O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Rozhovor s maminkou tanečnice měsíce listopadu v 331 Dance Studia Olomouc. Toto ocenění získala Klárka z kroužku Streetdance Mini. Jak ji taneční kroužek baví? A jaký názor na tanec mají její rodiče?

I uplynulý měsíc jsme udělili titul Tanečník měsíce. Získala jej Klárka z tanečního kroužku Streetdance Mini. A protože jí je teprve 5 let, stala se nejmladší oceněnou tanečnicí. Gratulujeme!

Abychom dodrželi tradici, i tento měsíc vám o tanečnici měsíce něco prozradíme. Tentokrát jsme ale nezpovídali přímo Klárku, ale její maminku Dagmar. Jaké je tedy tancování v 331 Dance Studiu Olomouc z pohledu rodiče?

Z pohledu rodiče: Tanec je ideální nástroj, jak se rozvíjet

Klárka se ve svých 5 letech stala nejmladší nositelkou titulu Tanečník měsíce. Jak dlouho se tancování věnuje a jak Vás vlastně napadlo, že by ji tancování mohlo bavit?

K tancování se Klárka dostala docela náhodou, sama si chtěla vybrat nějaký kroužek a pohyb ji vždycky bavil. Když jsme dostali nabídku přijít se podívat do 331 Dance Studia Olomouc na taneční kroužek Streetdance Mini, byla to jasná volba.

Je Klárka v kroužku spokojená? Ukazuje Vám někdy doma, co nového se naučila?

Do „tancáku“ se vždycky strašně těší a odchází z něj nadšená a veselá. Nové taneční kreace nám doma předvádí ráda. A nejen doma. Dokonce je i učí kamarády ve školce :-)

Zkuste zavzpomínat na úplně první lekce. Některé děti mají ze začátku problém zůstat na lekci na samy bez maminky. Byl to i případ Klárky?

Upřímně, vůbec jí nevadilo že půjdu pryč, spíš naopak. Velmi rychle se mezi děti začlenila. Chápu že pro některé děti to může být těžké, ale prostředí v 331 Dance Studiu Olomouc je velmi přátelské a není se čeho obávat.

Chtěla bych touto cestou poděkovat lektorce Zuzce, která vytváří v tanečním kroužku Streetdance Mini skvělou atmosféru. Nadšení a spokojenost dětí je především její zásluha.

A když se naopak podíváte do budoucnosti. Dovedete si představit, že by Klárka u tancování zůstala a věnovala se mu třeba i za 20 let?

Co bude v budoucnosti si netroufám říct, v každém případě bych si přála, aby dělala to, co ji baví a z čeho má radost.

Jak vy sama vlastně vnímáte tanec? Máte s tancováním nějakou vlastní zkušenost?

Vždycky jsem měla k pohybu kladný vztah, nejen k tancování, ale k jakékoliv aktivitě. Tanec je podle mě ideální nástroj, jak se rozvíjet, naučit se koordinovat své tělo, setkat se s přáteli.

Tip: Klárka navštěvuje taneční kroužek Streetdance Mini pro děti ve věku 5-7 let. Přihlásit do něj můžete právě teď i vaše dítě.
Tanečník měsíce listopadu 2016 v 331 Dance Studiu Olomouc: Klárka z tanečního kroužku Streetdance Mini

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články