hypem uchvátil. Nepřeberné možnosti, jak se tanečně realizovat v tomto stylu, jsou hnací motor pro to být lepší a mám z toho radost, baví mě to.

A jaký je můj taneční vzor? V této souvislosti bych si dovolil velmi poděkovat Dejvovi a Tesse za skvělé přijetí, trpělivost a předávání zkušeností, kterých si cením. Ukázali tu správnou cestu k poznání, že tanec je víc než jsem si dříve myslel. Takže jsou mým vzorem. Jinak sleduji aktivity tanečníka Kevina Paradoxe, který dle mého názoru unikátní svým stylem tance, projevem a filozofií.

Jak se ti líbí v 331 Dance Studiu Olomouc?

331 Dance Studio se rychlostí světla stalo srdcovou záležitostí a nedám něj dopustit. Tak skvělá sebranka by se jen těžko hledala jinde. Bohatý výběr kurzů, výborní lektoři, člověk odtamtud odchází s čistou hlavou a úsměvem. Naplňuje mě to a především baví. Co víc si přát.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Témata: 

Tipy na podobné články